Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/printthread.php 16 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Nieprofesjonaliści
Artur Ceroński - Wersja do druku

+- Nieprofesjonaliści (https://forum.enklawa.net)
+-- Dział: Nieprofesjonalizm (https://forum.enklawa.net/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Odwyk (https://forum.enklawa.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: Artur Ceroński (/showthread.php?tid=146)

Strony: 1 2


Artur Ceroński - jumi - 2016-02-01

Napewno nie jeden z was widział kazania tego pana. Mi osobisie podobają się jago kazania jak i historia jego nawrócenia, choć czasem irytuje mnie i niepokoi podnoszenie głosu kiedy mówi do ludzi, ale okej uznaje że to już taki charakter mówienia i chęć doniosłego przekazania słowa Bożego. Mam jednak kilka pytań z racji, że dopiero czytam biblię, i nie znam jeszcze Boga dobrze. Wielu ludzi zarzuca mu, że jest fałszywym prorokiem, że prowadzi niejaką ewangelię sukcesu(czy nie jest sukcesem życiowym, to że pójdzie się do nieba i że jak będziemy żyli w zgodzie z Bogiem to on się bedzie o nas troszczył nawet finansowo?). Czy uzdrowienia i wypędzanie demonów tak ma wyglądać jak wygląda na jego filmikach? Czy mogę słuchać jego kazań nie narażając się na zagubienie?


RE: Artur Ceroński - Lolo - 2016-02-02

(2016-02-01, 12:06 PM)jumi napisał(a): Napewno nie jeden  z was widział kazania tego pana. Mi osobisie podobają się jago kazania jak i historia jego nawrócenia, choć czasem irytuje mnie i niepokoi podnoszenie głosu kiedy mówi do ludzi, ale okej uznaje że to już taki charakter mówienia  i chęć doniosłego przekazania słowa Bożego. Mam jednak kilka pytań z racji, że dopiero czytam biblię, i nie znam jeszcze Boga dobrze. Wielu ludzi zarzuca mu, że jest fałszywym prorokiem, że prowadzi niejaką ewangelię sukcesu(czy nie jest sukcesem życiowym, to że pójdzie się do nieba i że jak będziemy żyli w zgodzie z Bogiem to on się bedzie o nas troszczył nawet finansowo?). Czy uzdrowienia i wypędzanie demonów  tak ma wyglądać jak wygląda na jego filmikach? Czy mogę słuchać jego kazań nie narażając się na zagubienie?

Uważajcie na to, czego słuchacie.
Dotyczy to zarówno tego pana, jak i martina i papieża.


RE: Artur Ceroński - Gerald - 2016-02-03

Cześć

Nie znam kazań tego pana, ale z tego co zerknąłem to jeden z przedstawicieli kościołów ostatnio rosnących jak grzyby po deszczu w Polsce.

Nie wiem, mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o wszelakiego rodzaju "kościoły mocy", kościoły uliczne czy takie tam, ale każdy musi sam się zagłębić i sprawdzać. Bo nawet to, że mogą się zdarzać jakieś cuda czy inne takie nie gwarantuje, że pochodzą od tego, od którego mówią, że pochodzą. Trzeba sprawdzać samemu i jużWink
A czasami odnoszę wrażenie, że niektórzy chcieliby mieć tą "moc" dla mocy, ale to moje wrażenie.

Podrzucę Ci kazanie z podobnego kościoła zresztą, ale moim zdaniem całkiem dobrze mówiące o tym jak sprawdzać i na co zwracać uwagę.
Kiedyś byłem na konferencji kościoła Curry Blake i niespecjalnie spodobało mi się kazanie, a raczej to co mówił prowadzący (nie sam Curry, ale jakiś zastępca), ale wydaje mi się, że akurat te dwa wykłady są dosyć wartościowe z zastrzeżeniem, że i tak sam to musisz zweryfikować





Drugą część, jak zechcesz to znajdzieszWink


RE: Artur Ceroński - jumi - 2016-02-15

beeeeee? Boże głupstwo? zobaczcie to



RE: Artur Ceroński - Eliahu - 2016-02-15

Ja się zastanawiam co by było jakby ktoś wstał i do tej córki Izajasza powiedział, że też miał proroctwo i wygłosił coś sprzecznego z jej proroctwem.
Jakich by użyła argumentów i czy nie sprowadzałyby się one od tego, że ja tu jestem pastoem a ty baranie masz siedzieć i beczec a nie prorokować?
Albo jakby ktoś przeczytał fragment z Tory o tym by proroka poprosić o znaki i cuda?

A z łysego to chyba największy kabareciarz polskiego chrześcijaństwa.


RE: Artur Ceroński - Gerald - 2016-02-16

To "proroctwo" to jakaś tam parafraza:

To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi” (1Kor 1,18.22—25).

No i tego :

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz» Ewangelia wg św. Jana

Takie oto "proroctwo", ożywcze i świeże sprzed 2000 lat.
Pani, zamiast poczytać Biblię to się musiała poschylać żeby "usłyszeć"


Cała reszta to .... jako,że sam nie wiem jak to nazwać, to zgodzę się z Eliahu


RE: Artur Ceroński - jumi - 2016-02-16

dzięki Gerald za posta, wychodzi na to, że to nie jest proroctwo tylko nie wiadomow w sumie co, jak już to jakieś przypomnienie.


RE: Artur Ceroński - Gerald - 2016-02-16

SpokoWink

Jak mogę coś podpowiedzieć to powiem tylko, nie słuchaj tych ludzi ponieważ tylko ten jeden filmik pokazuje do czego im jest potrzebna Ewangelia i to nie jest nic dobrego, moim zdaniem
Ale zrobisz, jak uważaszWink


RE: Artur Ceroński - catty - 2016-02-29

Jesli sie cytuje jakis fragment Bozego Slowa- warto jest wiedziec w jakim kontekscie zostal uzyty. Ten , ktory zacytowala Ceronska dotyczy zwiastowania ewangelii, zwiastowania ukrzyzowanego Chrystusa-co bylo w tamtych czasach kompletnym glupstwem

"Albowiem mowa o krzyżu tym, którzy giną, jest głupstwem; ale nam, którzy bywamy zbawieni, jest mocą Bożą.
Bo napisano: Wniwecz obrócę mądrość mądrych, a rozum rozumnych odrzucę.
Gdzież jest mądry? Gdzież jest uczony w Piśmie? Gdzież badacz wieku tego? Izali w głupstwo nie obrócił Bóg mądrości świata tego?  Albowiem ponieważ w mądrości Bożej świat nie poznał Boga przez mądrość, upodobało się Bogu przez 
głupie kazanie zbawić wierzących, Gdyż i Żydowie się cudów domagają, a Grekowie mądrości szukają. Ale my każemy Chrystusa ukrzyżowanego, Żydom wprawdzie zgorszenie, a Grekom głupstwo; Lecz samym powołanym i Żydom, i Grekom każemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą. Albowiem głupstwo Boże jest mędrsze niż ludzie; a mdłość Boża jest mocniejsza niż ludzie."


Mam wrazenie, ze ten fragment zostal zacytowany przez Ceronska aby przygotowac ludzi na przyjmowanie wszystkiego co dzieje sie( lub bedzie sie dzialo) na danym spotkaniu bez zadnego zadawania pytan jakkolwiek to dziwne bedzie sie wydawalo.


np takie sytuacje:  https://www.youtube.com/watch?v=9E1jLqjJWDU


co do Currego Blake to warto przeczytac  http://zwiedzenie.blogspot.com/2015/09/curry-blake-i-duchowa-spuscizna-j-g.html

Mysle, ze to jest zle w tych tzw szkolach uzdrowienia, czy proroczych to fakt ich sugeruje sie ludziom, ze moga rozporzadzac moca Boza wtedy kiedy chca i jak chca  bez poddania sie pod prowadzenie Ducha Swietego w konkretnej sytuacji, danego dnia.W szkole Currego Blake nazywa sie tych ludzi, ktorzy uzdrawiaja "technikami uzdrowienia".(Maz byl na seminarium w Wawie- mamy w domu skrypt z tej szkoly- Slowo Boze- podane tam wersety sa OK).

To, co zauwazylam to to, ze ludzie z tego nurtu czesto wyolbrzymiaja to, co faktycznie sie dzieje kiedy sie modla o uzdrowienie kogos  lub gdy "maja" proroctwo" czesto na zawolanie :-( :-(.Otarlam sie o te srodowiska dosc blisko- nie mowie na podstawie tego, co mozna znalezc w necie na te tematy.

Wierze w dary Ducha ale ze ujawniaja sie wtedy gdy czlowiek dba o swoja codzienna spolecznosc, po prostu daje sie prowadzic Duchowi- te dary ujawniaja sie dosc naturalnie choc naturalne nie sa :-) bez udziwnien i nadecia typu 'tak mowi Pan" .Prorokowac mozna do kogos nad miska zupy w kuchni nawet nie wiedzac o tym, ze to wlasnie sie dzieje.A  dane wlasnie slowa zachety moga byc od samego Ducha w Jego mocy i beda rezonowac w duszy i duchu tej osoby- dajac jej motywacje do zmian.


RE: Artur Ceroński - Gerald - 2016-02-29

(2016-02-29, 12:08 PM)catty napisał(a): np takie sytuacje:  https://www.youtube.com/watch?v=9E1jLqjJWDU

co do Currego Blake to warto przeczytac  http://zwiedzenie.blogspot.com/2015/09/curry-blake-i-duchowa-spuscizna-j-g.html
Nie wiem, jak Was, ale jak ja widzę takie sytuacje, jak na tym filmiku, to szlag mnie trafia. Dosłownie.

A co do Currego
Nie warto moim zdaniem czytać tego artykułu z dwóch powodów.
Po pierwsze, szkoda czasu na pudelka.
Po drugie, ostrzegają tam przed Currym, a nie piszą o nim tylko o jego protoplastach i ich jakiś tam powiązaniach, trochę to ni na miejscu, bo Bóg wyraźnie powiedział, że odpowiadamy za własne czyny i winy, a nie za winy swoich krewnych znajomych, dzieci czy innych takich
A po trzecie, jak się chce zwrócić uwagę na zwiedzenia to trzeba, moim zdaniem odnosić się do konkretnych doktryn w danym kościele i do nauczania, jakie się prowadzi, a nie do osób i ich domniemanych powiązań.
Bo to zwykłe świństwo, pudelkowanie i plotkowanie i ja nie polecam.

Czym innym jest uważać, że ktoś ma duże odchyły w swoim nauczaniu w jakimś kierunku, a czym innym posądzać go o zwiedzanie ludzi i stawianie w jednym szeregu z szarlatanami.

Cytat:catty
(Maz byl na seminarium w Wawie- mamy w domu skrypt z tej szkoly- Slowo Boze- podane tam wersety sa OK).

Heh, to pewnie się tam widzieliśmy, też sobie zainwestowałem całe 5 dyszek w tą książeczkę i wcale nie żałuje wydanych pieniędzy bo było warto. Dużo wyjaśnia, ale przechyły z Darami są wyraźne moim zdaniem, ale to temat na inny tematWink

Cytat:catty
To, co zauwazylam to to, ze ludzie z tego nurtu czesto wyolbrzymiaja to, co faktycznie sie dzieje kiedy sie modla o uzdrowienie kogos  lub gdy "maja" proroctwo" czesto na zawolanie :-( :-(.Otarlam sie o te srodowiska dosc blisko- nie mowie na podstawie tego, co mozna znalezc w necie na te tematy.
Bardzo się zgadzamWink