Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
List do Rzymian O sercu które przyjmuje wiarę.
#4
(2021-03-05, 12:21 AM)JeszczeNieChrzescijanin napisał(a): Wiedzę,  mam z Pisma, historii o Nim. Poznanie..., znowu. Nie wiem co to jest, nie wiem co to oznacza. Jeżeli poznanie Boga, to nie wiem kiedy to nastąpiło o ile nastąpiło(Chodzi o jego interwencje w moim życiu, nie twierdzę, że nie było. Po prostu nie wiem kiedy, nie czułem albo nie potrafię tego dostrzec.).Nawet nie wiem co się czuć powinno.
Analogia z ogniem jest ok, z tym, że ogień jest na co dzień. Ma się z tym styczność od dziecka, co do Boga... no właśnie.
A czy poznałbyś Boga gdybyś chodził z Izraelitami na pustyni i widział non stop prowadzącą ich(was) chmurę i słup ognia:
"(20) Wyruszyli z Sukkot i rozbili obóz w Etam, na skraju pustyni. (21) A PAN szedł przed nimi za dnia w słupie obłoku, by prowadzić ich drogą, a nocą w słupie ognia, by im świecić, żeby mogli iść dniem i nocą. (22) Nie oddalał od ludu ani słupa obłoku za dnia, ani słupa ognia nocą."(Wj13 / 2Moj.13)
A niespalający się krzew? Nawet inne cuda i znaki jak rozstąpienie morza czy plagi egipskie widzieli i wystarczyło? No nie bardzo, z powodu swojej niewiary nikt z pierwszego pokolenia nie wszedł do ziemi obiecanej łącznie z Mojżeszem.

Często nawet wielkie cuda dla ludzi to za mało..... A my dzisiaj mamy ich świadectwo zawarte w Piśmie, czy to wystarczy by uwierzyć, wierzyć i wytrwać w wierze?
(29) Jezus mu powiedział: Tomaszu, uwierzyłeś, ponieważ mnie ujrzałeś. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli."(J20)


(2021-03-05, 12:21 AM)JeszczeNieChrzescijanin napisał(a): To jest poniekąd dla mnie straszne. Nie potrafię poradzić sobie z nałogami, myślami czy z panowaniem nad sobą, ogromna prokrastynacja. 
np: Mt,5,27-28

27 Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! 28 A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.

Jak. Dla mnie nie jest to nawet do wyobrażenia. Ja wiem, że sam się nie zbawię wiem, że moje życie dobre nie jest przecież je znam osobiście Smile. A ile jest momentów których nie pamiętam... .Odkąd czytam Biblię, to jedynie zacząłem mówić ludziom aby sami zaczęli to robić(czytać, poznawać), bo Jezus/Bóg przedstawiony przez religie nie jest tym opisanym w Biblii, ale to raczej jako przestroga. Ale mówię to z czysto ludzkiego widzenia, Duch na nie mnie zstąpił, gdyby tak było to bym poczuł.
Zwróć się do Słowa Życia w pierwszej kolejności, tam szukaj odpowiedzi. Jeżeli szczerze zwrócisz się do Boga, On ciebie nigdy nie potępi - jest naszym Abba - Ojcem. Poproś Boga aby wskazał Ci prawdziwie odrodzonych w Chrystusie ludzi, a oni mogą przyjrzeć się Twoim indywidualnym okolicznościom i coś zaradzić.......
Kilka wersetów na walkę z pokusami (Ps1; Ps101: 3; Prz2; Mt4: 3 - 10; Hbr4: 14 - 16).
Jedno z wielu moich ulubionych:
"(1) Synu mój, jeśli przyjmiesz moje słowa i zachowasz u siebie moje przykazania; (2) Nadstawiając swego ucha na mądrość i nakłaniając swe serce ku rozumowi; (3) Tak, jeśli przywołasz roztropność i swoim głosem wezwiesz rozum; (4) Jeśli będziesz jej szukać jak srebra i poszukiwać jej jak ukrytych skarbów; (5) Wtedy zrozumiesz bojaźń PANA i dojdziesz do poznania Boga. (6) PAN bowiem daje mądrość, z jego ust pochodzi wiedza i rozum. (7) On zachowuje prawdziwą mądrość dla prawych; on jest tarczą dla tych, którzy postępują uczciwie; (8) Strzeże ścieżek sądu i chroni drogę swoich świętych. (9) Wtedy zrozumiesz sprawiedliwość, sąd, prawość i wszelką dobrą ścieżkę. (10) Gdy mądrość wejdzie do twojego serca i wiedza będzie miła twojej duszy; (11) Wtedy rozwaga będzie cię strzegła i rozum cię zachowa. (12) By uwolnić cię od złej drogi i od człowieka, który mówi przewrotnie; (13) Od tych, którzy opuszczają ścieżki prawości, żeby chodzić drogami ciemności; (14) Którzy się radują, gdy czynią zło, a cieszą się w złośliwej przewrotności; (15) Których ścieżki są kręte i sami są przewrotni na swoich drogach; (16) Aby cię uwolnić od cudzej kobiety, od obcej, która pochlebia łagodnymi słowami; (17) Która opuszcza przewodnika swojej młodości i zapomina o przymierzu swojego Boga; (18) Bo jej dom chyli się ku śmierci, a jej ścieżki ku umarłym; (19) Nikt z tych, którzy do niej wchodzą, nie wraca ani nie trafia na ścieżkę życia; (20) Abyś chodził drogą dobrych i przestrzegał ścieżek sprawiedliwych. (21) Prawi bowiem będą mieszkali na ziemi i nienaganni na niej pozostaną; (22) Ale niegodziwi będą wykorzenieni z ziemi i przewrotni będą z niej wyrwani."(Przysłów 2)


Wiadomości w tym wątku
RE: List do Rzymian O sercu które przyjmuje wiarę. - przez Przeemek - 2021-03-08, 04:01 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości