Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co nas czyni grzesznikami?
#3
Jeśli chodzi o dziedziczenie win to w Ezehiela czytamy:

Pan skierował do mnie te słowa: 2 "Z jakiego powodu powtarzacie między sobą tę przypowieść o ziemi izraelskiej: 
Ojcowie jedli zielone winogrona, 
a zęby ścierpły synom? 
3 Na moje życie - wyrocznia Pana Boga. Nie będziecie więcej powtarzali tej przypowieści w Izraelu. 4 Oto wszystkie osoby są moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. Są moje. Umrze tylko ta osoba, która zgrzeszyła. Ezechiela 18 itd........

Bóg powiedział wyraźnie, że każdy odpowie sam za swoje winy
A zapłatą za grzech jest śmierć.

A jeśli chodzi o pytanie w temacie to Jezus powiedział:

Potem przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: "Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumiejcie! 15 Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. 16 Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!".

17 Gdy się oddalił od tłumu i wszedł do domu, uczniowie pytali Go o to przysłowie. 18 Odpowiedział im: "I wy tak niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może uczynić go nieczystym; 19 bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala". Tak uznał wszystkie potrawy za czyste. 20 I mówił dalej: "Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. 21 Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, 22 cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. 23 Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym".Marka 7

Pawła dla Rzymian zacytował Mateusz.

A Jakub do tego dodaje

Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych. 2 Pożądacie, a nie macie, żywicie morderczą zazdrość, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki i kłótnie, a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie. 3 Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz. 4 Cudzołożnicy, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga. 5 A może utrzymujecie, że na próżno Pismo mówi: "Zazdrośnie pożąda On ducha, którego w nas utwierdził"? 6 Daje zaś tym większą łaskę: Dlatego mówi: Bóg sprzeciwia się pysznym, pokornym zaś daje łaskę. 7 Bądźcie więc poddani Bogu, przeciwstawiajcie się natomiast diabłu, a ucieknie od was. 8 Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was. Oczyśćcie ręce, grzesznicy, uświęćcie serca, ludzie chwiejni! 9 Uznajcie waszą nędzę, smućcie się i płaczcie! Śmiech wasz niech się obróci w smutek, a radość w przygnębienie! 10 Uniżcie się przed Panem, a wywyższy was. Jakuba 4

Ponadto, moim zdaniem, gdyby było prawdą, że dzieciaczki od urodzenia są grzesznikami to Jezus, jak myślę nie mówiłby tego:

W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: "Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?" 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 "Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. 5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje. Mateusza 18

Reasumując, moim zdaniem grzech siedzi w nas, w naszych głowach i jakby na to nie patrzeć uczymy grzechu dzieci, które nas naśladują, bo obserwują nasze zachowania

Grzech siedzi w głowach i to od nas zależy czy z tej głowy wyjdzie na zewnątrz czy będziemy z nim walczyć do krwi, jak to mówił Paweł
Walka jest nierówna, ponieważ ciężko walczyć z własnymi chęciami i pożądaniami, ale po to chrześcijanin dostał Ducha Świętego, aby w tej walce nie był sam.
Bo sam polegnie, chyba, że się ma nieprawdopodobny kompas moralny i nieprawdopodobnie silną wolę i jest się nieprawdopodobnie pokornym człowiekiem.

Czy znam takich ludzi?
Nie, osobiście nie znam, nie osobiście też nie znam.
Może ktoś zna takiego?
Każdy ma swój Rzeszów, jak to mówią przedstawiciele handlowi, a inni wspominają o pięcie jakiegoś półbogaWink

Czyli odpowiadając na pytanie wprost, grzesznikami czynimy się sami, bo nawet dziecko nie musi, jak nie chce, naśladować zachowań dorosłego
Ale naśladuje
Ludzie prawie zawsze chcą dobrze, tyle, że często z tego "dobrze"wychodzi źle


Wiadomości w tym wątku
Co nas czyni grzesznikami? - przez gronostaj - 2016-03-26, 04:47 PM
RE: Co nas czyni grzesznikami? - przez mateusz - 2016-03-26, 08:42 PM
RE: Co nas czyni grzesznikami? - przez Gerald - 2016-03-27, 04:26 AM
RE: Co nas czyni grzesznikami? - przez danielq - 2016-04-19, 11:51 AM
RE: Co nas czyni grzesznikami? - przez gronostaj - 2016-04-22, 01:52 PM
RE: Co nas czyni grzesznikami? - przez Gerald - 2016-04-22, 02:44 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości