Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bog jest sadystą.i do tego samolubem
#35
(2016-05-24, 12:20 PM)Owsky napisał(a): Eliahu uważam że Bóg ma kontrolę nad wszytkim ale w swerze duchowej odbywa się zaciekła walka pomiedzy aniołami Boga a upadłymi aniołami, zwierzchnościami niebiańskimi które są właśnie źrudłem kłopotów ludzi, człowieka.
Zgadzam się, że walka toczy się w sferze duchowej
Ale źródłem kłopotów człowieka, jest człowiek, a cała reszta to ludzkie wymówki, potrzebne ludziom, aby wymigać się od odpowiedzialności.
Dużo łatwiej przyjąć, że jest jakiś zewnętrzny wróg, dużo łatwiej jest przyjąć, że jest w ogóle jakiś wróg bo wroga można nazwać i z nim walczyć, a ludzie wiecznie potrzebują wroga, aby się konsolidować
I dużo łatwiej przyjąć, że toczy się jakaś tam zaciekła walka na wysokościach niż zaciekła walka w nas samych, walka ze swoją nie najlepszą naturą.

Cała ta koncepcja walki aniołów takich i innych nie wiedzieć czemu bardzo mi przypomina mitologię
Czy ja wierzę w mitologię?
Nie
Jak dla mnie jedni chcą być kuszeni i ulegają pokusie namiętnie, a chrześcijanina odróżnia to, że pokusom stara się nie ulegać, a w tym pomaga Duch Święty.
Są też tacy, którzy pokusom nie ulegają, a raczej ulegają rzadko i bez Ducha Świętego i takich ja nazywam "sprawiedliwymi" i znam takich
Ja tak se to widzęWink


Wiadomości w tym wątku
Bog jest sadystą.i do tego samolubem - przez bartek164 - 2016-05-20, 12:27 AM
RE: Bog jest sadystą.i do tego samolubem ? PS.to nie pytanie ,chyba - przez Gerald - 2016-05-25, 05:15 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości