Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pożądliwe patrzenie
#1
Czy według was gdy Jezus wypowiedział te słowa:" A ja wam mówię że kto pożądliwe patrzy na kobiete juz w swym sercu dopuścił się z nią cudzołóstwa." ,to miał namyśli dosłownie rozbieranie, chęć seksu itp. w myślach? Jak do tej pory żyłem w takim przekonaniu ale nie wiem, czy to ma sens. Znalazłem na innym forum wypowiedź goscia co mówi tak:

Cytat:"Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego." (Wj. 20:17)

Czy pożądliwe spojrzenie na woła sąsiada oznacza podniecenie seksualne? ;-)
Widok kobiety może wzbudzać podniecenie, ale nie oznacza od razu chęci, aby ją posiąść.
Pożądanie seksualne jest darem Boga, a pożądliwość w sensie - chęć posiadania na własność, czerpania z czegoś osobistych korzyści nawet kosztem drugich osób (np. kobiety, która nas podnieca) jest czymś niewłaściwym.

Jak ktoś ma piękny dom, wspaniałą żonę, meble, jakieś piękne przedmioty, to nie oznacza to, że nie można marzyć o podobnych rzeczach ale zazdrość czy chęć odebrania tamtej osobie tych jego własności lub jego żony jest niewłaściwa.

Nauczanie Jezusa i apostołów przesuwało ciężar odpowiedzialności wobec Boga z uczynkowości na duchową czystość.
W sumie to chyba tak jest, bo inaczej to bym musiał wogóle na kobiety nie patrzeć, albo by musiały chodzić ubrane jak muzułmanki z hidżabami, zawsze jak spojrzę na ładną kobietę,chodźby przez sekundę mam ochotę na coś więcej. Co o tym myślicie?


Wiadomości w tym wątku
pożądliwe patrzenie - przez jumi - 2016-02-10, 12:41 AM
RE: pożądliwe patrzenie - przez Gerald - 2016-02-10, 06:00 AM
RE: pożądliwe patrzenie - przez Młodszy brat Szefa - 2016-02-10, 05:55 PM
RE: pożądliwe patrzenie - przez gronostaj - 2016-02-10, 07:21 PM
RE: pożądliwe patrzenie - przez Gerald - 2016-02-10, 07:56 PM
RE: pożądliwe patrzenie - przez jumi - 2016-02-26, 03:11 PM
RE: pożądliwe patrzenie - przez Eliahu - 2016-02-27, 08:45 PM
RE: pożądliwe patrzenie - przez Gerald - 2016-02-28, 06:25 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości