Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ewangelia wg św. Mateusza" rozdział I
#11
Ja nie wiem o co chodzi z tym 14-14-14. Autor musiał to ustawiać według jakichś dziwacznych zasad, że mu tak wyszło. Nie wiem jakich. Tyle wiem, że robienie rodowodów może być nieźle skomplikowane, bo w życiu bywa dziwnie. A co dopiero jak się wprowadza pokręcone zasady typu prawo lewiratu. Albo odziedziczenie "według obietnicy" jak w przypadku synów Awrahama.

Nie podejrzewam, żeby autor chciał bezczelnie oszukać wszystkich, żeby mu pasowało, bo przecież to jest tak łatwe do wykrycia, że krytyka by go zjadła. Taką minę by sobie podkładał? No bez przesady. Już widzę jak by przekonywali nowych potencjalnych wierzących do chrześcijaństwa, kiedy całe przekonywanie zaczynałoby się od ujawnionego bezczelnego kłamstwa. Bardziej prawdopodobne, że użył do montowania tego drzewka jakichś przedziwnych zasad. Może nawet idiotycznych.

A kij z nim. Prawdę mówiąc guzik mnie to obchodzi. Nic to nie zmienia.

No mogłoby to zmienić tyle, że nie można już wierzyć, że Nowy Testament nie zawiera ewidentnie nieprawdziwych kawałków. Ale jak mówię nie widzę tu dowodu, że gość sfałszował rodowód, zwłaszcza, że duża część się przecież zgadza. Tylko, że cholera wie jak ten jego rodowód należy rozumieć.

A że są w Piśmie rzeczy, które cholera wie jak należy rozumieć, to akurat żadne odkrycie. Nie pierwsze to i nie ostatnie. Ale między niezrozumiałym podejściem, a pisaniem nieprawdy jest za duża przepaść, żeby sobie wyrzucić całość do kosza, bo ktoś rozminął się z naszym rozumieniem tematu.

Kibicuję tym, którzy chcą zbadać tą sprawę, ale jak mówię mało mnie sprawy rodowodów obchodzą.

Może dlatego, że nie jestem Żydem.

A przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, żebym był...


Wiadomości w tym wątku
"Ewangelia wg św. Mateusza" rozdział I - przez Eliahu - 2015-04-20, 02:39 PM
RE: "Ewangelia wg św. Mateusza" rozdział I - przez mci - 2015-05-11, 09:50 PM
RE: "Ewangelia wg św. Mateusza" rozdział I - przez Martin - 2015-06-02, 03:33 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości