Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
reklamowanie/udzielanie chwilówek a bycie chrześcijaninem
#1
cześć Smile mam dylemat:
1) Czy jako chrześcijanin robię coś złego reklamując chwilówki (np. na budynkach czy stronach www) w zamian za prowizję z programu partnerskiego?
2) Czy chrześcijanin może udzielać pożyczki krótkoterminowej (zwanej chwilówką). Znalazłem koszty takiej pożyczki (poniżej).


PRZYKŁADOWA ANALIZA KOSZTÓW POŻYCZKI

Kwota pożyczki: 500 zł na 30 dni.
Odsetki i pozostałe opłaty: 149,77 zł.
Oprocentowanie: 359.44%.
RRSO: 2200%.
Łącznie do zapłaty: 649,77 zł.

Cytat: Lichwa - pożyczanie pieniędzy na bardzo wysoki, niedozwolony przez prawo procent; również ten procent i odsetki od pożyczonej sumy
http://sjp.pl/lichwa

Cytat: Jeżeli pożyczysz pieniędzy komuś z ludu mojego, ubogiemu, który jest u ciebie, nie postępuj z nim jak lichwiarz; nie ściągajcie od niego odsetek. Jeżeli weźmiesz w zastaw płaszcz twego bliźniego, zwrócisz mu go przed zachodem słońca,
Ks. Wyjścia 22:25-26


Cytat: Nie będziesz pożyczał na lichwiarskie odsetki twemu bratu, nie będziesz brał odsetek za wierzytelność pieniężną ani za wierzytelność żywnościową, ani za cokolwiek, za co się bierze odsetki.
Ks. Powt. Prawa 23:20

Z góry dzięki za odpowiedź Smile


Wiadomości w tym wątku
reklamowanie/udzielanie chwilówek a bycie chrześcijaninem - przez eldooka - 2015-04-07, 02:22 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości