Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Racjonalne podejście do objawienia.
#4
(2015-09-07, 09:22 PM)Eliahu napisał(a): Dzięki za odpowiedź! Liczyłem na ciebie. Wink
Chciałem cię prosić o jedno: pozwól mi "poprowadzić" tą dyskusję, bo to umożliwi mi zademonstrowanie mojego argumentu. ok?

Przyznaję, że jest to dość prawdopodobna hipoteza, nie wyklucza ona jednak ani hipotezy źródeł, ani hipotezy fragmentów, jako uzupełnień tekstu. Moja wypowiedź o pogrzebie Mojżesza, przedstawiona była tylko i wyłącznie jako przykład możliwości uzupełnień tekstu Tory, przynajmniej w pierwszych wiekach jej powstania, a twój zarzut dotyczył dyskusji o wyłączność mojżeszowego autorstwa. Po prostu źle cię zrozumiałem, a przynajmniej taką mam nadzieję. Prawdopodobnie jednak powodowało to konflikty skoro pojawiły się szkoły dbające o czystość tekstu (i jego formę). Chyba sam rozumiesz, że taka cenzura pojawia się tylko w wypadkach rażącej patologii, jak np. było ze stworzeniem kanonu ewangelii. Ja domyślam się, że po prostu istniały różne ugrupowania mające inną interpretację tekstu i chcące go zmienić po własnej myśli. Ale to tylko hipoteza. Z braku dowodów archeologicznych na razie zadowolimy się tym co jest.

Ciekawy jestem jeszcze tego sporu o Gilgamesza, bo nie wiem o co chodzi. To znaczy nie wiem o co jest spór, bo o to kim był wiem.

Na pytania nie odpowiem, bo z mojej strony to wyłącznie domysły i to z wieloma możliwościami rozwiązań.


Wiadomości w tym wątku
Racjonalne podejście do objawienia. - przez Eliahu - 2015-09-07, 03:37 PM
RE: Racjonalne podejście do objawienia. - przez Konq - 2015-09-07, 04:49 PM
RE: Racjonalne podejście do objawienia. - przez Eliahu - 2015-09-07, 09:22 PM
RE: Racjonalne podejście do objawienia. - przez Konq - 2015-09-08, 03:21 AM
RE: Racjonalne podejście do objawienia. - przez Eliahu - 2015-09-09, 12:37 AM
RE: Racjonalne podejście do objawienia. - przez Eliahu - 2015-09-15, 12:07 PM
RE: Racjonalne podejście do objawienia. - przez Konq - 2015-09-15, 01:29 PM
RE: Racjonalne podejście do objawienia. - przez Eliahu - 2015-09-15, 02:05 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości