Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakrywanie głowy podczas modlitwy (komentarz katolicki)
#10
Cytat:Młodszy brat Szefa

Podobno dla starożytnych kobiece włosy były atrybutem seksualnym, mniej więcej tak jak 100 lat temu łydki, a dziś biust. Czytałem też kiedyś, że znakiem rozpoznawczym korynckich prostytutek były ogolone głowy. W tym kontekście wywód Pawła nabiera sensu - jeśli się któraś chce wyzywająco ubierać, to lepiej niech se od razu walnie na czoło ogłoszenie, z jakiej jest branży. A jak to za duży wstyd, to niech się ubiera odpowiednio.
Fajne info, nie wiedziałem, tyle, że jak mi się zdaje ogolone kobiety dalej uważane są za niekonwencjonalne, że tak powiem, stąd też pewnie banki włosów dla kobiet bo każda kobieta, gdy jej włosy  zabierze choroba chociażby czuje się źle, nie kobieco i odkładają ostatni grosz, aby  kupić perukę z prawdziwych włosów. Tak więc to chyba ważne i w dalszym ciągu ważny atrybut kobiecości .

Cytat:Młodszy brat Szefa

Bo powiedzcie, Panowie, szczerze: czy robi Wam się gorąco od patrzenia na kobiece włosy? Mnie jakoś nie...

Mnie kręcą blondynki, ale ożeniłem się z brunetkąWink
Cóż, życieWink
Ale nie wiem czy to dobry sposób by zasady z NT wiązać z tym co nas kręci, albo co nas nie kręci

Cytat:Młodszy brat Szefa

Moim zdaniem zasada ta jest nadal aktualna, tyle że dziś nie ma żadnych podstaw, by w jakikolwiek sposób wiązać ją z włosami


Dlaczego?


Edycja

I z tego co wyczytałem, a co jest istotne, w tym fragmencie chyba nie ma nic wspomnianego o seksualności?


Wiadomości w tym wątku
RE: Nakrywanie głowy podczas modlitwy (komentarz katolicki) - przez Gerald - 2016-02-09, 08:13 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości