Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald
#29
(2017-07-14, 11:53 PM)joann071 napisał(a): Chcę dokończyć swoją wypowiedź i nią ostatecznie zakończyć temat Eliahu z mojej strony. A co kto z tym zrobi, jego sprawa. Dla mnie jak dla Martina, to jest taki sam fenomen, jakbym się przeniosła w czasie. Nie wszystko mogę napisać, bo ktoś może mnie źle zrozumieć albo Martin zbanować...
Niektórzy tutaj strasznie się cieszą, bo ich zdaniem, Eli... zakasowuje chrześcijan, ale nie widzicie albo nie chcecie zauważyć, odmienności jego myślenia. I dlatego ja powiedziałam, że On jest ŻYDEM, a ja Chrystianką i Koniec. Ale czy Eli tego chce, czy nie chce skoro jest Faryzeuszem to ma określone poglądy znane nam z Ewangelii.
No widzisz, a według mnie postrzeganie Eliego, jako mumii sprzed 2000 lat jest dla niego obraźliwe ponieważ stawia go w jednym szeregu z ludźmi, których Jezus nie nazywał w superlatywach.
To jest fair?
Przecież sam Jezus mówił do tłumu

Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. 4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. 5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. 6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. 7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

Przecież stąd wynika, że Jezus miał taki sam światopogląd jak faryzeusze i nie krytykował ich światopoglądu tylko postępowanie.
A skąd wiecie co czyni Eli i jak się wywiązuje z Prawa, które go obowiązuje?
I kim są chrześcijanie, aby go oceniać i czuć się lepszymi ? Bo przecież takie porównania właśnie świadczą o tym, że ktoś tu czuje się lepszy....
Równie dobrze, ja mogę powiedzieć, że nie widzę nikogo, kto przypominałby chrześcijan sprzed 2 tys lat.
Miło?
Niemiło...... Takie porównania po prostu są nie fair.
I tu nie chodzi o to, aby ustalić kto ma rację bo dla każdego racja leży gdzie indziej.
Tu chodzi o to, aby choć spróbować się zrozumieć.


P.S. Nie znam nikogo, kto cieszyłby się z tego, że faryzeusz "kasuje" chrześcijan,wręcz przeciwnie.
Jak czytamy Dziejach to zazwyczaj chrześcijanie "kasowali" faryzeuszy. 
Gdzie się podziali ci chrześcijanie?


Wiadomości w tym wątku
Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez joann071 - 2017-07-10, 02:31 AM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-11, 02:16 PM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-11, 10:58 AM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-11, 11:54 AM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-11, 03:34 PM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Gerald - 2017-07-15, 07:38 AM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-20, 03:53 PM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-21, 05:28 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości