Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chrześcijanin a lekarz
#1
Na początek witam wszystkich bardzo serdecznie. Moje konto zostało założone dziś, jednak Odwyk a także same forum znam już od kilku lat, choć jeszcze pod innym stylem. Wiem, że na starym forum temat ten był chyba poruszany jednak nie mogę go aktualnie odnaleźć więc chciałbym zadać wam drodzy użytkownicy pytanie i posłuchać waszych przemyśleń na temat tego Czy chrześcijanin powinien korzystać z pomocy lekarzy.

Biblia na ten temat czasem się odnosi.

Np. Ks. Wyjścia Rozdział 15 werset 26
...(), Ja nie dotknę Cię żadną chorobą, jaką dotknąłem Egipcjan, Bom Ja Jahwe, Twój lekarz.

Mamy tu informacje jasną, ze Bóg staje się lekarzem jego ludu.

Ks. Kronik Rozdział 16 werset 12-13
W trzydziestym dziewiątym roku swego panowania Asa zachorował bardzo ciężko na nogi, ale w swej chorobie nie szukał pomocy u Jahwe, lecz u lekarzy.
Zasnął na koniec Asa z ojcami swymi, umarł w czterdziestym pierwszym roku swego panowania.

Widać ze Asa, nie wyszedł na tym dobrze, że nie szukał pomocy u Boga i Biblia wydaje się ewidentnie na to wskazuje. Asa ogólnie, wydaje się być gościem, który zachowywał się w oczach Boga dobrze ale mimo wszystko w tej samej Księdze jest upominany, że w czasie wojny znów nie szukał pomocy u Boga a u innego Króla w związku z czym był zmuszony prowadzić wojnę.


Widzę również jeden z fragmentów Ks. Rodzaju Rozdział 50 werset 2.
"Potem nakazał Józef swoim dworzanom - lekarzom, ażeby zabalsamowali jego ojca...()

Widzimy więc tu, że Józef, który był dobrze postrzegany w oczach Pana miał na swoim dworze jakiś lekarzy.
Nie odnajduję żadnej wzmianki nt. lekarzy w Nowym Testamencie, znaczy odnajduję, jednak gdy Jezus mówi o tym ze nie zdrowi potrzebują lekarza, a sam kontekst tej wypowiedzi jest zupełnie inny, odnosi się do duszy, serca, nie wiem jak to określić, chodzi bardziej tam o nawrócenie.

Ks. Wyjścia rozdział 21 werset 18-19
"Jeśli wśród mężczyzn wybuchnie sprzeczka, a jeden drugiego uderzy kamieniem albo pięścią, tak że ten nie umrze, ale będzie lezał w łóżku,
to gdy wstanie i o lasce będzie mógł się przejść po ulicy, ten, który uderzył będzie wolny, jednak musi dać odszkodowanie i każe go leczyć aż do zupełnego wyzdrowienia.

Jak rozumiem każe leczyć przez lekarzy?? Boga?


Co myślicie na ten temat? Aktualnie zgłębiam jeszcze ten temat, więc myślę ze niedługo odniosę się jeszcze do tematu, ale czy w ogóle jest sens?
Czy, któryś z tu obecnych chrześcijan chodzi do lekarza?


Wiadomości w tym wątku
Chrześcijanin a lekarz - przez Przemek - 2016-05-17, 11:33 PM
RE: Chrześcijanin a lekarz - przez mateusz - 2016-05-18, 01:25 AM
RE: Chrześcijanin a lekarz - przez Konq - 2016-05-18, 03:14 AM
RE: Chrześcijanin a lekarz - przez Przemek - 2016-05-18, 11:32 AM
RE: Chrześcijanin a lekarz - przez Konq - 2016-05-18, 12:09 PM
RE: Chrześcijanin a lekarz - przez Przemek - 2016-05-18, 12:20 PM
RE: Chrześcijanin a lekarz - przez mateusz - 2016-05-18, 10:14 PM
RE: Chrześcijanin a lekarz - przez Gerald - 2016-05-18, 11:24 PM
RE: Chrześcijanin a lekarz - przez Przemek - 2016-05-19, 11:54 AM
RE: Chrześcijanin a lekarz - przez krecik - 2016-10-31, 12:30 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości