Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lepiej jest dwóm niż jednemu
#2
(2017-10-11, 08:38 AM)Daniel napisał(a): Po dwóch do głoszenia wysyłał wg Biblii już Jezus (np: Łuk 10:1; Marka 6:1) nie jest to jednak jakiś sztywny model. Wszystko zależy od warunków (np bezpieczeństwo) w jakich się głosi, ale generalnie „Lepiej jest dwom niż jednemu, mają bowiem dobrą zapłatę za swój trud.” (Kaznodziei 4:9). Na pewno raźniej jest i łatwiej z bardzo różnych względów.
Zakładam więc, że jeśli zaprosiłbym jednego z napotkanych ŚJ do domu na pogadankę o Bogu, to przyszedł by on bez protestów bez towarzysza?
Cytat:Jak chcesz to w miarę możliwości odpowiem na pytania które Cię interesują. Pisz na priv albo załóż wątek z pytaniem. Postaram się odpowiedzieć na podstawie Biblii.


W temacie powstania życia, który Cię mocno interesuje (a przez który ja też trafiłem na Odwyk), to najbardziej przekonuje mnie to, co Biblia mówi o stwarzaniu. Złożoność i uporządkowanie otaczającego nas świata nijak nie pasuje mi do tego, że miałoby to wszystko powstać przez przypadek.
Z drugiej strony niektóre tłumaczenia kreacjonistów, np trzymanie się tego że okresy stwarzania nazwane w Rodzaju "dniami" oznaczają dni 24 godzinne,
nie mają uzasadnienia Biblijnego ani naukowego.
Ciekawe informacje na ten temat można znaleźć np w tych publikacjach:
https://www.jw.org/finder?wtlocale=P&pub=lc&srcid=share
https://www.jw.org/finder?wtlocale=P&pub=lf&srcid=share

OK. Właśnie dostarczyłeś mi kilku fajnych tematów do wątku Kreacjonizm pod lupą. Na razie pracują nad innymi materiałami, ale tę lekturę także przerobię. Nie omieszkam oczywiście skorzystać z twojej propozycji konsultacji przed publikacją.


Wiadomości w tym wątku
Lepiej jest dwóm niż jednemu - przez Daniel - 2017-10-11, 08:38 AM
RE: Lepiej jest dwóm niż jednemu - przez Konq - 2017-10-11, 02:41 PM
RE: Lepiej jest dwóm niż jednemu - przez Daniel - 2017-10-11, 05:39 PM
RE: Lepiej jest dwóm niż jednemu - przez krecik - 2017-11-01, 12:12 PM
RE: Lepiej jest dwóm niż jednemu - przez Martin - 2017-11-01, 02:00 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości