Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Król Dawid i chleby pokładne
#20
@Tizment.90

Cytat:1 Myślę, że Bóg mówiąc praca miał na myśli prace. Nic dodać nic ująć. A co do sądu lewitów. Nie jestem żydem i nie obowiązują mnie nakazy ze starego testamentu. Jeżeli chcesz korzystać z pomocy lewitów to proszę bardzo. Chrześcijaństwo czyni mnie wolnym człowiekiem więc nie chodzę do lewitów. A co do mojej i rabinicznej wykładni zaufaj jakiej chcesz. Kiedyś był taki hindus który spalił księgę wedyjską{Księgę prawa która mówi o kastowości} mówiąc, że prawo które pozwala dotknąć psa a nie pozwala dotknąć człowieka nie jest prawem tylko przestępstwem. A ja bym powiedział, że wykładnia która mówi o tym, że masz prawo nie pomóc człowiekowi nie jest wykładnią tylko herezją. Muszę tutaj zaznaczyć, że nie wiem jak brzmi wykładnia rabiniczna, ale chciałem pokazać jakiej wykładni nie powinniśmy się trzymać.
Nie rozmawiamy o tobie, ani o tym do czego jesteś zobowiązany. Nikt zresztą nie mówił, że jesteś.
Rozmawialiśmy o tym co Bóg chciał przekazać zabraniając "pracy" w Szabbat. Piszesz, że praca co po prostu praca, ale ja ci podałem z 5 różnych definicji pracy ze słowników (na które sam się moment temu powoływałeś jako na "ostateczny autorytet") tak więc się pytam: Którą z tych definicji miał na myśli Bóg? Czy zarządził karę śmierci za "niewiadomoco"??? I przypominam, że co byś ty nie napisał to jednak Bóg mówił, że takie spory mają rozstrzygać sądy.

Cytat:2 Chodzi mi o tego Mesjasza którego zapowiadali prorocy Micheasz 5,1 Izajasz 7,14 i Jeremiasz 23,5 i co byś zrobił gdyby sąd i ten mesjasz mieliby inne zdanie. Np sąd mówiłby, że ten mesjasz jest fałszywy a on by dokonywał cudów, uzdrawiał itd.
Nie jest dla mnie jasne co rozumiesz przez "mesjasz" bo mam wrażenie, że masz inną definicję. A zrobiłbym dokładnie to co kazał Bóg - nie podążał bym za nikim kto zaprzecza prawu danemu przez Boga.
Jeszcze co do tych wersów, to naprawdę jesteś pewien, że Jezus spełnił to o czym piszą Micheasz i Jeremiasz? Serio twierdzisz, że Izajasz w tym miejscu w ogóle pisze o mesjaszu? Tylko proszę - zanim odpowiesz przeczytaj to jeszcze raz i najlepiej nie pojedyncze wyrwane z kontekstu wersy, tylko chociaż całe rozdziały z których one pochodzą.

Cytat:3 Jakby ktoś mi coś takiego powiedział to zastanowiłbym się o co chodzi. Bo ten tekst nie jest do końca jasny. Ale tekst nie będziesz gotował koźlęcia w mleku matki mówi o czymś co było czynnością która istniała. A postawienie nogi w piwnicy pod baranami to nie jest coś co mogę zrobić w przeciągu 1 godziny. Moim zdaniem jeżeli Bóg chce dać jakiś nakaz/zakaz mówi to wprost. Co to byłby za Bóg gdyby dawał nie jasne prawo i miał pretensje, że źle je zrozumieliśmy?
No właśnie gdybyś znał kontekst historyczny i kulturowy oraz choć trochę literaturę regionu to byś wiedział, że absolutnie nie jest to prosty i oczywisty tekst. To jest nazwa własna pogańskiego rytuału podobnie jak Piwnica Pod Baranami to nazwa własna lokalu i nie ma nic wspólnego z pomniejszym bydłem ani piwnicami.
Zastanawia to, że znów zdajesz się być absolutnie pewny, że twoje współczesne rozumienie tłumaczenia z tłumaczenia starożytnego tekstu prawnego z obcej kultury jest lepsze niż rozumienie starożytnych do których tekst był adresowany w ich własnym języku i o kilka tysięcy lat bliższych czasach.

Cytat:4 A co do hebrajskiego jeżeli faktycznie jest jak mówisz to zwracam honor. Ale pomimo tego w sądzie używa się też tłumaczenia zrobionego przez radę przysięgłą. Dla mnie biblia w języku polskim ma właśnie taką pozycję.
W żadnym sądzie nigdy tłumaczenie nie jest brane pod uwagę kiedy dostępny jest oryginalny tekst - to raz.
Dwa - które polskie tłumaczenie? To od "Strażnicy"? To od Mormonów? Jedno z kilku katolickich? Jedno z kilku protestanckich?

Cytat:5 A i takie pytanie znasz skróty ksiąg biblijnych chodzi mi o to czy zrozumiesz kiedy będę zamiast Izajasza pisać Iz?
No, na pamięć nie znam ale raczej sobie poradzę.


Wiadomości w tym wątku
Król Dawid i chleby pokładne - przez Przemeks - 2018-07-30, 05:06 AM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Tizment.90 - 2018-07-30, 09:10 AM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Martin - 2018-07-30, 10:53 AM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Przemeks - 2018-07-30, 05:00 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Tizment.90 - 2018-07-30, 05:26 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Eliahu - 2018-07-30, 05:35 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Tizment.90 - 2018-07-30, 06:27 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Przemeks - 2018-07-30, 06:50 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Eliahu - 2018-07-30, 06:55 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Tizment.90 - 2018-07-30, 09:12 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Przemeks - 2018-08-01, 07:28 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Przemeks - 2018-07-30, 07:09 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Eliahu - 2018-07-30, 07:12 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Przemeks - 2018-07-31, 05:06 AM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Eliahu - 2018-08-01, 08:26 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Tizment.90 - 2018-08-01, 08:52 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Eliahu - 2018-08-01, 10:25 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Tizment.90 - 2018-08-02, 12:27 AM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Samara - 2018-08-02, 08:24 AM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Eliahu - 2018-08-02, 12:13 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Tizment.90 - 2018-08-03, 01:34 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Eliahu - 2018-08-03, 09:15 PM
RE: Król Dawid i chleby pokładne - przez Tizment.90 - 2018-08-04, 07:19 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości