Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słowne zmagania Geralda i Przemka
#18
(2018-07-22, 07:16 AM)Przemeks napisał(a):
(2018-07-21, 09:06 PM)Gerald napisał(a): Dobra spróbuję
1. Dlaczego Jezus musiał umrzeć właśnie w taki sposób w jaki umarł?
Tak uznał Bóg, taka odpowiedź starczy? Wątpię, ale tak jest i już. Bóg to Bóg, możemy se podyskutować
2. Czy ludzie są dobrzy? Serio? Kto zdaje sobie sprawę, że dobry nie jest.  A ilu wydaje się, że są dobrzy? Jak myślisz. jakie procenty?
Naprawdę myślisz, że ludzie są dobrzy?
3 Jaka misja Apostołów?, doprecyzuj
4 Ponieważ jesteśmy niedowierząjącymi ludźmi. Patrz ile mi zajęło wytłumaczenie Ci jakie są zasady na tym forumie. Dalej z tym się nie godzisz bo nie rozumiesz, ale już przyjąłeś na wiarę, że mogę mieć rację. Bo ją mam. W tej sprawie zwłaszcza
A Twoje pytanie tyczy wszystkich ludzi..... Jesteśmy tacy różni.... Kto mnie zmusi, abym przyjął Twoje poglądy, albo, kto Ciebie zmusi, abyś przyjął moje?
Nikt
I to jest przepiękne. Taki dar mamy od Boga i tego nie doceniamy. I jak mi ktoś mówi, że jesteśmy marionetkami w rękach Boga to mam banana na twarzy
heh, niezłe marionetkiWink

1. Taka odpowiedź to za mało. Jak ktoś zapyta o miłość Boga to należy Mu tłumaczyć, że Bóg z miłości do swojego syna wydał go na śmierć i to jeszcze w męczarniach, co prawda w szczytnym celu - bo, żeby zbawić ludzkość -  co prawda obiecawszy Mu potem panowanie w niebie, ale mimo wszystko przez śmierć krzyżową?
2. Moje pytanie nie brzmiało czy są dobrzy, tylko czy są aż tak źli. Ja wiem, że to mogło zabrzmieć trochę naiwnie, bo ja się ogląda telewizję, te wszystkie wojny, gdzie giną ludzie, często postronni, to oczywistym wydaje się stwierdzenie, że przynajmniej dla pewnej grupy ludzi, już nie rozkminiam jak licznej, zamordowanie drugiego człowieka w obronie swojego interesu jest sprawą błahą. Nie będę się tutaj rozpisywał o różnych formach samousprawiedliwienia własnej osoby w stylu "robię tak bo jestem do tego zmuszony" lub z innego prozaicznego powodu - "bo interes mojej społeczności tego wymaga" i tego typu podobne rzeczy.
Jakby wczytać się w NT to kapłani żydowscy powzięli decyzję o zabiciu Jezusa w obronie interesu narodowego. "Jeden za cały naród". Nie do końca rozumiem jak w mniemaniu Kajfasza miała ta śmierć uratować cały naród, ale Pismo podaje, że, jakby nie było - wypowiedział proroctwo.
3. Chodzi o misję głoszenia Ewangelii. Jaki skutek osiągnęli Apostołowie? Czy ich trud nie był w dużej mierze daremny?
4. Źle, źle, źle. Smile Czuję się trochę jak detektyw Monk, mówiąc do siebie. Mam nadzieję, że tutaj nie przekraczam zasad forum.  Wink  Chcę podkreślić, że nie w tym rzecz. Tu nie chodzi o nierozumienie zasad forum i niewierzenie Tobie. W ogóle wiara to nie ma w mojej ocenie nic do rzeczy. Być może była to sprawa przysłowiowej drzazgi np. w palcu, która nie daje spokoju i doprowadza człowieka do rozdrażnienia, a może jakaś inna sprawa, która chodzi mi po głowie. W każdym razie temat jest z mojej strony zamknięty. Przynajmniej na jakiś czas. Chyba, że chcesz o tym jeszcze rozmawiać.

Jaka jest różnica pomiędzy osądem, a opinią Gerald, bo ja mam problem, żeby to odróżnić.

1. Dlatego mówiłem, że jestem za głupi, aby to wytłumaczyć bo sam tego nie rozumiem. W ogóle nie rozumiem.
To jak ja poświęcałbym swoje dziecko dla jakiejś sprawy.. No, a czemu nie poświęcam siebie tylko moje dziecko.? Jestem fiutem czy co? I od razu wkracza w to rozumowanie Jezus = Bóg. Bo tylko Bóg mógł się poświęcić nie wychodząc na idiotę i pasożyta. Hmm, nie wiem nie znam się, nie jestem stąd
2.Są aż tak źli. Nie są. My jesteśmy. Nie my jesteśmy. Ja jestem
3. Nie był daremny skoro wierzymy w to po 2000 lat. Wszyscy zginęli oprócz Jana. Bóg ich wszystkich poświęcił na zatracenie na tym świecie ponieważ był w stanie dać im inny świat. To ma sens.
4. Oj tam to była mała dygresja. Nie przejmuj się. Jak zamknięty to zamknięty. Czekam do jakiegoś czasu, zawsze chętny do rozkminekWink

Osąd polega na tym, że Ty sądzisz mnie. Czy mówię dobrze, czy źle, ładnie, politycznie, niepolitycznie swojsko zazdrośnie i takie tam... Czyli osądzasz JAK mówię i Co mówię
Opinię wyrażasz nie zwracając uwagi na moje osądy. Masz na to wy.... bo wiesz co myślisz, ale nie oceniasz mojej opinii. Po prostu mówisz co myślisz w danym temacie. To jest Twoje, to jest autorskie i to jest fajne

P.S. Oczywiście można się odnosić do argumentów adwersarzy.
Np Napisałeś , że to i to i tamto.
Ja się z tym nie zgadzam i myślę, że się mylisz ponieważ ja uważam że to i to i tamto
O i to jest dyskusja. każdy wyraża swoje zdanie i nikt nie wyzywa się od debili bo drugi czegoś nie zrozumiał....
Chciałbym po cichutku, aby tak to wyglądało na tym forumie.
Możemy się nie rozumieć, ale dajmy sobie szansę, aby się zrozumieć.
Byłoby cudnie


Wiadomości w tym wątku
Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Gerald - 2018-07-20, 06:51 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Gerald - 2018-07-21, 06:25 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Przemeks - 2018-07-21, 07:19 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Gerald - 2018-07-21, 07:27 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Gerald - 2018-07-21, 09:06 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Przemeks - 2018-07-22, 07:16 AM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Gerald - 2018-07-22, 07:42 AM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Przemeks - 2018-07-22, 08:36 AM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez mateusz - 2018-07-21, 09:21 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Gerald - 2018-07-21, 09:36 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Gerald - 2018-07-22, 09:08 AM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Przemeks - 2018-07-22, 09:31 AM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Gerald - 2018-07-22, 12:18 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez pitupitu - 2018-07-22, 12:42 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Eliahu - 2018-07-22, 01:02 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez pitupitu - 2018-07-22, 01:30 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Przemeks - 2018-07-22, 02:08 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Gerald - 2018-07-22, 02:16 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez pitupitu - 2018-07-22, 03:24 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Przemeks - 2018-07-22, 04:19 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez pitupitu - 2018-07-22, 05:35 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Przemeks - 2018-07-23, 05:11 AM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez pitupitu - 2018-07-23, 10:11 AM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Przemeks - 2018-07-23, 07:01 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez pitupitu - 2018-07-23, 07:44 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez mateusz - 2018-07-23, 08:41 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Daniel - 2018-07-25, 01:24 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Przemeks - 2018-07-26, 02:16 AM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez mateusz - 2018-07-26, 08:06 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Przemeks - 2018-07-26, 09:27 PM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez mateusz - 2018-07-27, 12:46 AM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Daniel - 2018-07-27, 09:32 AM
RE: Słowne zmagania Geralda i Przemka - przez Przemeks - 2018-07-27, 11:16 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości