Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak można zgrzeszyć nogą?
#1
Mt 5
27 Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż!10 28 A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. 29 11 Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. 30 I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła.
31 Powiedziano też: Jeśli kto chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy12. 32 A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa13.

Oglądałem niedawno odcinek Martina, gdzie podejmował ten fragment. Nie będę więc nawiązywał do wersetu 28. Skupię się na kilku pytaniach dotyczących reszty tego cytatu.
1. Dlaczego Jezus nawiązuje tutaj do oka, ręki i nogi? W kontekście pożądania kobiety przecież trudno mówić o grzeszeniu nogą.
2. Dlaczego Jezus mówi o prawych częściach ciała? Czy na przykład lewa ręka nie może być powodem do grzechu? Podobny fragment jest, gdy mówi o dawaniu jałmużny: "niech twoja lewa ręka nie wie co czyni prawa".
3. Rozumiem, że skoro mowa o cudzołóstwie, to początkiem grzechu jest pożądliwe patrzenie na zamężną kobietę. Czy tak?


Wiadomości w tym wątku
Jak można zgrzeszyć nogą? - przez Przemeks - 2016-06-15, 05:17 PM
RE: Jak można zgrzeszyć nogą? - przez gronostaj - 2016-06-16, 03:24 AM
RE: Jak można zgrzeszyć nogą? - przez Przemeks - 2016-06-16, 04:49 AM
RE: Jak można zgrzeszyć nogą? - przez Gerald - 2016-06-16, 06:04 AM
RE: Jak można zgrzeszyć nogą? - przez piotrz - 2016-06-25, 09:44 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości