Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tajemny plan, czyli biblijna teoria spiskowa
#22
@joann071

Absolutnie o każdym protestanckim, chrześcijańskim leader'ze jego zwolennicy mówią to samo. Że nie jest on guru, że nie trzeba się go słuchać we wszystkim, że nie jest nieomylny a tak naprawdę to on nie jest nawet leader'em tylko jest taki sam jak oni wszyscy. Jednak wystarczy cokolwiek takiemu zarzucić to od razu wszyscy rzucają się by go bronić a jak się nie ustąpi to pojawiają się oskarżenia o złą wolę i ostracyzm. Zawsze. Jednocześnie taki leader ma prawo upominać każdego w grupie a ludzi poza grupą to ma prawo wyśmiewać i jawnie ośmieszać.
Ja tego nie łykam. Ja widzę leader'a i owce.

Piszesz, że masz wątpliwości, widzisz sprzeczności itd. Pytanie, co powstrzymuje cię przed zadaniem wprost pytań i poproszeniem o odpowiedź? Czy naprawdę nie ma niczego z czym byś się całkowicie nie zgadzała? Dlaczego tego nie wyrazić?
Jedyne wytłumaczenie jakie widzę to właśnie lęk przed ostracyzmem i byciem postrzeżonym jako ta która "zasiewa ziarno zwątpienia". To po prostu u chrześcijan jest w złym tonie. Nie wypada się sprzeczać z leader'em a czasem wręcz nie wolno.

A co do nieumyślnych błędów spowodowanych pośpiechem, pewnie - kto ich nie robi. Ja też nagrywam czasami i dopiero potem widzę zwoje błędy. Nawet posty na tym forum edytuję bo czasem napiszę coś co nie zgadza się z faktami. Ludzka rzecz.
Ale nie mów mi, że ta historia o gościu po 17 latach szkoły rabinicznej co to nie wiedział co znaczy את i którego osobiście znał fabian jest tego rodzaju pomyłką.
Szkoły rabiniczne mają listy członków. Ludzie mają nazwiska. Wystarczy zadzwonić. Wiesz jak mało jest ludzi którzy chodzili choćby 7 lat do takich szkół?
Dlaczego tą samą śpiewkę powtarzali misjonarze w USA?
Tego też nie łykam.

To nie mi czy komukolwiek innemu powinno zależeć by Fabian wyjaśnił to konkretne i kilka innych podejrzanych wypowiedzi.
To Fabianowi powinno zależeć.


Wiadomości w tym wątku
RE: Tajemny plan, czyli biblijna teoria spiskowa - przez Eliahu - 2017-06-25, 11:16 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości