Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego chrześcijanie Biblię nazywają Słowem Bożym?
#12
Cytat:Dobrze to ująłeś - przyjęli założenie. Jednak w tej sytuacji pojawiają się dwa pytania: Dlaczego (z jakiej przyczyny) je przyjęli? Albo po co (w jakim celu) je przyjęli?

Człowiek w moim przekonaniu jest istotą, która jest bardzo ciekawa i dąży do zaspokojenia w sobie "głodu"  Wink poznania. Można stwierdzić, nie orzekam, czy słusznie, czy niesłusznie, że zapełnia sobie pewne luki w pojmowaniu Wszechświata różnymi prawdami lub półprawdami. Dlaczego tak robi? Może to element psychiki, która potrzebuje operować na pewnych wyobrażeniach, symbolach, mieć pewną "podpórkę". Czy życie byłoby ciekawe, gdyby każdy z nas miał podobne wyobrażenie o świecie, zauważał to samo? Chyba trochę mniej , tak mi się wydaje.
Świat jaki znamy nie raz przynosi ból i cierpienie. I lęk przed tym, co nieuniknione, czyli przed śmiercią. Życie z myślą, że straci się coś, co się bardzo kocha i być może nigdy już nigdy nie odzyska nie jest łatwe. Sam czasami zastanawiałem się zadając sobie pytanie: "Po co dostałem życie, które kiedyś i tak będę musiał stracić?".
Czytanie Biblii (i słuchanie Jej zaleceń!) niektórym ludziom, tak twierdzę, nadaje sens życia. Biblia daje ludziom, przynajmniej niektórym, odpowiedź na to, skąd wzięła się ludzkość, co działo się na przestrzeni wieków, dlaczego muszą umrzeć, co mają robić aby być szczęśliwymi. 

Cytat:Jest tylko jeden problem - sama Biblia dostarcza powodów, aby nie nazywać jej Słowem Bożym.

Rozwiń tę myśl. Smile


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego chrześcijanie Biblię nazywają Słowem Bożym? - przez Przemeks - 2016-11-20, 05:31 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości