Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego nie obchodzimy "Świąt Bożego Narodzenia"?
#45
(2016-12-27, 02:00 PM)danielq napisał(a): Tak jak napisałem: skoro Bóg stworzył kota, to nie mam zastrzeżeń.
(...)
Może to rozjaśni, choć przypuszczam, że nawet gdyby argumenty były najmocniejsze to i tak większości nie przekonają bo wymagałoby to tego by "zaprzeć się samego siebie" wyjść z własnej strefy komfortu itp.
Łatwiej i przyjemniej coś po swojemu dalej robić, albo tak jak większość.
Wolna wola...

Wiesz, łatwo jest założyć, że ktoś nie przyjmuje Twoich argumentów, bo chce robić po swojemu. Trudniej natomiast spojrzeć obiektywnie na argumenty za i przeciw.

Bóg stworzył kota.
Bóg stworzył też urodziny.

Bóg nie nakazał szczególnego traktowania czy posiadania kotów.
Bóg nie nakazał szczególnego traktowania (czyt. obchodzenia) urodzin.

Poganie uczynili koty elementem swoich praktyk sakralnych.
Poganie uczynili urodziny elementem swoich praktyk sakralnych.

Obecnie szczególne traktowanie czy posiadanie kotów ma charakter świecki.
Obecnie szczególne traktowanie (czyt. obchodzenie) urodzin ma charakter świecki.

Posiadanie kota nie jest złe. Zatem obchodzenie urodzin również nie jest złe.

I tu nie chodzi o to, że jestem w jakiś sposób przywiązany do obchodzenia urodzin, bo mógłbym spokojnie bez tego żyć. Tu tylko chodzi o uczciwość logiczną.

Natomiast zupełnie inaczej wygląda sprawa z Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Są to święta sakralne zdominowane przez praktyki o pogańskim pochodzeniu wcielone do tzw. chrześcijaństwa.
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego nie obchodzimy "Świąt Bożego Narodzenia"? - przez Młodszy brat Szefa - 2016-12-29, 08:01 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości