Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nawrócony; 1 Kor 14
#1
Cześć. Czasami spotykam na forach, które przeglądam, pytanie: kiedy się nawróciłeś? Mi trudno odpowiedzieć na nie, podać jakiś konkretny moment na osi czasu. Możliwe, że nadal nie jestem nawrócony, ale na pewno interesuje mnie fenomen Biblii. Chciałbym, abyście odpowiedzieli, oczywiście, ten kto czuje się na siłach Big Grin, jaki jest Wasz stosunek do tego typu pytań? Czy w ogóle pytanie kogoś o moment nawrócenia nie jest małym faux pas?

Otworzyłem sobie dzisiaj NT na temacie mówienia językami. Przytoczę go:
(1) Starajcie się posiąść miłość, troszczcie się o dary duchowe, szczególnie zaś o dar proroctwa! (2) Ten bowiem, kto mówi językiem, nie ludziom mówi, lecz Bogu. Nikt go nie słyszy, a on pod wpływem Ducha mówi rzeczy tajemne.
1 Kor 14: 1-2
Nie chcę zaciemniać tego tekstu przez cytowanie zbyt wielu wersetów, więc zacytowałem tylko dwa.
Dar mówienia językami przewija się w rozmaitych dyskusjach. Jak to jest, że można mówić, a jednocześnie nie być słyszanym? Czy ktoś z Was ma pomysł na czym polega ta koncepcja?
#2
(2017-02-11, 12:59 PM)Przemeks napisał(a): Otworzyłem sobie dzisiaj NT na temacie mówienia językami. Przytoczę go:
(1) Starajcie się posiąść miłość, troszczcie się o dary duchowe, szczególnie zaś o dar proroctwa! (2) Ten bowiem, kto mówi językiem, nie ludziom mówi, lecz Bogu. Nikt go nie słyszy, a on pod wpływem Ducha mówi rzeczy tajemne.
1 Kor 14: 1-2
Nie chcę zaciemniać tego tekstu przez cytowanie zbyt wielu wersetów, więc zacytowałem tylko dwa.
Dar mówienia językami przewija się w rozmaitych dyskusjach. Jak to jest, że można mówić, a jednocześnie nie być słyszanym? Czy ktoś z Was ma pomysł na czym polega ta koncepcja?

Koncepcja ta bazuje na czymś banalnie prostym, a mianowicie na braku pomyślunku u tłumaczy Tysiąclatki. Wink
Podrzucam sensowniejsze przekłady:
 Biblia Ewangeliczna EIB

"Bo kto mówi nieznanym językiem, zwraca się nie do ludzi, lecz do Boga. Nikt go nie rozumie, a on pod wpływem Ducha wypowiada rzeczy, które pozostają tajemnicą."

Biblia Paulistów
"Kto mówi językami, nie mówi do ludzi, ale do Boga. Nikt bowiem tego nie rozumie, bo mówi rzeczy tajemnicze."

Biblia Poznańska
"Ten bowiem, kto modli się obcymi językami, nie mówi do ludzi, lecz do Boga. Nikt go nie rozumie, a on pod wpływem Ducha [Świętego] wypowiada tajemnicze rzeczy."

Biblia Warszawska
"Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza."

Nowa Biblia Gdańska
"Gdyż kto mówi językiem, nie mówi ludziom, lecz Bogu; nikt bowiem nie pojmuje, a on Duchem mówi tajemnice."

Przekład Dosłowny
"Bo kto mówi językiem, mówi nie do ludzi, lecz do Boga; nikt bowiem nie słucha, gdyż w Duchu wypowiada tajemnice."

Uwspółcześniona Biblia Gdańska
"Ten bowiem, kto mówi [obcym] językiem, nie mówi ludziom, ale Bogu, bo nikt go nie rozumie. On zaś w duchu mówi tajemnice."
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#3
Dziękuję. Przyznaję, że nie sprawdziłem w innych przekładach. Blush


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości