Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/printthread.php 16 require_once



Nieprofesjonaliści
Diabeł i rządy jego - Wersja do druku

+- Nieprofesjonaliści (https://forum.enklawa.net)
+-- Dział: Nieprofesjonalizm (https://forum.enklawa.net/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Odwyk (https://forum.enklawa.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: Diabeł i rządy jego (/showthread.php?tid=213)



Diabeł i rządy jego - Przemeks - 2016-06-27

Zapodam wam kilka fragmentów:

Ew. Mateusza 4
(8) Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych (9) i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. (10) Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz.

Ew. Jana 12
(28) Ojcze, wsław Twoje imię. Wtem rozległ się głos z nieba: Już wsławiłem i jeszcze wsławię. (29) Tłum stojący /to/ usłyszał i mówił: Zagrzmiało! Inni mówili: Anioł przemówił do Niego. (30) Na to rzekł Jezus: Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. (31) Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. (32) A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie.

Ew. Jana 14
(30) Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie.

Czy potraficie skontrargumentować moje cytaty innymi, które mówiłyby, że diabeł nie jest władcą świata? 


RE: Diabeł i rządy jego - piotrz - 2016-06-27

Było sporo cytatów w temacie "Przyjście Syna Człowieczego".
Sam Jezus mówi trzykrotnie, że diabeł jest władcą tego świata, lecz za swojego życia:
J12:31, J14:30, J13.6-11.
Po Jego śmierci i zmartwychwstaniu czytamy, że został posadzony na tronie wraz z Ojcem i "są mu poddane moce zwierzchności i ... "

Zobacz mój ostatni post w tym temacie, tam jest zestaw odpowiednich cytatów (jest ich więcej); post #6


RE: Diabeł i rządy jego - Przemeks - 2016-06-27

Przydałby się Twój obszerniejszy komentarz pod tymi fragmentami z tamtego tematu. Zadam Ci na razie jedno dwuczłonowe Wink  pytanie: kiedy szatan został wyrzucony (i skąd? z nieba?) i gdzie się znalazł (na Ziemi?).

Zapodaję fragmencik:
Ap. 12
(10) I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. (11) A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci. (12) Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i morzu - bo zstąpił na was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu. (13) A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię, począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę.

Tu jest napisane: 'biada ziemi i morzu". Jak to rozumiesz?


RE: Diabeł i rządy jego - danielq - 2016-06-28

@Przemeks
Diabeł jest przedstawiany w Biblii jako realna duchowa istota, przeciwstawiająca się Bogu. O tym, że jest władcą tego świata mówił nie tylko Jezus gdy był na Ziemi.
Np 2Kor 4:4 mówi o zrozumieniu tego tematu przez pierwszych chrześcijan, więc po zmartwychwstaniu Jezusa to się jeszcze nie zmieniło.
Władza Szatana nad Ziemią wiąże się z zarzutami, które wysunął przeciw Bogu i które spowodowały bunt pierwszej pary ludzkiej. Pisałem kiedyś o tym w wątku, którego nie mogę niestety znaleźć. O II wojnie światowej chyba.

Wg słów które przytoczyłeś z Objawienia 12 rozdziału "porządki" (które są potrzebne by mogła dziać się wola Boża - o co zresztą polecił Jezus się nam modlić: Mateusza 6:10) które robi Jezus zaczęły się od nieba i zakres działalności Szatana został ograniczony tylko do Ziemi. Taki jest widać plan Boży.
W Hioba np jest, że Szatan miał wcześniej dostęp do nieba, rozmawiał nawet z Bogiem. To się skończyło, skupia się teraz tylko na Ziemi.

Czym jest morze pomagają zrozumieć np fragmenty:
- Izajasz przyrównał (57:20) morze do ludzi oddalonych od Boga
- Podobnie w Obj 17:1,15 jest mowa że nierządnica (z kontekstu można wywnioskować, że chodzi o religię fałszywą) siedzi nad wielkimi wodami - rzeszami ludzi.
Ziemia - rządy różnych krajów. W 16 jest, że pochłoną wody, którymi kieruje Szatan jak rzeką.

W kilku miejscach w Biblii, jest mowa o "końcowych dniach", "dniach ostatnich" itp. Jak to konkretnie się przeanalizuje to można dojść do wniosku, że wiąże się to z myślami z Objawienia 12:12, które zacytowałeś i odnosi się do obecnych czasów.
Co ciekawe Jezus kazał nam się z tego cieszyć:
"Ale gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze wyzwolenie”. (Łuk 21:28NW)


RE: Diabeł i rządy jego - piotrz - 2016-06-28

No, byli już tacy, co kilka razy podnosili głowy, oczekując, ostatnio zdaje się dwa lata temu. Nawet bilboardy były prawie na całym świecie rozstawione, że to już koniec w konkretnym dniu nastanie.

(2016-06-27, 07:18 PM)Przemeks napisał(a): Przydałby się Twój obszerniejszy komentarz pod tymi fragmentami z tamtego tematu. Zadam Ci na razie jedno dwuczłonowe Wink 

Właśnie odpowiedziałem w tamtym temacie.
Co do dwuczłonowego pytania, generalnie zgadzam się odpowiedzią Danielaq, chyba tutaj wystarczy.


RE: Diabeł i rządy jego - Przemeks - 2016-06-29

Danielq, chciałbym abyś dookreślił, co oznacza dla Ciebie "wcześniej diabeł miał dostęp do nieba". Wcześniej to znaczy kiedy? Możesz to umieścić na osi czasu?