Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lepiej jest dwóm niż jednemu
#1
@Konq
„No bo jak jest naprawdę z tym chodzeniem w parach? Chociaż podobno ŚJ już nie chodzą po domach. U mnie stoją w parku, lub na przystanku z biblioteczką i czekają jak się ktoś zainteresuje, dopiero potem zagadują. Ale jednak parami...”

Po dwóch do głoszenia wysyłał wg Biblii już Jezus (np: Łuk 10:1; Marka 6:1) nie jest to jednak jakiś sztywny model. Wszystko zależy od warunków (np bezpieczeństwo) w jakich się głosi, ale generalnie „Lepiej jest dwom niż jednemu, mają bowiem dobrą zapłatę za swój trud.” (Kaznodziei 4:9). Na pewno raźniej jest i łatwiej z bardzo różnych względów.
Jak słusznie zauważyłeś sporo się u Świadków Jehowy zmienia, głoszenie od domu do domu dalej jest, doszły wózki z literaturą, które są coraz bardziej widoczne. W niektórych miejscach gdzie trafia się sporo osób obcojęzycznych można spotkać w jednym miejscu nawet kilku głosicieli przy kilku wózkach z literaturą w różnych językach. W krajach gdzie jest zakaz (np ostatnio Rosja) wyglada to jeszcze inaczej.
Od kilku lat działa też strona internetowa, gdzie można znaleźć więcej informacji.
Zarówno dotyczących wierzeń, publikacji, jak i spraw organizacyjnych takich (np: miejsca zebrań, zgromadzeń itp)
Można też z niej dowiedzieć się po co to całe głoszenie. Dla wielu ludzi, którzy od dziecka chodzą do kościoła wielkim często zaskoczeniem jest, że Jezus - oprócz tego, że urodził się w stajence i zmarł w mękach - głosił o Bogu i o Królestwie.
https://www.jw.org/pl/publikacje/książki...ów-jehowy/

„Faktem jest, że powstało wiele mitów na temat ŚJ i to głównie oni są tego przyczyną. Nigdzie nie można znaleźć rzeczowych informacji na ich temat. Wiem to z własnego doświadczenia. Niby ŚJ są przeciwnikami Kreacjonizmu Naukowego i Inteligentnego Projektu, ale w sieci można znaleźć ich aktywnych członków zwalczających Teorię Ewolucji właśnie za pomocą KN i IP, czego przykładem sam jesteś”
Fajnie, że o tym mówisz i pytasz. Z tym znajdowaniem informacji to wydawało mi się, że nie ma z tym problemów bo świadkowie zwykle dość chętnie rozmawiają o swoich wierzeniach i informacje o tym można od nich łatwo uzyskać. Jeśli nie masz nikogo ze znajomych, albo z różnych powodów nie chcesz akurat z nimi o tym gadać to jest sporo innych możliwości, można podejść do wózka i poszukać literatury, która może Cię interesować na jakieś konkretne tematy. Pozostaje jeszcze najwygodniejsza chyba forma - strona internetowa z biblioteczką gdzie można znaleźć albo całe publikacje, albo szukać po interesujących tematach.
Jak chcesz to w miarę możliwości odpowiem na pytania które Cię interesują. Pisz na priv albo załóż wątek z pytaniem. Postaram się odpowiedzieć na podstawie Biblii.

W temacie powstania życia, który Cię mocno interesuje (a przez który ja też trafiłem na Odwyk), to najbardziej przekonuje mnie to, co Biblia mówi o stwarzaniu. Złożoność i uporządkowanie otaczającego nas świata nijak nie pasuje mi do tego, że miałoby to wszystko powstać przez przypadek.
Z drugiej strony niektóre tłumaczenia kreacjonistów, np trzymanie się tego że okresy stwarzania nazwane w Rodzaju "dniami" oznaczają dni 24 godzinne,
nie mają uzasadnienia Biblijnego ani naukowego.
Ciekawe informacje na ten temat można znaleźć np w tych publikacjach:
https://www.jw.org/finder?wtlocale=P&pub=lc&srcid=share
https://www.jw.org/finder?wtlocale=P&pub=lf&srcid=share


Wiadomości w tym wątku
Lepiej jest dwóm niż jednemu - przez Daniel - 2017-10-11, 08:38 AM
RE: Lepiej jest dwóm niż jednemu - przez Konq - 2017-10-11, 02:41 PM
RE: Lepiej jest dwóm niż jednemu - przez Daniel - 2017-10-11, 05:39 PM
RE: Lepiej jest dwóm niż jednemu - przez krecik - 2017-11-01, 12:12 PM
RE: Lepiej jest dwóm niż jednemu - przez Martin - 2017-11-01, 02:00 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości