Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Nieprofesjonaliści
Pytania o ewolucję - Wersja do druku

+- Nieprofesjonaliści (https://forum.enklawa.net)
+-- Dział: Nieprofesjonalizm (https://forum.enklawa.net/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Odwyk (https://forum.enklawa.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: Pytania o ewolucję (/showthread.php?tid=130)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE: Pytania o ewolucję - Konq - 2016-12-07

(2016-12-06, 06:41 PM)Przemeks napisał(a): Owszem, zgodzę się. Może.
Tyle teoria. Praktyka pisze jednak różne CV. Nie zawsze jednak tak świetlane jak opisują je teoretycy.
Tak już zupełnie offtopowo. Przeszedłem jedną reformę po to, aby patrzeć jak powraca się znów do starych zasad sprzed reformy.
Dla mnie to kpina z młodych umysłów. I robienie niepotrzebnego zamieszania. I niepotrzebny stres.

Oczywiście, ale w ten sposób można także narzekać na publiczną służbę zdrowia, której także można wiele zarzucić. Nie rozumiem jak za to samo można jednak winić medycynę jako naukę, ona akurat ze swojej dyscypliny wywiązuje się bez zarzutu. To samo dotyczy szkoły. Program nauczania układają w większości pedagodzy. Naukowcy nie mają wpływu na zakres podstawy nauczania, a jedynie jej poprawność merytoryczną. Jeśli więc w podstawówce chcielibyśmy nauczać pełnej wiedzy o ewolucji, to musielibyśmy także włączyć do nauczania podstawy genetyki, jeszcze przed rozpoczęciem nauczania chemii. Sam więc widzisz, że to skomplikowane.

Inna sprawa, że jest to wykorzystywane później przez kreacjonistów do przekręcania tych uproszczonych definicji. Mogę tu wymienić co najmniej kilka nazwisk osób, które po prostu kłamią, aby zdyskredytować ewolucję. Śmieszy więc mnie jak niektóre osoby twierdzą, że poznały argumenty obu stron, bo wszystkie te argumenty wymyślili w większości kreacjoniści.


RE: Pytania o ewolucję - pitupitu - 2017-02-14

Przepraszam, nie staję się uczestniczką dyskusji, jedynie wklejam link, który wrzuciłam w inny wątek.
Nie mam pomysłu na właściwsze miejsce na tym forum, dlatego wybaczcie, jeśli i tu tworzę offtop:
https://www.youtube.com/watch?v=CLGvtK8cIsY


RE: Pytania o ewolucję - Konq - 2017-02-15

(2017-02-14, 09:51 PM)pitupitu napisał(a): Przepraszam, nie staję się uczestniczką dyskusji, jedynie wklejam link, który wrzuciłam w inny wątek.
Nie mam pomysłu na właściwsze miejsce na tym forum, dlatego wybaczcie, jeśli i tu tworzę offtop:
https://www.youtube.com/watch?v=CLGvtK8cIsY

Właśnie wróciłem z pracy. Jest późna noc. W ciągu 10 min. naliczyłem 8 bzdur i 3 kłamstwa. Wybacz więc ale zostawię sobie oglądanie całości na później. Ponieważ jednak film jest wielowątkowy bardzo bym cię prosił, abyś odniosła się do konkretnego problemu poruszanego przez autorów. Jest tam zbyt wiele zarzutów, aby zająć się nimi w jednym komentarzu. Na większość problemów jakie autorzy mają z teorią ewolucji mogę odpowiedzieć.


RE: Pytania o ewolucję - pitupitu - 2017-02-15

(2017-02-15, 03:44 AM)Konq napisał(a): Właśnie wróciłem z pracy. Jest późna noc. W ciągu 10 min. naliczyłem 8 bzdur i 3 kłamstwa. Wybacz więc ale zostawię sobie oglądanie całości na później. Ponieważ jednak film jest wielowątkowy bardzo bym cię prosił, abyś odniosła się do konkretnego problemu poruszanego przez autorów. Jest tam zbyt wiele zarzutów, aby zająć się nimi w jednym komentarzu. Na większość problemów jakie autorzy mają z teorią ewolucji mogę odpowiedzieć.

Nie pali się, wręcz przeciwnie; interesuje mnie merytoryczny konkret.
Dlatego, jak już obejrzysz całość, wypunktuj, proszę, kłamstwa i bzdury. Jak byś mógł - dodaj informację zgodną z prawdą i, o ile to możliwe, wskaż na konkretne miejsce w filmie, do którego się odnosisz.


RE: Pytania o ewolucję - Konq - 2017-02-15

(2017-02-15, 05:07 PM)pitupitu napisał(a): Nie pali się, wręcz przeciwnie; interesuje mnie merytoryczny konkret.
Dlatego, jak już obejrzysz całość, wypunktuj, proszę, kłamstwa i bzdury. Jak byś mógł - dodaj informację zgodną z prawdą i, o ile to możliwe, wskaż na konkretne miejsce w filmie, do którego się odnosisz.

OK. Daj mi troszkę czasu. Ale raczej założę osobny wątek do tego celu, gdzie być może też zamieszczę "recenzje" i innych filmów tego typu. Niestety są one dość długie i wielowątkowe. często odpowiedź na jeden zarzut, gdzie w filmie jest to jedne zdanie, zająłby mi dziesięć zdań. Autorzy mogą sobie na przykład powiedzieć: "Oni nie mają żadnych dowodów...", ja muszę te dowody podać, więc jest jasne, że ja mam cięższą pracę.


RE: Pytania o ewolucję - pitupitu - 2017-02-15

(2017-02-15, 09:25 PM)Konq napisał(a): OK. Daj mi troszkę czasu. Ale raczej założę osobny wątek do tego celu, gdzie być może też zamieszczę "recenzje" i innych filmów tego typu. Niestety są one dość długie i wielowątkowe. często odpowiedź na jeden zarzut, gdzie w filmie jest to jedne zdanie, zająłby mi dziesięć zdań. Autorzy mogą sobie na przykład powiedzieć: "Oni nie mają żadnych dowodów...", ja muszę te dowody podać, więc jest jasne, że ja mam cięższą pracę.

Spokojnie, czas nie nagli Smile


RE: Pytania o ewolucję - Młodszy brat Szefa - 2017-02-16

(2017-02-15, 03:44 AM)Konq napisał(a):
(2017-02-14, 09:51 PM)pitupitu napisał(a): Przepraszam, nie staję się uczestniczką dyskusji, jedynie wklejam link, który wrzuciłam w inny wątek.
Nie mam pomysłu na właściwsze miejsce na tym forum, dlatego wybaczcie, jeśli i tu tworzę offtop:
https://www.youtube.com/watch?v=CLGvtK8cIsY

Właśnie wróciłem z pracy. Jest późna noc. W ciągu 10 min. naliczyłem 8 bzdur i 3 kłamstwa. Wybacz więc ale zostawię sobie oglądanie całości na później. Ponieważ jednak film jest wielowątkowy bardzo bym cię prosił, abyś odniosła się do konkretnego problemu poruszanego przez autorów. Jest tam zbyt wiele zarzutów, aby zająć się nimi w jednym komentarzu. Na większość problemów jakie autorzy mają z teorią ewolucji mogę odpowiedzieć.

Ja również chętnie się zapoznam z Twoimi komentarzami do tego filmu. Sugerowałbym tylko, żebyś przy formułowaniu ocen pamiętał o fakcie, że ten film powstał 15 lat temu. Domyślam się, że w mikrobiologii i genetyce to wieki całe...


RE: Pytania o ewolucję - Konq - 2017-02-17

(2017-02-16, 07:45 PM)Młodszy brat Szefa napisał(a): Ja również chętnie się zapoznam z Twoimi komentarzami do tego filmu. Sugerowałbym tylko, żebyś przy formułowaniu ocen pamiętał o fakcie, że ten film powstał 15 lat temu. Domyślam się, że w mikrobiologii i genetyce to wieki całe...

Akurat w tym przypadku będzie to niepotrzebne. W zasadzie nie można zastosować tego typu argumentacji do Kreacjonizmu, bo w takim przypadku teoria musi być naukowa. Wiem, że brzmi to dość arogancko, ale postaram się wytłumaczyć przy nieredukowalnej złożoności.


RE: Pytania o ewolucję - Mariu0 - 2017-04-02

Dlaczego mimo działania doboru naturalnego istnieje homoseksualizm i jaką on daje przewagę organizmom o takich preferencjach ?


RE: Pytania o ewolucję - mateusz - 2017-04-02

Tak naprawdę to wcale nie musi dawać przewagi. Dobór naturalny nie wybiera tylko tego, co najlepsze. Geny "neutralne" lub lekko "negatywne" też mogą się utrzymywać w populacjach.

Ale skoro już jesteśmy przy temacie... Wg niektórych przekazów starożytne Teby miały elitarną jednostkę wojskową złożoną z samych gejów. Uważano, że tego typu relacje między żołnierzami zwiększają ich waleczność. Tongue W bitwach pod Tegyrą i pod Leuktrami Tebańczycy pokonali nawet mocno przereklamowanych Spartan, i to mimo przewagi liczebnej przeciwnika.

Także kultura nie zawsze widziała homoseksualizm jako coś negatywnego.