Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakrywanie głowy podczas modlitwy (komentarz katolicki)
#6
(2016-02-09, 02:08 AM)gronostaj napisał(a): Moim zdaniem Paweł nie wytłumaczył jasno, a na pewno nie w sposób przekonujący współczesnego człowieka. Rozumiem hierarchię w tym rozumowaniu: Bóg, mężczyzna, kobieta. Łapię ogólną koncepcję, że kobieta może facetów rozpraszać i po to te włosy wiąże ("ze względu na aniołów" - Rdz 6:2?).




Cytat:Osądźcie zresztą sami. Czy wypada, aby kobieta z odkrytą głową modliła się do Boga?

Jeśli mam dziś sam osądzić, to moja odpowiedź brzmi: a co to za różnica? Kultura się zmieniła. Gdyby Paweł pisał to dziś, to pewnie zamiast zakrywać włosy kazałby zakrywać dekolt.

Może ktoś uważa za właściwe spierać się nadal, my jednak nie jesteśmy takiego zdania, ani my, ani Kościoły Boże.

Czy to nie wystarcza za odpowiedź? Wiem, wiem, nie wystarczaBig Grin

Nic się nie zmieniło Gronostaj, nic się nie zmieniło

Gdyby to Paweł pisał dzisiaj to pisałby o włosach bo za jakieś dekolty to wywaliłby z kościoła na zbity pysk Tongue
Jestem pewien

Cytat:Ale czy Bogu na włosach zależy, a na tym kołku i dołku już nie? Wierzę, że te wszystkie nakazy i zalecenia mają swoje powody. Jeśli powód się deaktualizuje, to nakaz pewnie też. Mamy kanalizację, nie mamy kołków.

Prawo Boga ze Starego Testamentu Bóg nadał Żydom, aby ich wyróżnić wśród narodów
Prawo Boga ze Starego Testamentu nadanego Żydom wypełnił Jezus. Dokonało się. Ni ma
Prawo nie uległo dezaktualizacji, ono się wypełniło na krzyżu. To z kołkiem i kupą w domyśle też.
Ni ma

Prawo mamy w sobie, a to co chciano podkreślić bardziej i mocniej zapisano i powiedziano w NT.
I powiedziano, a skoro powiedziano to jako Ci, którzy wierzymy w to co tam zapisano mamy się stosować

I jużWink

Aha, tak z ciekawości
Nosisz długie włosy Gronostaj?Big Grin
Pytam bo sam długi czas nosiłem długie baty i też spierałem się z Pawłem. Długi czas....Łaziło to za mną, łaziło i łaziło.
No i ściąłem. Żona płakała, córcia ryczała bo takie śliczne i kręcone, ale ściąłem
I już nie łazi, ....
a kobietkom szlochy przeszły....

A ja dalej jestem śliczny niemożebnie, gdzie to lusterko, cholera, o jest, ech oczy muszę mrużyć bo taki blask bije z mego lica Cool


Wiadomości w tym wątku
RE: Nakrywanie głowy podczas modlitwy (komentarz katolicki) - przez Gerald - 2016-02-09, 03:33 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości