Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Nieprofesjonaliści
Pytania o ewolucję - Wersja do druku

+- Nieprofesjonaliści (https://forum.enklawa.net)
+-- Dział: Nieprofesjonalizm (https://forum.enklawa.net/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Odwyk (https://forum.enklawa.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: Pytania o ewolucję (/showthread.php?tid=130)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE: Pytania o ewolucję - danielq - 2016-06-29

W wyniku selekcji nie powstaje różnorodność. Selekcja upraszcza wybór do niewielkiej ilości cech, które dają większe szanse przetrwania.
Żywe organizmy mają większość cech, których rozwijanie "nie opłaca" się w kontekście przetrwania.
Wyjaśnieniem tego jest stworzenie ich takimi jakimi są. Wszystko wskazuje, że niewiele się zmieniły od stworzenia.


RE: Pytania o ewolucję - Konq - 2016-06-29

(2016-06-29, 02:30 PM)danielq napisał(a): W wyniku selekcji nie powstaje różnorodność. Selekcja upraszcza wybór do niewielkiej ilości cech, które dają większe szanse przetrwania.

Dokładnie. Tyle, że gatunki nie są celem ewolucji, są skutkiem ubocznym doboru naturalnego. Każdy organizm dąży do zróżnicowania, aby w ten sposób dostosować się do warunków otoczenia, bez potrzeby zmiany w inny gatunek. Gatunki są więc spowodowane barierami niezależnymi od mutacji genów. Kiedy wy to załapiecie? Przecież to podstawa teorii ewolucji!

(2016-06-29, 02:30 PM)danielq napisał(a): Żywe organizmy mają większość cech, których rozwijanie "nie opłaca" się w kontekście przetrwania.


Hę?! A kto decyduje o ocenie tego?

(2016-06-29, 02:30 PM)danielq napisał(a): Wyjaśnieniem tego jest stworzenie ich takimi jakimi są. Wszystko wskazuje, że niewiele się zmieniły od stworzenia.

Chciałeś powiedzieć: od czasu Potopu. Wszystkie stworzenia na ziemi są (podobno) potomstwem zwierząt, które ocalały z potopu, a nie zostały stworzone. To, że się nie zmieniały w tym czasie to powinieneś już dowieść.


RE: Pytania o ewolucję - danielq - 2016-06-29

Człowiek nie potrafi ze 100% pewnością udowodnić stwarzania.
Dlatego nazywa się to wiarą.
Każdy wierzy w co chce. Nie muszę i nie powinienem tego na siłę dowodzić.
Z wiarą w ewolucję jest podobnie. Z tą tylko różnicą, że jej zwolennicy nazywają to naukową teorią, która oprócz nieudolnego teoretyzowania do życia niewiele wnosi.
W życiu - imo- lepiej sprawdza się praktyka wynikająca z wiary.


RE: Pytania o ewolucję - Eliahu - 2016-06-29

wnosi np. badania genetyczne ppzwalające na wczesne wykrywanie chorób i kupę innych dobrych rzeczy.
A co wnosi chrześcijański kreacjonizm oprucz walki z tą nauką i dąrzeniem do zatrzymania jej postępu?


RE: Pytania o ewolucję - mateusz - 2016-06-29

(2016-06-29, 02:30 PM)danielq napisał(a): W wyniku selekcji nie powstaje różnorodność. Selekcja upraszcza wybór do niewielkiej ilości cech, które dają większe szanse przetrwania.
Żywe organizmy mają większość cech, których rozwijanie "nie opłaca" się w kontekście przetrwania.
Wyjaśnieniem tego jest stworzenie ich takimi jakimi są. Wszystko wskazuje, że niewiele się zmieniły od stworzenia.

Proste pytanie: czy twoim zdaniem na Arce Noego byli przedstawiciele wszystkich obecnie występujących gatunków zwierząt, czy też po parze ze wszystkich biblijne rozumianych rodzajów zwierząt (podpowiedź: tych drugich jest dużo mniej)? Jeśli rodzajów, to skąd wzięła się obecna różnorodność gatunków? Jaki mechanizm doprowadził do ich powstania? Selekcja wg ciebie odpada, a mutacje wg kreacjonizmu nie mogą tworzyć sensownej informacji.


RE: Pytania o ewolucję - Konq - 2016-06-30

(2016-06-29, 05:07 PM)danielq napisał(a): Człowiek nie potrafi ze 100% pewnością udowodnić stwarzania.
Dlatego nazywa się to wiarą.
Każdy wierzy w co chce. Nie muszę i nie powinienem tego na siłę dowodzić.
Z wiarą w ewolucję jest podobnie. Z tą tylko różnicą, że jej zwolennicy nazywają to naukową teorią, która oprócz nieudolnego teoretyzowania do życia niewiele wnosi.

W tej chwili to tylko udowodniłeś (w poście #121) to po prostu nie wiesz nawet czym teoria ewolucji polega. Jeśli na podstawie swojej niewiedzy podważasz czegoś prawdziwość to jesteś po prostu ignorantem, a nie znalazłeś cel w życiu.

(2016-06-29, 05:07 PM)danielq napisał(a): W życiu - imo- lepiej sprawdza się praktyka wynikająca z wiary.
 Dla mnie także wygodniej w życiu jest mówić, że "słońce wschodzi", nie mówię jednak na podstawie tego, że teoria geocentryczna jest absolutną prawdą.


***

W związku z nagminnym używaniem tego wątku do propagowania treści z nim nie związanych, od tego wątku odpowiadam tylko na pytania (TUTAJ można dowiedzieć się jak zadaje się pytania) dotyczące ewolucji gatunków i ściśle związanych z tym tematem. Każda inna aktywność będzie przeze mnie ignorowana.


RE: Pytania o ewolucję - danielq - 2016-06-30

@Eliahu
Nie jestem kreacjonistą, wiara, że wszystko powstało przez siedem dwudziestoczterogodzinnych dni jest sporym przegięciem. Szkodzi nie tylko nauce, ale przede wszystkim robi krecią robotę jeśli chodzi o przekonania dotyczące stwarzania.

@Mateusz
Powiem szczerze: nie wiem. Zwierzęta wodne odpadają ze zrozumiałych powodów. Może pojęcie "rodzaju" w obrębie którego mogą następować zmiany to tłumaczy. W wyniku chodowli z pary psów mogą przez lata wyodrębnić się różne rasy. Pisał o tym Konq. Musiała być chyba przed potopem jeszcze większa różnorodność, czego dowodem są szkielety gatunków zwierząt, których obecnie już nie ma.
Nie mam pojęcia. Mam nadzieję, że kiedyś się dowiem Smile


RE: Pytania o ewolucję - Gerald - 2016-06-30

(2016-06-30, 11:37 AM)Konq napisał(a): W związku z nagminnym używaniem tego wątku do propagowania treści z nim nie związanych, od tego wątku odpowiadam tylko na pytania (TUTAJ można dowiedzieć się jak zadaje się pytania) dotyczące ewolucji gatunków i ściśle związanych z tym tematem. Każda inna aktywność będzie przeze mnie ignorowana.

Nie bądź hipokrytą
Sam się burzyłeś na moją prośbę, aby tworzyć nowe wątki
Fajny masz wątek to go prowadź bo się znasz i ciekawie mówisz

P.S. Niezły odnośnik. Uśmiałem sięBig Grin
Już myślałem, że Ty tak na poważnie......


RE: Pytania o ewolucję - Konq - 2016-06-30

(2016-06-30, 11:54 AM)Gerald napisał(a):
(2016-06-30, 11:37 AM)Konq napisał(a): W związku z nagminnym używaniem tego wątku do propagowania treści z nim nie związanych, od tego wątku odpowiadam tylko na pytania (TUTAJ można dowiedzieć się jak zadaje się pytania) dotyczące ewolucji gatunków i ściśle związanych z tym tematem. Każda inna aktywność będzie przeze mnie ignorowana.

Nie bądź hipokrytą
Sam się burzyłeś na moją prośbę, aby tworzyć nowe wątki
Fajny masz wątek to go prowadź bo się znasz i ciekawie mówisz

P.S. Niezły odnośnik. Uśmiałem sięBig Grin
Już myślałem, że Ty tak na poważnie......

Nie o to chodzi, zaznaczyłem na początku dyskusji w jakich dziedzinach jestem kompetentny odpowiadać. W tej chwili widzę, że jeśli ktoś wyznaje teorię, że jego stwórca rozpoczął swoją pracę od stworzenia kosmosu to i muszę całą ewolucję wywieść od tego miejsca. Powstanie kosmosu nie ma żadnego związku z powstaniem ewolucji. Chyba jedynie ten, że oba zjawiska muszą nastąpić w odpowiedniej kolejności. Ale wcale nie oznacza to, że jest zachowana jakaś ciągłość pomiędzy tymi dwoma założeniami.

Druga sprawa to fakt, że po prostu tu nawet nikt nie zadaje pytań. Po prostu ktoś twierdzi w co wierzy i żąda ode mnie, abym mu udowodnił, że się myli. Fajnie, masz prawo do własnego zdania, ale załóż własny wątek, np. sugerowane przeze mnie "Pytania o Kreacjonizm", gdzie na pewno wyprowadzę cię z błędu.

Ten wątek nie służy udowadnianiu, że jakaś teoria jest prawdziwa. Ten watek służy tłumaczeniu założeń teorii ewolucji. Pozostawiam osobom, które otrzymały odpowiedź do własnej oceny, czy informacje, które podałem mogą świadczyć o prawdziwości ewolucji.


RE: Pytania o ewolucję - Gerald - 2016-06-30

Cytat:Konq
Ten wątek nie służy udowadnianiu, że jakaś teoria jest prawdziwa. Ten watek służy tłumaczeniu założeń teorii ewolucji. Pozostawiam osobom, które otrzymały odpowiedź do własnej oceny, czy informacje, które podałem mogą świadczyć o prawdziwości ewolucji.

I to mi się najbardziej podoba w tym wątku.
I naprawdę świetnie Tobie idzie w tych rozmowach, więc się nie fochaj
Fajnie tłumaczysz z naukowego na naszeWink