Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izajasz 53. Proroctwo o Jezusie czy opis Izraela?
#1
Pozwolę sobie stuknąć osobny wątek, w którym mam nadzieję, zostaną rozwiane wszelakie mity i legendy
Albo i nieWink
I mam nadzieję, że krew się nie poleje
Chrześcijanie twierdzą z niezachwianą pewnością, że Izajasz prorokuje o Jezusie
A Żydzi mówią: czytaj Biblię stronę w tył i stronę w przód, a dowiesz się o czym czy też o kim mowa" (nie do końca wiernie oddałem powiedzenie, ale chyba o to chodzi)

W innym wątku ( mam nadzieję), rozpoczęła się dyskusja na ten temat, a co z niej wyniknie (też mam nadzieję), się okaże.
Tak czy inaczej przytoczę słowa (a raczej cytat, który przytoczył) najpierw Piorz, a potem wypowiedź Eliego :
Piotrz
Cytat:"To, co mam zamiar zacząć teraz robić, to podanie wam tylko zarysu tego, co rabini powiedzieli o Jezusie. Jeżeli świadczysz narodowi żydowskiemu, to to, czego nauczali ich rabini brzmi następująco: „Goje wzięli nasze Pisma i poprzekręcali je tak, aby wydawało się, że mówią o Jezusie, ale gdy czytasz oryginalny kontekst żydowskich Pism, to widzisz, że nie ma tam mowy o Jezusie i oni źle to wszystko zrozumieli”. Mogą też podać kilka bardzo przekonujących argumentów w tym zakresie. To, co tutaj zamierzam wam dać, to amunicja, ale ta amunicja może służyć tylko jednemu celowi. Możecie pokazać im
, że to nie jest wypaczenie Pism przez pogan czy chrześcijan, że to nie są idee całkowicie obce myśli żydowskiej tak, że żaden rabin nie uwierzyłby, w rzeczywistości rabini potwierdzają chrześcijańską interpretację tych Pism".

I Eliahu rzucił wyzwanie:

Eliahu
Cytat:Co do Izajasza to fakty są takie:
- "cierpiący sługa" w sąsiadujących z 53'im rozdziałach zidentyfikowany jest kilkanaście razy jako Israel,
- nikt inny nie jest w zidentyfikowany jako "cierpiący sługa",
- chrześcijańskie tłumaczenia są błędne i mają "za nasze grzech" zamiast "z powodu naszych grzechów". W angielskim "for" zamiast "from".
- nic w tekście Izajasza nie wskazuje na to, że mowa jest o mesjaszu, za to cały kontekst mówi o słudze-Israelu.
Nie potrzeba żadnych rabinicznych nauk aby wyciągnąć takie wnioski.
Ciekawe skąd ty wyciągasz swoje wnioski jeśli nie z cyklicznego rozumowania w stylu:
Jezus był mesjaszem --> 53 rozdział Izajasza mówi o mesjaszu... --> bo brzmi jakby był o Jezusie, a Jezus był mesjaszem --> i tak w kółko.
Ja się pytam co w tekście wskazuje na to, że mowa jest o mesjaszu???

Izajasza 53 każdy może sobie znaleźć
Co myślicie? Proroctwo o Jezusie czy po prostu opis Izraela?


Wiadomości w tym wątku
Izajasz 53. Proroctwo o Jezusie czy opis Izraela? - przez Gerald - 2016-06-03, 08:14 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości