Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
List do Rzymian O sercu które przyjmuje wiarę.
#2
(2021-02-20, 11:19 PM)JeszczeNieChrzescijanin napisał(a): Hej, w Liście do Rzymian jest napisane mniej więcej tak(w zależności od tłumaczenia)

8 Ale cóż mówi: Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim. Ale jest to słowo wiary, którą głosimy.
9 Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.
10 Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. 

Jak, przyjąć wiarę do serca. Słowo Boże jako tekst spisany który dziś znamy jako Biblia dzięki pierwszemu wątkowi jaki tutaj założyłem utwierdził mnie w jego niezwykłości. 
To jednak za mało. Ustami wyznać to nie problem, ale o co chodzi z "wiarą w sercu". 
Jak się przyjmuje. Może jakaś modlitwa, lub do kogo taką modlitwę kierować przed przystąpieniem do czytania Biblii.

Być może też ja to biorę zbyt szczegółowo, bo praktycznie tak  jest z każdą rzeczą z jaką mam styczność.
Nie bardzo wyobrażam sobie, że wiara przyjęta w sercu byłaby na drugim miejscu lub byłoby nawet lekko nie szczerze względem Boga.
Odnośnie: "8 Ale cóż mówi: Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim. Ale jest to słowo wiary, którą głosimy."

Czyli nie jest gdzieś daleko, poza naszym zasięgiem i trudne do zrozumienia. A fakty były znane nam tak dobrze, że można było powiedzieć "że są w ustach każdego człowieka". Wyjaśnia nam najważniejsze aspekty dobra, zła, życia:
"(12) Nie jest w niebie, byś miał mówić: Któż dla nas wstąpi do nieba i przyniesie je nam, i opowie je nam, abyśmy je wypełniali? (13) Nie jest też ono za morzem, byś miał mówić: Któż dla nas popłynie za morze i przyniesie je nam, i opowie je nam, abyśmy je wypełniali. (14) Lecz to słowo jest bardzo blisko ciebie, w twoich ustach i w twoim sercu, abyś je wypełniał. (15) Oto dziś położyłem przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło"(Pwt30)

A "słowo wiary" kontekst to słwo Boże(Rz10:17; Heb6: 5; 1Tym4: 6), to wiadmość która pochodzi od Boga dla człowieka.

Słowo "wyznać ustami" i "uwierzyć w sercu" w sensie religijnym oznacza oświadczenie, że zgadzamy się z tym, co zapowiedział Bóg i obejmuje wszystkie Jego deklaracje dotyczące naszego utraconego stanu, naszego grzechu i potrzeby Zbawiciela. Zgadzamy się na Jego "prawdę", o Jego i własnej naturze, świętości i prawie, o Zbawicielu i Duchu Świętym, o konieczności przemiany serca i świętości życia, o grobie i sądzie, o niebie i piekle - na wszystko co mówi Słowo Boże - poważna deklaracja, nie Wink ?

W praktyce objawia się to przede wszystkim słuchaniem i wykonywaniem Jego przykazań - "Sprawować/wykonywać zbawienie"(Flp2). Przeciwieństwo może być: "(16) Twierdzą, że znają Boga, ale swymi uczynkami temu przeczą, budząc obrzydzenie, będąc nieposłusznymi i niezdolnymi do wszelkiego dobrego uczynku."(Tyt1)

Twoja wiara bierze się z wiedzy i poznania, z tego masz przekonanie i rodzi się wiara. Analaogicznie, wierzę, że jak wskoczę w ogień to się poparzę, bo wierzę, że ogień ma takie własciwości, to z kolei pochodzi z twojej wiedzy i poznania(doświadczenia też).


Wiadomości w tym wątku
RE: List do Rzymian O sercu które przyjmuje wiarę. - przez Przeemek - 2021-03-01, 05:10 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości