Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stary Testament, czyli wartościowanie w praktyce.
#50
Cytat:Tylko czy zauważasz różnicę między propagandą Gebelsowsko-nazistowską oraz antysemickim poglądem cesarza Konstantyna rozpowszechnionym przez niego w Kościele Katolickim już od 325r., a rzeczywistymi faktami i zbrodniami Amalekitów za które zostali ukarani?

Dwie sprawy.

Pierwsza sprawa: kompletnie nie widzę różnicy pomiędzy tłumaczeniami nazistów a twoim wyjaśnieniem. Serio. Jedni i drudzy twierdzą, że ich ludobójstwo było zgodne z prawem, a zatem jest w porządku. Ja się z tą linią rozumowania kompletnie nie zgadzam: ludobójstwo nigdy nie jest w porządku.

Druga sprawa: antysemityzm jest obecny w Kościele chrześcijańskim od okolic połowy I wieku n.e. W zasadzie od tego momentu, gdzie odłączył się od synagogi i doszło do prześladowań chrześcijan. Do jakiego wydarzenia pijesz co do Konstantyna? W 325 roku został zwołany sobór nicejski, ale szczerze mówiąc nie wiem co on ma do antysemityzmu.

Cytat:sprawiedliwości w ramach prawa, które do dzisiaj działa jako miara sprawiedliwości w każdym państwie. Różnica jest tylko taka, że człowiek tworząc swoje prawo może się czasem mylić, ale Bóg już nie, jednak starałem się zachować analogię.

Polecam wygooglać hasło: formuła Radbrucha.

Cytat:nawet Żyd wymyślił idelogię Marksitowską, z której później czerpał Hitler

Wiesz o tym, że Hitler absolutnie i z całego serca nienawidził marksizmu w każdej jego odmianie, czemu dawał wyraz często, głośno i publicznie?

A wiesz jak to uzasadniał? Bo Karol Marks był Żydem...

Cytat:Amalekita był w szeregach pokonanych wojsk Saula, uciekając z jego obozu po pokananiu przez Filistynów:

Wojsk Saula. Przecież Saul jest w Biblii wyklęty przez Boga właśnie dokładnie za to, że nie chciał wymordować wszystkich Amalekitów wraz z dobytkiem. Przeczytaj jeszcze raz 1 Sm, szczególnie rozdział 15, a nie wyrywasz cytaty Smile

Cytat:ich pogrom odbył się na jeszcze żyjących i winnych zbrodni wojowników

Cieszę się, że użyłeś słowa "pogrom" - tutaj wreszcie dochodzimy do wspólnego widzenia pewnych spraw.

Niestety, sam sobie zaprzeczasz, bo wcześniej napisałeś, że wyrok był "wykonany 200 - 400 lat poźniej". No to jak było w końcu - 200-400 lat później, czy na żyjących wojownikach winnych zbrodni? Jednocześnie Biblia mówi:

1 Sm 15:2-3 napisał(a):Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom, jak stanął przeciw nim na drodze, gdy szli z Egiptu. 3 Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły.

A akcja tego fragmentu się dzieje kilkaset lat po wyjściu z Egiptu.

No to jak - dzieci też twoim zdaniem uczestniczyły w tych zbrodniach sprzed 200 lat, czy o co kaman?

No bo rozumiesz o co mi chodzi, zabijanie w 2019 roku 5-letniego Piotrusia za zbrodnie Napoleona się mija z celem bardzo mocno.

Cytat:a nie rzucaj mi kontr-argumenty w stylu przykładów z propagandy nazistowskiej, jakby to miała być jakaś analogia między sprawiedliwością Boga a sprawiedliwością nazistów

A ja uważam, że taka analogia jest.

Cytat:czy nie zauważyłeś, że wzmianka o ich koczowniczym trybie życia miała na celu przybliżyć tło historyczne Amalekitów, a nie było to głównym argumentem użytym przez Boga do ich ukarania? tylko ich zbrodniczne działania? Tak powinno się zrozumieć argument "koczowników".

Ale ja znam tło historyczne, interesuję się tym już z dziesięć lat, i nie musisz mi go malować Smile W tym wypadku tło historyczne jest takie, że w ogóle nic nie wiadomo na temat Amalekitów, bo nie występują ani w niezależnych źródłach pozabiblijnych, ani w archeologii, a Biblia podaje sprzeczne dane na temat ich pochodzenia.


Wiadomości w tym wątku
RE: Stary Testament, czyli wartościowanie w praktyce. - przez mateusz - 2019-08-24, 06:14 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości