Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Denominacje chrześcijańskie
#10
(2017-08-13, 11:39 AM)Martin napisał(a): Proponuję przenieść ten ostatni temat do nowego wątku, żeby w temacie o denominacjach było o denominacjach.

A rozczłonkowanie ewangelicznych grup chrześcijańskich na najróżniejsze kościoły nie tylko świadczy o chęci władzy, sekciarskości podejścia, nietolerancji dla różnic itd.

Bo jeżeli by tego wszystkiego nie było, to proces dzielenia się ludzi na różne grupy też by istniał, i bardzo dobrze, że by istniał. Tak samo jak dziecko wyprowadza się od rodziców i mieszka oddzielnie a nie w jednym wielkim domu u pradziadka, tak samo różni ludzie niech sobie współpracują chrześcijańsko w oddzielnych grupkach.

Jeżeli tylko pamiętają, że są częścią jednej wielkiej grupy, to problemu w tym nie widzę. Przeciwnie, wydaje mi się to zdrowe i naturalne.

Bo czy tata z mamą powinni mieszkać oddzielnie niż ich dzieci z własnymi małżonkami i dziećmi? Pewnie, czemu nie. Więc dlaczego zakładać z góry że w jednym mieście nie może być 10 różnych grup chrześcijańskich? Bo nam dał przykład Kościół Katolicki, że tylko to co zunifikowane to słuszne?

Problem nie w tym, że rodzina pradziadka mieszka w 10 różnych domach, zamiast w jednym wielkim. Problem wtedy, kiedy te domy nie chcą się znać między sobą, nie współpracują, nie lubią się już nawet. Kiedy różnice są pretekstem do tworzenia atmosfery wrogości, do konkurencji o zdobycze. Kiedy nie odwiedzają się i nie szanują.

Kiedy mieszkałem w Krakowie nie w tym widziałem problem, że są baptyści i zielonoświątkowcy i spotykają się oddzielnie. Dobrze, że tak było - ja chodziłem sobie to tu, to tam i jeszcze w inne miejsca. Problem widziałem w tym, że problem był z organizowaniem wspólnych przedsięwzięć, z tym, że okazje do współpracy były marnowane, że wielu ludziom podobała się sytuacja kiedy baptyści zupełnie ignorują istnienie zielonoświątkowców, i odwrotnie.

Bywało, że udawała się ta współpraca. Zwłaszcza młodzi ludzie pięknie się różnili lubiąc się jednocześnie. Z czasem izolacja zrobiła się większa. Jak jest teraz, nie wiem. Ale coś mi się zdaje, że daleko do tego, co chcielibyśmy widzieć.

Zgadzam się z Tobą Martin. A zbory jak są duże, nie chcą, ze sobą współpracować, bo każdy chce mieć wiernych na własny rachunek. Pewnie chodzi też o dziesięcinę Tongue


Wiadomości w tym wątku
Denominacje chrześcijańskie - przez Gerald - 2017-08-01, 08:47 PM
RE: Denominacje chrześcijańskie - przez Powała - 2017-08-02, 08:02 AM
RE: Denominacje chrześcijańskie - przez Konq - 2017-08-02, 11:18 AM
RE: Denominacje chrześcijańskie - przez joann071 - 2017-08-02, 08:48 PM
RE: Denominacje chrześcijańskie - przez Gerald - 2017-08-03, 10:58 PM
RE: Denominacje chrześcijańskie - przez joann071 - 2017-08-06, 12:31 PM
RE: Denominacje chrześcijańskie - przez Gerald - 2017-08-08, 06:41 AM
RE: Denominacje chrześcijańskie - przez Martin - 2017-08-13, 11:39 AM
RE: Denominacje chrześcijańskie - przez joann071 - 2017-08-22, 09:29 AM
RE: Denominacje chrześcijańskie - przez Gerald - 2017-08-13, 04:53 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości