Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wtórna Judaizacja
#1
Question 
Hej!
Ja wszędzie ostatnio to widzę - judaizowanie chrześcijaństwa. I to wtórne, bo nie jest to jakaś transmisja tradycji judeochrześcijańskich zborów z I wieku, tylko raczej po prostu nowoczesny protestantyzm przyprawiony żydowskim sosem. Albo, jak w przypadku "zborów mesjańskich", przyozdobione w żydowską cepeliadę.

Ostatnio wpadło mi to w oko na Odwyku w blogach, o tutaj -----> List o świętach Polecam przeczytać.\

Ja zawsze powtarzam, że bez Miszny nie można nawet zacząć praktykować praktycznie niczego co widzimy w Torze i dlatego chrześcijanie (ci zjudaizowani) pełnymi garściami czerpią z Talmudu, nawet o tym nie wiedząc. Jednocześnie non-stop powtarzają, że oni odrzucają ludzkie tradycje i trzymają się tylko pisma.
Czyżby? Po kolei - cytuję z bloga.


1.
" Wielkanoc wyliczysz na pierwszą niedzielę po pierwszej pełni wiosennej (sposób katolicki) czy też na 14 dzień pierwszego miesiąca, a pierwszy miesiąc zaczyna się w pierwszy dzień po nowi wiosennym (sposób żydowski). Zobacz jak niewiele różną się te dwa sposoby. Niewiele, tzn. średnio 5 razy na 6 wyznaczają podobnie a 1 raz różnica w datach jest miesięczna i Żydzi świętują wcześniej."

W mojej Torze jest napisane jedynie, że "Ten miesiąc będzie początkiem miesięcy" - nie jest niestety napisane jaki miesiąc. Confused
Drugie co wiemy z Tory, to, że ma być na wiosnę.
To wszystko.

Skąd wiadomo ile rok ma mieć miesięcy?
Jak zapobiec temu aby po jakimś czasie z Paschą nie stało się to samo co z Ramadanem i aby nie "przesunęła się" tak by wypadać w zimę? Tak się dzieje z każdym świętem opartym na odliczaniu od nowiu księżyca!
Jak obliczyć rok przestępny?

Katolicy znaleźli sposób - mają Papierza który co jakiś czas swoim autorytetem resetuje kalendarz i już.
Żydowski sposób opisuje Talmud Bawli w tym samym traktacie z którego pochodzi użyta przez Wojtka (kimkolwiek jest) aramejska nazwa miesiąca Nissan.

Czy ktokolwiek wierzy w to, że Bóg nakazał święcić święto pozostawiając nas bez kluczowych informacji?
Nie mówiąc już o tym, że nieobrzezani nie mogą wg. Tory święcić paschy.


2.
"Przez cały tydzień je się tylko żywność bez kwasu (macę)"
A dla czego nie pitę, na'an, tortillę albo opłatki? Przecie pisze jedynie "niekwaszony chleb". Po co te wszystkie pozabiblijne nauki. Wink


3.
"Dzień ten jest szabatem gdyż żadnej pracy się nie wykonuje za to trąbi w trąby (dlatego Święto Trąb)"

Jest napisane dosłownie "święto dmuchania/dęcia", "trąbienie" to interpretacja tłumaczy, i nawet wtedy nie wiadomo w co i jak trąbić. Ale jakoś zawsze, dziwnym trafem odrzucający Talmud chrześcijanie dmuchają dokładnie w taki róg barani jak ten opisany w Talmudzie.

A najlepsze jest to, co już pisałem nie raz - nie wiadomo nawet co to jest praca.

Czy ktokolwiek wierzy, że Bóg ustanowił karę śmierci za pracę w Szabat nie wyjaśniając czym jest ta praca a czym nie jest? Sorry ale to po prostu głupie.

4.
". Pan nakazał Izraelowi aby to święcił, ale te Izrael miał być światłem dla pogan, miał nauczyć ludzi o Bogu. Nie zrobił tego, zamknął się, uważał, że relacja z Bogiem jest ich i tylko ich. Każdy kto chciał mieć coś wspólnego musiał się do Izraela dołączyć, stać się prozelitą, przyjąć znak obrzeżania, wypełniać prawo.."

Israel ma być światłem dla pogan, ale nie może pogan do niczego zmuszać, a trudno nauczyć czegoś kogoś kto nie chce się uczyć bo uważa, że wie lepiej. Rolleyes
Israel się nie zamknął ale nie nakłaniał nikogo do bycia Żydem.

Zawsze w historii można było i nadal można być nawet członkiem synagogi i nie trzeba było ani się konwertować ani przestrzegać całego prawa.
Duby smalone jak to mówią - w dodatku brzydko pachną kłamstwami powtarzanymi w celu dyskredytowania żydostwa. Dodgy

5.
" Był to dokładny seder, bo jego porządek opisany w Ew. Jana jest spójny z obyczajami Żydów zarówno w tamtych jak i dzisiejszych czasach."

W Torze pisze np. by jeść gorzkie zioła (jakie? chrzan?, czosnek? znów nie wiadomo). Tak czy inaczej chyba nie jedli? Opis w Ewangeliach jest tak ogólnikowy, że jest grubym nadużyciem mówić, że to był "dokładny seder".

Ale zaraz, zaraz, Twierdzisz, że Jezus przestrzegał pozabiblijnej tradycji sederu?

A co do współczesnego sederu to już są po prostu jaja. Kiedyś na starym forum ktoś wrzucił filmik z jakimś przebierańcem (za żyda of course) który z godzinę opowiadał o tym jak to ten współczesny seder jest proroczą zapowiedzią śmierci Jezusa pełną dosłownie symboli. Trzy mace, (trójca), jedna zawinięta w białą szmatkę i schowana na jakiś czas (jak Jezus do grobu) itd itp.

Koleżka niestety zanim zaczął się tak wymądrzać nie odrobił lekcji.
Współczesny seder a w szczególności te wymienione przez niego elementy powstały w średniowiecznej Nadrenii!

To takie "proroctwo" napisane 1500 lat po wydarzeniu które "przewiduje". Tragikomedia.


Więcej się nie czepiam, bo już za dużo. Wink
I najważniejsze moje pytanie: Po co judaizować chrześcijaństwo?

Aha, mógłby ktoś wkleić link tutaj pod ten wpis Wojtka i poprosić go odpowiedź.
A reszta co sądzi o judaizowaniu? I czy to się nie powinno tłumaczyć "zażydzanie"? Wink

GIT SZABES!


Wiadomości w tym wątku
Wtórna Judaizacja - przez Eliahu - 2015-03-27, 08:49 PM
RE: Wtórna Judaizacja - przez Gerald - 2015-03-28, 04:53 AM
RE: Wtórna Judaizacja - przez Wojciech Apel - 2015-03-30, 12:55 AM
RE: Wtórna Judaizacja - przez Eliahu - 2015-03-30, 03:56 PM
RE: Wtórna Judaizacja - przez Powała - 2015-03-30, 06:54 PM
RE: Wtórna Judaizacja - przez Martin - 2015-03-30, 07:28 PM
RE: Wtórna Judaizacja - przez Eliahu - 2015-03-31, 05:02 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości