Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stary Testament, czyli wartościowanie w praktyce.
#21
Cytat: Twoim zdaniem wyrzucenie Adama i Ewy z raju za ich przewinę było sprawiedliwe z Twojej perspektywy?

Co do nich samych to by było w pewnym sensie sprawiedliwe, jeśli znali od początku konsekwencje. Co do ich potomstwa, absurdalnie niesprawiedliwe. Bo nagle wszyscy ludzie odpowiadają za grzechy dwójki.

Cytat:A zatopienie prawie całej ludzkości było sprawiedliwe? A karanie śmiercię meżczyzn uprawiających seks z sobą było sprawiedliwe? A poświęcenie swojego syna na krzyżu, jako ofiarę za wielu było sprawiedliwe w Twoim odczuciu?

Nie, to jest lipa straszna wszystko.

Cytat:Martwisz sie o niewinne dzieci? No i Twoje zmartwienie to wszystko co możesz zrobić. Bóg dał im życie, zabrał je i znowu może dać. A co Ty możesz zaoferować w swoim świętym oburzeniu?

W miarę fajne warunki do życia i wsparcie dla lekarzy, które im to życie przedłużają.

Dzięki ich pracy przez ostatnie 50 lat śmiertelność dzieci spadła pięciokrotnie. Właśnie też mnie tutaj ciekawi opinia wierzących: jak to jest, Bóg zmienił zdanie i zabija dzieci pięć razy rzadziej, czy też nie zmienił zdania, i lekarze z nim wygrywają? Wink Taka zagadka.

Cytat:Jak taka sytuacja zaistnieje to pogadamy. A póki co to se możesz poteoretyzować.

Przecież wszyscy tutaj, od początku tego wątku, teoretyzujemy o sytuacjach, które nie miały miejsca Smile

Cytat:Apropos teoretyzowania. Chciałbym zobaczyć ta fantastyczna moralność 2000 lat temu, gdybyś nieopatrznie wychowywał sie w plemieniu, dla którego składanie ofiar z dzieci było normą. Ciekaw jestem onej moralności i zachowań, które by jej towarzyszyły.

To ci mogę od razu powiedzieć: moja moralność by była absolutnie kijowa. Tylko czego to dowodzi? Że ludzie się stają lepsi z czasem, a stare księgi zostają na poziomie, na którym były?


Wiadomości w tym wątku
RE: Stary Testament, czyli wartościowanie w praktyce. - przez mateusz - 2019-07-31, 05:25 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości