Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$no_voting_permission - Line: 634 - File: showthread.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php 634 errorHandler->error_callback




Ankieta: Czy Odwyk potrzebuje zmian?
Nie. Jest tak jak ma być, niczego nie trzeba zmieniać.
0%
0 0%
Trzeba zostawić to co jest, tylko rozwijać to dalej.
54.55%
6 54.55%
Tak. To co jest teraz trzeba zmienić na coś nowego.
45.45%
5 45.45%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany na Odwyku
#1
Cześć ludzie!

Powiem krótko: wszystko się zmienia. Czasem na gorsze, ale zwykle po prostu na inne. Odwyk też musi, zwłaszcza, że już długo istnieje. W internecie 9 lat to są trzy epoki.

Statystyki na niebie i ziemi pokazują mi, że potrzebne są zmiany. Wynikają one z takich rzeczy generalnie:
  • obgadanych tematów jest już bardzo dużo
  • strona nie była projektowana z myślą o dostępie do starych treści, tylko do pokazywania nowych
  • za dużo jest stałych słuchaczy (to jest fajne, ale hamuje wzrost i zmniejsza różnorodność)
  • tendencja świata jest taka, że coraz trudniej ludziom usiedzieć i słuchać długich treści (typu: wykład)
  • ludzie się szybko nudzą i potrzebują nowych rzeczy

Ja bardzo lubię nowe rzeczy. Mniej lubię robić coś regularnie, długo i na stałe. Tym dziwniejszy ten paradoks, że Odwyk, projekt, który trwa dziesiąty rok, robię akurat ja.

Konieczność wymyślenia czegoś nowego mnie więc nie przeraża, ale doświadczony jestem w mediach i wiem jakie niebezpieczeństwa się z tym wiążą. Generalnie na dziesięć nowych projektów dziewięć kończy się klapą. To jest normalne. I nie ma z tym większego problemu, kiedy raz człowiek nauczy się nie przejmować błędami i porażkami. Sytuacja się zmienia, kiedy coś starego i działającego próbuje się zmienić w coś nowego. Wtedy może się zdarzyć, że nowy pomysł pociąga coś starego, dobrego na dno.

I dlatego chciałbym rozpętać dyskusję na temat tego co by było fajnie i pożytecznie zmienić na Odwyku. Chodzi mi o takie większe zmiany. Bo, jak pisał Salomon: "gdzie niemasz dostatecznej rady, lud upada; ale gdzie wiele radców, tam jest wybawienie" [Prz 11:14].

Oczywistą i raczej bezdyskusyjną zmianą jest to, że trzeba zaprojektować stronę od początku. Strona www.odwyk.com nie była projektowana z myślą o wygodnym dostępie do starych, a dobrych odcinków. A to z tego powodu, że nie zakładałem nigdy, że aż tyle ich będzie. Strona zmieniała się już dwa czy trzy razy, a widać, że to nie koniec. Trzeba to wymyślić jeszcze raz.

Większy problem jest taki: czy dalej nagrywać cotygodniowe odcinki w tej formie? Czy to jest najbardziej optymalna forma, najlepsze co Martin może tu i teraz robić?

Moja odpowiedź brzmi: nie.

Ale ta odpowiedź w niczym nie pomaga, bo prawdziwe pytanie brzmi: co robić zamiast tego?

I tu widzę kilka fajnych możliwości, o potencjalnie lepszym efekcie. Ale nie będę ich pisać, żeby nie sugerować. Ty napisz.

Ja tylko zwrócę uwagę na kryteria i priorytety. W skrócie:
  1. Odwyk jest przede wszystkim dla ludzi, którzy nie znają Biblii
  2. Fundamentem rozmów o Bogu jest Biblia. Ale własne, indywidualne przeżycia z Bogiem i własna ich interpretacja jest zawsze mile widziana. Z drugiej strony propaganda, akwizycja i sprzedawanie swojego kościoła, religii, światopoglądu nie jest mile widziana
  3. Gadamy po ludzku, bez kościelnictwa, slangu, strojenia się w krawaty, bez "pan" i "pani"
  4. Tylko administrator jest gospodarzem, wszyscy inni są gośćmi i są równi. Nie ma pastorzenia, pouczania, "napominania" ani innych sposobów ustawiania ludzi w hierarchię.
  5. Odwyk nie jest tylko dla młodzieży (ani nawet głównie dla młodzieży)
  6. Jest przyjazny dla wielu punków widzenia - im większa różnorodność tym fajniej
  7. Będę zawsze pilnować, żeby była szczera, otwarta dyskusja, ale żeby nie było agresji, pogardy, protekcjonalnego tonu, etc.

Wszystko co byśmy nie wymyślili musi się wpisywać w ten klimat.

I przypomnę, że celem Odwyku jest to samo co było na początku, czyli: edukacja. Informowanie o tym, co faktycznie mówi Biblia, a czego nie mówi. Bez interpretacji, bez wstępnych założeń - na tyle na ile to jest możliwe, bo wiadomo, że nikt nie jest w stanie być całkowicie obiektywny, zdystansowany i obojętny.

Wymyślajcie więc i doradzajcie. Tym razem pytam o radę. A właściwie o opinie. Na pewno z wieloma się nie zgodzę, ale wszystkie wezmę pod uwagę!

Napisz coś. Bo nawet najbardziej oczywiste rzeczy mogą pomóc - bo często jest tak, że człowiek nie zauważa tego co najbardziej widoczne.


Wiadomości w tym wątku
Zmiany na Odwyku - przez Martin - 2016-01-03, 02:55 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez Tomek_89 - 2016-01-03, 03:55 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez Martin - 2016-01-03, 04:33 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez pproc - 2016-01-03, 04:57 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez gronostaj - 2016-01-03, 05:17 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez Zabor - 2016-01-03, 05:39 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez Owsky - 2016-01-03, 05:43 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez Zabor - 2016-01-03, 06:06 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez pytajmierz - 2016-01-03, 06:27 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez Jewptylianin - 2016-01-03, 08:56 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez Grabix - 2016-01-20, 10:21 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez pytajmierz - 2016-01-21, 02:56 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez Orish - 2016-01-03, 09:32 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez głosMnie - 2016-01-03, 09:37 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez BigTom - 2016-01-04, 02:11 AM
RE: Zmiany na Odwyku - przez Martin - 2016-01-04, 02:18 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez Zabor - 2016-01-04, 05:06 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez jumi - 2016-01-05, 01:41 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez Waldek - 2016-01-06, 07:28 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez Kati - 2016-01-08, 05:28 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez mziora - 2016-01-09, 02:13 AM
RE: Zmiany na Odwyku - przez Młodszy brat Szefa - 2016-01-10, 05:39 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez Martin - 2016-01-11, 01:07 PM
RE: Zmiany na Odwyku - przez gronostaj - 2016-02-28, 07:59 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości