Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakrywanie głowy podczas modlitwy (komentarz katolicki)
#5
Moim zdaniem Paweł nie wytłumaczył jasno, a na pewno nie w sposób przekonujący współczesnego człowieka. Rozumiem hierarchię w tym rozumowaniu: Bóg, mężczyzna, kobieta. Łapię ogólną koncepcję, że kobieta może facetów rozpraszać i po to te włosy wiąże ("ze względu na aniołów" - Rdz 6:2?).

Cytat:Osądźcie zresztą sami. Czy wypada, aby kobieta z odkrytą głową modliła się do Boga?

Jeśli mam dziś sam osądzić, to moja odpowiedź brzmi: a co to za różnica? Kultura się zmieniła. Gdyby Paweł pisał to dziś, to pewnie zamiast zakrywać włosy kazałby zakrywać dekolt.

Różne rzeczy są w Biblii jasno i wyraźnie napisane:

Cytat:Zaopatrzysz się w kołek, a gdy wyjdziesz na zewnątrz, wydrążysz nim dołek, a wracając, przykryjesz to, czegoś się pozbył [Pwt 23:13]

Może faktycznie w tym moim błąkaniu nie znam jeszcze Boga tak dobrze, jak bym chciał i powinienem (kiedyś się wybłąkam, mam nadzieję). Ale czy Bogu na włosach zależy, a na tym kołku i dołku już nie? Wierzę, że te wszystkie nakazy i zalecenia mają swoje powody. Jeśli powód się deaktualizuje, to nakaz pewnie też. Mamy kanalizację, nie mamy kołków.

(Inna sprawa, że to do Żydów było, nie do nas. Ale Żydzi też nie używają już kołka, chyba słusznie.)
Treść powyższego postu odzwierciedla zdanie autora w chwili jego napisania. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania w przyszłości. Jeśli autor powyższego postu gada głupoty, to krzycz na niego.


Wiadomości w tym wątku
RE: Nakrywanie głowy podczas modlitwy (komentarz katolicki) - przez gronostaj - 2016-02-09, 02:08 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości