Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Jezus przyszedł tylko do Żydów?
#21
Zawsze fajnie poczytać,jak nie-żydzi, wiedzą lepiej od Żydów kto jest Żydem...

Ja w waszym tłumaczeniu brzmi ostatni wers 8 rozdziału estery?
#22
Do przemyślenia warto jeszcze dorzucić przykłady Rut i Rachab uwzględnione nawet w rodowodzie Jezusa.
Z pochodzenia to "z narodów były", większe znaczenie miało jednak to jaki miały stosunek do Boga Izraela niż urodzenie.
Rut 1:16; Jozuego 2:9-12
#23
(2016-05-31, 08:53 PM)Eliahu napisał(a): Zawsze fajnie poczytać,jak nie-żydzi, wiedzą lepiej od Żydów kto jest Żydem...

Ja w waszym tłumaczeniu brzmi ostatni wers 8 rozdziału estery?

Szanowny Panie Żydzie. Wybacz, że nie padnę na twarz przed Twoim żydostwem, ale

1. Fakt bycia Żydem nie gwarantuje mówienia rzeczy właściwych i prawdy o Żydach,

2. za to fakt, że jesteś Żydem niewierzącym w Mesjasza w Jezusa Chrystusa, podobno uczonym, (rabinem?), GWARANTUJE, że będziesz wprowadzał fałszywe nauki, co robisz, które zostały wymyślone przez rabinów po Chrystusie po to, żeby inni ludzie, a Żydzi szczególnie, nie przyjmowali Jezusa Chrystusa, jako Mesjasza posłanego przez Boga.
Np. interpretacja Iz 53 nie jako Mesjańskie proroctwo, lecz "cierpiący sługa - Izrael".

3. Na podstawie pkt 1 i 2 należy z automatu kwestionować, poddawać w wątpliwość i szczegółowo badać wszystko, co mówisz i piszesz, SZCZEGÓLNIE w odniesieniu do Jezusa Chrystusa. Bóg nazwał te nauki "synagogą Szatana".

4. Zrozumiały jest również zaciekły Twój atak na Mesjańskiego Żyda, A. Fruchtenbauma.

- - - -
(2016-05-31, 08:53 PM)Eliahu napisał(a): Zawsze fajnie poczytać,jak nie-żydzi, wiedzą lepiej od Żydów kto jest Żydem...

Ja w waszym tłumaczeniu brzmi ostatni wers 8 rozdziału Estery?

To jedna z fałszywych nauk judaizmu rabinicznego, stworzonego po to, aby Żydzi odrzucali nadal Mesjasza.

Jeśli chodzi o Księgę Rut
Tłumaczenia tego wersu są różne(co najmniej w sensie i znaczeniu):

BT: Wielu spośród narodów państwa perskiego przechodziło na judaizm, ponieważ padł na nich strach przed Żydami.
BW: Wtedy wielu spośród ludów tych ziem przystało do żydostwa, gdyż padł na nich strach przed Żydami
B,W-P: Wśród wszystkich narodów państwa perskiego wielu przechodziło na wiarę narodu żydowskiego. Strach przed Żydami ogarniał bowiem wszystkich.
BG: a wiele z narodów onych krain zostawali Żydami; albowiem strach był przypadł od Żydów na nie.
BNŚ: a wielu z ludów tej ziemi podawało się za Żydów, gdyż padł na nich strach przed Żydami

To, że ktoś przystał do Żydów, nie znaczy, że stał się Żydem.
1. Jeśli ktoś przystanie do murzynów (ja do Cyganów), nie staje się murzynem.

2. Przechodzenie na "wiarę narodu żydowskiego" ze strachu nie zyskuje u Boga żadnej przychylności. W Prawie Mojżeszowym były liczne miejsca, w których Bóg pozwalał poganom na "przystanie do Pana" i był zrównany w statusie z Żydami, ale nigdy z pochodzeniem.
To miejsce zresztą dowodzi właśnie tezy przeciwnej - ze strachu to zrobili, więc była to czysta i martwa religijność. Nie pokochali Pana Zastępów, a tylko ze strachu przestrzegali przepisów i rytuałów.

3. NT pokazuje nam, że w czasach Jezusa też nie uznawano ich za Żydów, bo czytamy, że
J.12:20 "A byli niektórzy Grecy wśród tych, którzy pielgrzymowali do Jerozolimy, aby się modlić w święto".
W czasach Jezusa sporo ludzi z pogan nawracało się na judaizm, ale, Grecy, ogólnie: poganie, nawróceni na judaizm nadal byli Grekami.

Podobnie w Dziejach Apostolskich.
Najpierw:
Dz. 2
(5) A przebywali w Jerozolimie Żydzi, mężowie nabożni, spośród wszystkich ludów, jakie są pod niebem;

a potem wymienieni są prozelici osobno:
(11) zarówno Żydzi jak prozelici, Kreteńczycy i Arabowie - słyszymy ich, jak w naszych językach głoszą wielkie dzieła Boże.

Jak Paweł swoją przynależność do Izraela definiuje?
Rzm 11:
(1) Pytam więc: Czyż Bóg odrzucił lud swój? żadną miarą! I ja przecież jestem Izraelitą, potomkiem Abrahama, z pokolenia Beniamina
Flp 3:
5) obrzezany w ósmym dniu, z rodu Izraela, z pokolenia Beniamina, Hebrajczyk z Hebrajczyków,

Twierdzenie, że Żydem jest ten, kto przyjął Judaizm Mojżeszowy jest nie do utrzymania, a służy WYŁĄCZNIE sianiu zamieszania wśród pogan i Żydów. Bo potem można nawróconych pogan ściągać z powrotem w "niewolę zakonu", a Żydom wmawiać, że jeśli uwierzą w Jezusa Mesjasza to przestają być Żydami.

Danielq:
Jak wyżej.
Wpisanie poganek, które przysły do Pana z serca ("naród twój, naród moj, Bóg twoj, Bóg mój" Rut 1:16) w genealogię Jezusa nie jest dowodem na to, że zostały Żydówkami, ale jest zapowiedzią przyjęcia pogan przez Boga w Chrystusie.
#24
Cytat:Piotrz
1. Fakt bycia Żydem nie gwarantuje mówienia rzeczy właściwych i prawdy o Żydach

Bycie chrześcijaninem, muzułmaninem, buddystą czy kimś tam innym tym bardziej
Cytat:Piotrz
za to fakt, że jesteś Żydem niewierzącym w Mesjasza, podobno uczonym, Jezusa Chrystusa, GWARANTUJE, że będziesz wprowadzał fałszywe nauki, co robisz, które zostały wymyślone przez rabinów po Chrystusie po to, żeby inni ludzie, a Żydzi szczególnie, nie przyjmowali Jezusa Chrystusa, jako Mesjasza posłanego przez Boga

Myślisz, że to od Eliahu zależy czy ktoś przyjmie Ewangelię czy też nie?


Cytat:Piotrz
Na podstawie pkt 1 i 2 należy z automatu kwestionować, poddawać w wątpliwość i szczegółowo badać wszystko, co mówisz i piszesz, SZCZEGÓLNIE

Ja uważam, że dobrze postępować tak w przypadku każdej doktryny czy wypowiedzi, która dotyczy wiary i dobrze się na tym skupić

Jeśli więc mogę prosić to skup się proszę na poddawaniu w wątpliwość i szczegółowo badaj, ale odpuść sobie padanie na twarze bo nikt tu nikomu nie każe padać przed nikim i w ogóle takie wkrętki są zupełnie niepotrzebne
Jak chcesz wyładować swoją ewentualną nienawiść to proponuję przejść się na Krakowskie Przedmieście 10tego każdego miesiąca.
Tam są ludzie podobnie myślący.
A jeśli nie o to chodzi to takie deklaracje, jak myślę można se wysyłać prywatnie, aby poczuć się bardziej wartościowym człowiekiem i PRAWDZIWYM chrześcijaninem
Cytat:Piotrz
Zrozumiały jest również zaciekły Twój atak na Mesjańskiego Żyda, A. Fruchtenbauma.
Podasz swoją definicję słowa zaciekły?
Z tego co pamiętam nie tylko Eliahu "zaciekle zaatakował" rewelacje, które wypisuje ten mesjański Żyd.....
#25
Exclamation 
(2016-06-02, 06:21 AM)Gerald napisał(a):
Cytat:Piotrz
za to fakt, że jesteś Żydem niewierzącym w Mesjasza, podobno uczonym, Jezusa Chrystusa, GWARANTUJE, że będziesz wprowadzał fałszywe nauki, co robisz, które zostały wymyślone przez rabinów po Chrystusie po to, żeby inni ludzie, a Żydzi szczególnie, nie przyjmowali Jezusa Chrystusa, jako Mesjasza posłanego przez Boga

Myślisz, że to od Eliahu zależy czy ktoś przyjmie Ewangelię czy też nie?




Cytat:Piotrz
Na podstawie pkt 1 i 2 należy z automatu kwestionować, poddawać w wątpliwość i szczegółowo badać wszystko, co mówisz i piszesz, SZCZEGÓLNIE

Ja uważam, że dobrze postępować tak w przypadku każdej doktryny czy wypowiedzi, która dotyczy wiary i dobrze się na tym skupić

Jeśli więc mogę prosić to skup się proszę na poddawaniu w wątpliwość i szczegółowo badaj, ale odpuść sobie padanie na twarze bo nikt tu nikomu nie każe padać przed nikim i w ogóle takie wkrętki są zupełnie niepotrzebne
Jak chcesz wyładować swoją ewentualną nienawiść to proponuję przejść się na Krakowskie Przedmieście 10tego każdego miesiąca.
Tam są ludzie podobnie myślący.
A jeśli nie o to chodzi to takie deklaracje, jak myślę można se wysyłać prywatnie, aby poczuć się bardziej wartościowym człowiekiem i PRAWDZIWYM chrześcijaninem

Zdecydowanie od Elihu nie zależy, ale z powodu nauki, którą głosi tak, przecież "prawda wyzwala" nie kłamstwa. Prowadzi też z powrotem do 'niewoli zakonu' i poddawania Jezusa w wątpliwość tych, którzy już uwierzyli.

Zgadza się, że tak należy postępować w przypadku każdej doktryny, która dotyczy wiary, ale w przypadku judaizmu rabinicznego sprawa jest historycznie i teologicznie znana - powstał po to, aby Żydzi nie przyjmowali Jezusa jako Mesjasza.

Co do padania na twarz, nie chodzi o to czy ktoś komuś każe, ale wiem, jak niektórzy Chrześcijanie traktują Żydów tylko z tego tytułu, że są Żydami i jak niektórzy Żydzi z tego korzystają. A wydaje się, że taki statu super autorytetu tutaj Eliahu uzyskał i się swoim pochodzeniem podpiera, co widać w jego ostatnim poście.

Nie mam żadnej nienawiści do nikogo, wyłącznie do nauki odrzucającej Chrystusa jako Mesjasza, Zbawiciela, bo to jest nauka z piekła rodem.

Chciałem tylko na wstępie uświadomić co i jak, i od tej chwili schodzę już z osoby Eliahu.
#26
Cytat:Piotrz
Zdecydowanie od Elihu nie zależy, ale z powodu nauki, którą głosi tak, przecież "prawda wyzwala" nie kłamstwa. Prowadzi też z powrotem do 'niewoli zakonu' i poddawania Jezusa w wątpliwość tych, którzy już uwierzyli.
To nie lepiej głosić prawdę i tym udowadniać ewentualne kłamstwa? Myślę, że to dużo lepszy sposób niż obrażanie człowieka za to, że wierzy w coś innego

Cytat:Piotrz
Zgadza się, że tak należy postępować w przypadku każdej doktryny, która dotyczy wiary, ale w przypadku judaizmu rabinicznego sprawa jest historycznie i teologicznie znana - powstał po to, aby Żydzi nie przyjmowali Jezusa jako Mesjasza.
W dzisiejszych czasach każdy może mieć  Biblię. Można sobie zweryfikować, jak się komuś chce. A jak się nie chce, to i tak nic nie zrobisz choćbyś nie wiem jak głośno krzyczał
Cytat:Piotrz
A wydaje się, że taki statu super autorytetu tutaj Eliahu uzyskał i się swoim pochodzeniem podpiera, co widać w jego ostatnim poście.
To stań się drugim super autorytetem i obalaj tezy Eliaha. Nic prostrzegoWink
Poza tym Eliahu ma rozległą wiedzę i dobrze to docenić. A sprawdzać trzeba wszystko więc ja nie widzę najmniejszego problemu. Większość chrześcijan ma ego wywalone w kosmos, a podobno chrześcijan powinna cechować pokora

Cytat:Piotrz
Nie mam żadnej nienawiści do nikogo, oprócz nauki odrzucającej Chrystusa jako Mesjasza, Zbawiciela, bo to jest nauka z piekła rodem.
Nikt nie zna ścieżek Boga i nikt nie wie co komu Bóg przeznaczył.Więcej wiaryWink
Cytat:Piotrz
Chciałem tylko na wstępie uświadomić co i jak, i od tej chwili schodzę już z osoby Eliahu.
No i fajno, dziękuję
Nie jesteśmy tu po to, aby po sobie chodzić ze względu na pochodzenie czy wiarę tylko pokazywać ludziom swoje punkty widzenia.
Może ktoś znajdzie to czego szuka w Twoich wypowiedziach i będzie superWink
#27
Przypomniałem sobie, że mam dwa teksty na ten temat. Widać wyraźnie, że nigdy nie był poganin nawrócony na judaizm traktowany jak Żyd:
https://poznajpana.pl/czy-jestesmy-ducho...ydami-01p/

http://poznajpana.pl/czy-jestesmy-duchowymi-zydami-02/

Tutaj ciekawe miejsce, bo jest również taka teoria, że Żydem się jest "po kądzieli", czyli po matce Żydówce, która również ma na celu usunąć Mesjasza.
Cytuję z artykułu drugiego:
"W rzeczywistości, działania apostołów i starszych piewszego Kościoła daje nam jeszcze więcej potwierdzeń tego. Weźmy pod uwagę, że w Piśmie, osoba była uznawana za Żyda jeśli jego ojcem był Żyd. Z drugiej strony, jeśli czyjaś matka była Żydówką,a jej ojcem poganin, to technicznie ta osoba nie była postrzegana jako Żyd. Mamy taki przykłąd w Lev. 24:10-11, gdzie pewien mąż jest wielokrotnie opisywany jako nie-Żyd pomimo tego, że jego matka była Żydówką:

3 Moj. 24:10-11
A oto był między synami izraelskimi syn pewnej kobiety, Izraelitki, ale męża Egipcjanina. Ten syn Izraelitki pokłócił się w obozie z pewnym mężem Izraelitą. Syn tej kobiety Izraelitki bluźnił imieniu Pana i przeklinał go; przyprowadzono go tedy do Mojżesza. Matka jego nazywała się Szelamit, a była córką Dibriego, z plemienia Dan.

Ten człowiek nie jest opisany jako Izraelita (Żyd), lecz raczej jako "syn Izraelitki i ojca Egipcjanina" oraz "syn kobiety Izraelitki".
Człowiek ten przebywał "wśród" Izrealitów, lecz sam nie był postrzegany jako Żyd. Niemniej jednak Nowy Testament pokazuje takie osoby miały wolnośc aby identyfikować się z Żydami, jak to możemy zobaczy w:

Dz.Ap. 16:1-3
Dotarł też do Derbe i do Listry. A był tam pewien uczeń, imieniem Tymoteusz, syn Żydówki, która była wierząca, i ojca Greka.
Bracia z Listry i Ikonium wystawili mu dobre świadectwo. Paweł chciał, aby ten udał się z nim w drogę, toteż wziąwszy go, obrzezał ze względu na Żydów, którzy mieszkali w owych okolicach; wszyscy bowiem wiedzieli, ze jego ojciec był Grekiem".
#28
Dorzucę tu jeszcze jeden cytat z linkowanego artykułu, jakby się komuś czytać całości nie chciało, pokazujący, że Paweł, ani współcześni mu Żydzie, nie traktowali nawróconych pogan, chrześcijan, jako Żydów:
Gal. 2:12-14
"Zanim bowiem przyszli niektórzy od Jakuba, jadał [Piotr] razem z poganami [zbawionymi poganami], a gdy przyszli, usunął się i odłączył z obawy przed tymi, którzy byli obrzezani. A wraz z nim obłudnie postąpili również pozostali Żydzi [zbawieni Żydzi], tak że i Barnaba dał się wciągnąć w ich obłudę, Ale gdy spostrzegłem, że nie postępują zgodnie z prawdą ewangelii, powiedziałem do Kefasa wobec wszystkich: Jeśli ty, będąc Żydem, po pogańsku żyjesz, a nie po żydowsku, czemuż zmuszasz pogan żyć po żydowsku?"
#29
Cytat:2. za to fakt, że jesteś Żydem niewierzącym w Mesjasza w Jezusa Chrystusa, podobno uczonym, (rabinem?), GWARANTUJE, że będziesz wprowadzał fałszywe nauki, co robisz, które zostały wymyślone przez rabinów po Chrystusie po to, żeby inni ludzie, a Żydzi szczególnie, nie przyjmowali Jezusa Chrystusa, jako Mesjasza posłanego przez Boga.
Np. interpretacja Iz 53 nie jako Mesjańskie proroctwo, lecz "cierpiący sługa - Izrael".

3. Na podstawie pkt 1 i 2 należy z automatu kwestionować, poddawać w wątpliwość i szczegółowo badać wszystko, co mówisz i piszesz, SZCZEGÓLNIE w odniesieniu do Jezusa Chrystusa. Bóg nazwał te nauki "synagogą Szatana".

4. Zrozumiały jest również zaciekły Twój atak na Mesjańskiego Żyda, A. Fruchtenbauma.

Taa, nie ma to jak zestaw aksjomatów otwierający drogę do konstruktywnej wymiany zdań...

(2016-06-02, 06:34 AM)piotrz napisał(a): Zdecydowanie od Elihu nie zależy, ale z powodu nauki, którą głosi tak, przecież "prawda wyzwala" nie kłamstwa. Prowadzi też z powrotem do 'niewoli zakonu' i poddawania Jezusa w wątpliwość tych, którzy już uwierzyli.
Ja tak się zastanawiam, co to za wiara w Jezusa, która pod wpływem cudzych poglądów się chwieje... Chyba nie za wiele warta. Może lepiej ją zdemolować, żeby tacy ludzie nie trwali w przeświadczeniu, że mają wiarę?
Zawsze myślałem, że prawdziwe chrześcijaństwo to relacja z żywą osobą. Jak niby cudze poglądy mogą podważać fakt istnienia relacji?


(2016-06-02, 06:34 AM)piotrz napisał(a): ale w przypadku judaizmu rabinicznego sprawa jest historycznie i teologicznie znana - powstał po to, aby Żydzi nie przyjmowali Jezusa jako Mesjasza.
Nigdy nie badałem tematu. Zechciałbyś objaśnić, skąd to wiadomo?

(2016-06-02, 06:34 AM)piotrz napisał(a): Co do padania na twarz, nie chodzi o to czy ktoś komuś każe, ale wiem, jak niektórzy Chrześcijanie traktują Żydów tylko z tego tytułu, że są Żydami i jak niektórzy Żydzi z tego korzystają. A wydaje się, że taki statu super autorytetu tutaj Eliahu uzyskał i się swoim pochodzeniem podpiera, co widać w jego ostatnim poście.
Wydaje mi się, że błędnie odczytałeś sytuację tu na forum. Słuchamy, co Eliahu ma do powiedzenia, nie dlatego, że jest Żydem, ale dlatego, że ciekawie i przeważnie mądrze mówi. Jak Ty tak będziesz mówił, to Ciebie też inni będą słuchać, a Żydem chyba nie jesteś.
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#30
(2016-06-02, 05:38 PM)Młodszy brat Szefa napisał(a):
Cytat:Ja tak się zastanawiam, co to za wiara w Jezusa, która pod wpływem cudzych poglądów się chwieje... Chyba nie za wiele warta. Może lepiej ją zdemolować, żeby tacy ludzie nie trwali w przeświadczeniu, że mają wiarę?
Zawsze myślałem, że prawdziwe chrześcijaństwo to relacja z żywą osobą. Jak niby cudze poglądy mogą podważać fakt istnienia relacji?

Sam się nad tym niejednokrotnie zastanawiam. Jestem dość aktywny w różnych chrześcijańskich mediach od ponad 20 lat i nieustannie obserwują właśnie to, że czyjaś wiara pod wpływem cudzych poglądów się chwieje. Szczególnie łatwo wraca się do uczynków, przestrzegania zakonu, odchodzi od boskości Jezusa i wielu innych rzeczy. Odpowiedzi nie znajduję poza tym, że jest to walka duchowa, jak pisze Paweł: "nie z ciałem i krwią, lecz z mocami ciemności" i dlatego chyba niestety często przegrywana.


Cytat:Wydaje mi się, że błędnie odczytałeś sytuację tu na forum. Słuchamy, co Eliahu ma do powiedzenia, nie dlatego, że jest Żydem, ale dlatego, że ciekawie i przeważnie mądrze mówi. Jak Ty tak będziesz mówił, to Ciebie też inni będą słuchać, a Żydem chyba nie jesteś.

Może to niezbyt zgrabnie wyraziłem, niekoniecznie miało się odnosić do tego forum. To również efekt wieloletnich obserwacji, że w niektórych kręgach chrześcijańskich niemal bałwochwalczo traktuje się kogoś tylko dlatego, że jest Żydem (bądź skutecznie podaje się za niego), czy samego państwa Izrael, bo napisano …  A jak ktoś mi pisze na wstępie, że wie lepiej, bo jest Żydem to podejrzewam, że chce właśnie taki statu wykorzystać. Nie bierze mnie to.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości