Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Jezus przyszedł tylko do Żydów?
#41
Cytat:w swojej ultra-ortodoksyjnej formie – która absolutnie i dosłownie wierzy temu dogmatowi – tenże rodzaj judaizmu, to fanatyczna, rasistowska religia iście z piekła rodem".
Niestety w Izraelu to ostatnie się potwierdza, skoro można nawet bomby podkładać pod domu wierzących w Jezusa Żydów
W takim razie jadę do Israela. Natychmiast.
A można pożerać żywcem chrześcijańskie dzieci?
#42
Sprawa z tą bombą nie jest wymyślona, a prześladowania Mesjańskich Żydów w Izraelu w dość powszechne. Mało do nas dociera na ten temat, bo protestanci ślepo popierają państwo Izrael i takich informacji się nie puszcza, ale widoczki (zdjęcie) takie jak np.: ortodoksyjni rabini z transparentem głoszącym, że "chrześcijanie są gorsi od hitlerowców, bo ci drudzy zabijali ciała, a ci pierwsi dusze", można znaleźć w necie. (Nie chce mi się tego szukać.)

Tlumaczylem wtedy akurat raporty przysyłane przez MaozIzrael.org o różnych ówczesnych wydarzeniach, w tym atakach Palestyńczyków na różne miasta, o czym niewiele pisano u nas, w oficjalnej prasie, a to było gdzieś 'po drodze'.

Całość jest tutaj:
http://www.maozisrael.org/site/DocServer...docID=1741

Cyt.:
"Nie ma wątpliwości co do tego, że izraelscy Mesjańscy Żydzi nie są jedyną grupą, którą traktuje się przemocą, lecz są są celem nękania ze strony izraelskiego rządu oraz rabinicznych władz. Czas już najwyższy aby Mesjańscy Żydzi i chrześcijanie powstali i zaczęli się liczyć".

Ale chyba coraz bardziej zbaczamy z tematu głównego.
#43
Cytat:Piotrz
Czas już najwyższy aby Mesjańscy Żydzi i chrześcijanie powstali i zaczęli się liczyć

Jak chcą liczyć to dobrze liczyć na Jezusa
Paweł też mówił:
Powstańmy i zacznijmy się liczyć
I Piotr chyba też tak mówił
Powstańmy i zacznijmy się liczyć
I Jezus też chyba tak mówił...., a nie, oni mówili o pokorze, a nie o liczeniu się
Pomyłka

Cytat:Piotrz
Sprawa z tą bombą nie jest wymyślona, a prześladowania Mesjańskich Żydów w Izraelu w dość powszechne. Mało do nas dociera na ten temat, bo protestanci ślepo popierają państwo Izrael i takich informacji się nie puszcza, ale widoczki (zdjęcie) takie jak np.: ortodoksyjni rabini z transparentem głoszącym, że "chrześcijanie są gorsi od hitlerowców, bo ci drudzy zabijali ciała, a ci pierwsi dusze", można znaleźć w necie. (Nie chce mi się tego szukać.)

Ja myślę,że jak się rzuca publicznie takie oskarżenia to dobrze jest jednak "poszukać"

Mnie mierżą takie insynuacje
Mierżą to najłagodniejsze słowo, jakie mi przyszło do głowy
Bo to jest plotkowanie
A wiesz czym jest plotkowanie Piotrz?
To poczytaj proszę dekalog i zwróć uwagę na numer 8 i postaraj się, proszę, przedstawiać fakty.
Zwłaszcza w takich oskarżeniach
Dziękuję
A  czemu o to proszę?
Bo do takich perfidnych oskarżeń, oskarżony nie może się nawet odnieść bo nawet nie ma do czego
To jest karygodne i jak dla mnie obrzydliwe
Ale w sumie do oskarżeń i plotek z pudelka mądrzy ludzie też się nie odnoszą. Bo i po co

Cytat:Danielq
W dziwną stronę idzie rozmowa.
Dokładnie
#44
Ech, coraz bardziej smuci mnie ta postawa chrześcijan
Coraz bardziej
Bo w czym się przejawia postawa:
zło dobrem zwyciężaj (nawet jeśli ci się wydaje że to zło)
W plotkach,oszczerstwach, pomówieniach, niedomówieniach?
Komuś zarzucać oszczerstwo to dobro?
Przytoczę, a co:

Cytat:Bez względu co na ten temat napiszesz oszustwo jest oszustwem i można nim popierać tylko oszustwo Smile.

Czujesz się lepiej?
Ja nie
Ja jestem wredny, ale mam tego świadomość
A bezgranicznie przerażają mnie ludzie, którym tej świadomości brak i mienią się uczniami
Czasami mi się uleje
Bardzo proszę nie przelewać czary goryczy, uczniowie
Dziękuję
#45
Ok, przyjąłem, publicznie przepraszam Eliahu i wszystkich rozgoryczonych.
Bardzo kiepski wstęp do tego, co miałem pisać o słoniu w temacie historycznego Jezusa.
Czuwajcie
Błogosławieni pokój czyniący.
#46
Każdy popełnia błędy, ja zwłaszcza. Grunt to przyjąć na klatę. Dzięki Piotrz
#47
Jeśli chodzi o temat przyjścia Jezusa to z mojej strony napiszę tak... .  Rolleyes
Drogi Geraldzie.  Big Grin Drodzy Forumowicze. Mam nadzieję, że moje słowa i osoba przyczynią się do rozwiązania kilku zagadek, albo chociaż zainspirują Was do jakichś ciekawych przemyśleń.
Pierwsze, co mi się rzuca w oczy to sprawa niespójności tematu wątku z treścią posta Geralda. Ja widzę, że temat jest ok, tylko autor wątku zmierza w poście do podniesienia sprawy "czy Paweł wymyślił swoją religię, czy nie". 
Sprawa następna. 
Czy chodzi Ci generalnie o to, do kogo przyszedł Jezus? Jeśli generalnie, to przyszedł po to, aby zbawić cały świat. Czyli do wszystkich.
Czy tylko o Jego misję, jaką wykonywał na Ziemi, przed swoim zmartwychwstaniem? Jeśli tylko o misję podczas swojego nauczania, to przyszedł przede wszystkim do Żydów. "Przede wszystkim" nie oznacza przecież "tylko". Raczej w pierwszej kolejności.
Sprawa posłania uczniów... .
Jeśli ktoś posyła kogoś do sieci sklepów "Żuczek" oznacza, że kupuje tylko w "Żuczku"?  Big Grin

Nie rozumiem po co podważasz prawdziwość części NT... .
Przecież to, że Bóg w następnej kolejności okazał łaskę także poganom nie świadczy o tym, że Apostoł Paweł coś "nazmyślał".  Rolleyes
#48
Cytat:Przemeks
Nie rozumiem po co podważasz prawdziwość części NT... .
Przecież to, że Bóg w następnej kolejności okazał łaskę także poganom nie świadczy o tym, że Apostoł Paweł coś "nazmyślał".

Drogi PrzemkuWink
Nie ja podważam
Coś zacytuję z innego wątku i jak mniemam sprawa się wyjaśni, skąd pomysł na wątek

Cytat:Eliahu
Ale problem który od niepamiętnych czasów staram się tu poruszać jest taki, że autor większości ksiąg "NT" nigdy nie spotkał żywego Jezusa a jedynie miał wizję w drodze do damaszku. I do tego ten sam gość jest jedyną naprawdę historyczną postacią zpośród głównych bohaterów.
Nawet jeśli prawdziwe nauki Jezusa są uwzględnione, to mimo to chrześcijanie ich nie przestrzegają. Jak Jezus mówi, że przyszedł tylko do Żydów i każe przestrzegać prawa, to się to olewa bo ważniejsze są słowa Pawła, że właśnie przyszedł do pogan i prawo należy odrzucić. I tak jest w każdym przypadku.

Dla mnie jest oczywiste, że chrześcijaństwo od początku było 'pawłowe' (bo wcześniej to był heretycki judaizm z rebbe jezusem) i to chrześcijaństwo istnieje do dziś z tym, że Biblia nigdy nie miała trafić do "maluczkich".

Jak dla mnie sprawa jest oczywista, ale nie dla wszystkich jest....
Dobrze jest próbować wyjaśniać niejasności. Ale czy się uda wyjaśnić?
A kto to wieWink

Edycja

Aha

Cytat:Przemeks
Jeśli generalnie, to przyszedł po to, aby zbawić cały świat. Czyli do wszystkich.


Ok. A skąd ta pewność w Twoich przekonaniach wynika?
Jakoś uzasadnisz? Nie dla wszystkich to takie oczywiste zdaje się być
#49
(2016-06-10, 05:02 PM)Gerald napisał(a):
Cytat:Przemeks
Jeśli generalnie, to przyszedł po to, aby zbawić cały świat. Czyli do wszystkich.


Ok. A skąd ta pewność w Twoich przekonaniach wynika?
Jakoś uzasadnisz? Nie dla wszystkich to takie oczywiste zdaje się być

Proszę bardzo.  Smile Uzasadniam. Rozumiem, że jesteś właśnie tą osobą, dla której nie jest oczywiste, po co przyszedł Jezus?
Łk 2
(25) A żył w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon. Był to człowiek sprawiedliwy i pobożny, wyczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty spoczywał na nim. (26) Jemu Duch Święty objawił, że nie ujrzy śmierci, aż zobaczy Mesjasza Pańskiego. (27) Za natchnieniem więc Ducha przyszedł do świątyni. A gdy Rodzice wnosili Dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa, (28) on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił: (29) Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. (30) Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, (31) któreś przygotował wobec wszystkich narodów: (32) światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela. 


Rz 11
(11) Pytam jednak: Czy aż tak się potknęli, że całkiem upadli? żadną miarą! Ale przez ich przestępstwo zbawienie przypadło w udziale poganom, by ich pobudzić do współzawodnictwa.



Tyt 2
(11) Ukazała się bowiem łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom (12) i poucza nas, abyśmy wyrzekłszy się bezbożności i żądz światowych, rozumnie i sprawiedliwie, i pobożnie żyli na tym świecie, (13) oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa, (14) który wydał samego siebie za nas, aby odkupić nas od wszelkiej nieprawości i oczyścić sobie lud wybrany na własność, gorliwy w spełnianiu dobrych uczynków. 
#50
Cytat:Przemeks
Rozumiem, że jesteś właśnie tą osobą, dla której nie jest oczywiste, po co przyszedł Jezus?

Źle rozumiesz, ale nic to


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości