Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego cierpimy i umieramy? Czy taki był pierwotny plan Boga? Co na to Jezus?
#12
(2020-04-11, 09:43 AM)Bastek napisał(a): A skąd wnioski że przynosi??
Wolność nie podlega dopuszczeniu. Bóg nie dopuszcza wolności, bo można iść w przeciwnym kierunku i powiedzieć że Bóg może wolności nie dopuścić. A skoro tak, to jesteśmy marionetkami. Czyż nie??

Nie. Bóg wiedział, jak zareaguje Ewa i Adam, a jednak dopuścił, uwzględnił i zaakceptował ich wybór.
Nie jesteśmy marionetkami, na ile to możliwe (uwzględniając otaczający świat, a raczej zależności) sami dokonujemy wyboru
Cytat:Jakkolwiek byś spojrzał. Jest to słabe.
Dla Ciebie słabe, dla mnie nie. To też kwestia wyboru postrzegania poszczególnych sytuacji.
Uważając, że masz świeższe spojrzenie i dostrzegasz to czego ja nie dostrzegam jest nazwane i nie wymaga dodatkowych definicjiWink
Cytat:To skoro jest jednostką podlegającą totalnie, to tym bardziej zakład z nim to absurd
Niepoprawne założenie, a co za tym idzie niepoprawne wnioski. Gdyby Bóg chciał marionetki to Adam i Ewa nie zjedliby owocu, bo Bóg zrobiłby pstryk i nie pamiętaliby o czym myśleli 2 minuty wcześniej. Szatan nie musi być podległy totalnie. Skąd takie założenie? Podlegam swojej żonie, czy podlegam jej totalnie? Przykład z dupy, ale taki przyszedł mi do głowyWink
Cytat:Nie wiem czy moja empatia przewyższa Bożą. Odnoszę sie tylko do w/w przykładu.
Nie przewyższa, a to, że tego próbujesz dowieść świadczy tylko o innych cechach, ale to nie empatia.
Cytat:Ty masz takie doświadczenia. Ja mam inne, o ile wiem ze nie jestem idealną jednostką, to mam pewne zasady i granice. Np nie krzywdze innych ludzi, nie zakladam sie z sąsiadem i nie testujemy nerwów innego sąsiada.
Serio? przemyśl czy jednak nie testujesz czyjejś cierpliwości w najbliższym otoczeniuWink
Cytat:Tak wiec generalizujesz, że wystarczy kogoś przycisnąć i będzie inny niż sam zakłada. Byc może. Ale nie jesteś w stanie tego stwierdzić. Ponieważ nie znasz wszystkich ludzi
To prawda, nie znam wszystkich, ale wystarczy poznać schemat. Jesteśmy mocno schematyczni, a ci, którzy nie są, faktycznie się wyróżniają.
Cytat:Ja np wyciągam wnioski z przykładu z Hiobem. Dla mnie jest to absurd i tyle. A doszukiwanie sie drugiego, albo trzeciego dna jest próbą utrzymania jakieś wiary w byt, kosztem wszystkiego.
Ja też wyciągam wnioski z tej sytuacji i dla mnie to nie absurd. Gdybyśmy byli marionetkami nie  byłby to absurd dla mnie i dla Ciebie, albo odwrotnie w zależności od Gepetta, który animujeWink
Cytat:Dałem przykład. Przeczytaj historię o Hiobie komukolwiek. Wstaw polskie imiona na miejsce Boga, szatana i Hioba. Zakład że 95% ludzi powie ze Bóg z Szatanem sa okropni??
No właśnie.
To oczywiste. Większości ludzi uważa się za dobrych. Tyle tylko, że tylko za takich się uważa. Ludzie nie stworzyli wszystkiego i ludzie mogą zabrać, ale nie oddać. Bóg może.
Cytat:Współczuję doświadczeń. Ja prób samobojczych nie mialem, ale mysli juz tak.
Nie ma czego współczuć. Dobre doświadczenia z czasem budujące
Cytat:Mam nerwicę lękową, nerwice natręctw, wiele uzależnień z tego wynikających aby zredukować lęk. Nie widzę w tym ręki Boga. Dlatego dostaje drgawek na myśl o tym ze Bóg mnie kocha. Bo co by było gdyby mnie nienawidził??
Nerwice tworzymy sobie sami próbując uzasadnić swoje deficyty.
Zamiast usprawiedliwiać niemoce proponuję ich nie usprawiedliwiać. Tak, uważam, , a uważam, że mam prawo o tym mówić bo wiem czym się kończy zbyt duże skupianie się na sobie. Nieciekawymi sytuacjami.
Jestem rocznik 72, i jak to mówią starsi ludzie.... za moich czasów 90% wszelakich dys..... redukowali nauczyciele. I to było dobreWink
Cytat:Ale przecież jestem zwyklym szarakiem. To tajemnica wszystko i taki robak jak ja tego nie rozumie. Co ja tam wiem
Wiesz co trzeba, od Ciebie zależy co z tą wiedzą zrobisz.


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego cierpimy i umieramy? Czy taki był pierwotny plan Boga? Co na to Jezus? - przez Gerald - 2020-04-11, 07:13 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości