Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FILMY, ktore rezonuja w duszy, daja do myslenia i czasem wraca sie do nich
#61
Nom, pamiętam załamanie kariery Mickey Rourke po sukcesie 9 i 1/2 tygodnia, bo chyba od tego zaczął się jego upadek, a Zapaśnik to naprawdę zacny powrót, choć mi dużo bardziej podobał się w Sin City z 2005. Rola stworzona dla niegoWink

A ja sobie wczoraj oglądnąłem Cuda z nieba z 2016
Urywek recenzji za filmweb:
" To piękna, chwytająca za serce przypowieść o tym, że nawet w największych mrokach ludzkiego cierpienia można odnaleźć światło ogrzewające duszę, wskazujące wyjście. Owszem, film ma trochę odpustowy charakter, bazuje na prostych chwytach narracyjnych, które czasem przybierają postać nadprzyrodzonej interwencji. Częściej jednak wynikają z obecności drugiego człowieka i jego dobrej woli. W filmie pełno jest bezinteresownych i wrażliwych ludzi, którzy, bez szukania poklasku, sławy czy nawet słowa podziękowania, pomagają głównym bohaterom. Kiedy ogląda się to wszystko na dużym ekranie, łatwo ulega się magii, bez większych problemów wierzy się, że świat pełen jest takich cudów - gwarantuję, że wiele osób oglądających film będzie sięgać po chusteczki. I dlatego lepiej nie dywagować nad tym, co obraz tak naprawdę pokazuje. Nad przypadkowością cudu uzdrowienia; nad wyczuwalną, choć na szczęście podaną w zawoalowanej formie, chrześcijańską indoktrynacją, która jasno daje do zrozumienia, kto "zasługuje" na cud. 

I choć "Cuda z nieba" są kinem propagandowym, to zarówno ateistów, jak i wyznawców innych religii nie powinno to odstraszyć. Twórcy zrezygnowali z natrętnej ewangelizacji. Pominięte zostały wszystkie kontrowersyjne tematy. Ba, znalazło się nawet miejsce na lekkie zbesztanie dewotów. "Cuda z nieba" zamiast piętnować czy straszyć, starają się chwalić to, co najlepsze w chrześcijaństwie: wspólnotę, która pomaga, pociesza, z którą można dzielić radości i smutki. Całość ubrana została w typowy kostium niezależnego kina amerykańskiego. Znalazło się nawet miejsce dla barwnych, nieco ekscentrycznych postaci i prostych lecz chwytliwych melodii. Reżyserka, we współpracy z całą ekipą i przy dużej pomocy Jennifer Garner i Martina Hendersona, zrobiła wszystko, by łączyć widzów, a nie ich dzielić."

Jak ktoś ma serce z kamienia to polecam, pewnie też mu się rozkruszyWink
#62
Preacher (Kaznodzieja) 2016

[Obrazek: 7736090.3.jpg]

Tym razem nie film, a serial. Serial jest nowy i puszczany na AMC, więc nie każdy może go oglądać, ale warto poszukać. Kaznodzieję znam jeszcze z kart komiksów, które wydawane były także w Polsce. Serial jest wierną ich adaptacją.

Jeśli miałbym do czegoś porównać Kaznodzieję, to na pewno byłoby to "Miasteczko Twin Peaks". Też mamy do czynienia z zapadłą dziurą na południu USA i też rzeczywistość miesza się z rzeczami paranormalnymi. Serial opowiada o miejscowym kaznodziei, który zostaje opętany przez monstrum z zaświatów i dzięki temu otrzymuje moc "zamiany słowa w ciało", czyli co powie to się staje. Pytanie tylko, czy można wykorzystać taką moc do czynienia dobra?

Nie będę tu dalej streszczał fabuły. Serial to wybuchowa mieszanka czarnego humoru, grzechów z przeszłości, zła pod każdą postacią, wampirów, klimatu typu "redneck" i przede wszystkim charakterów, które czynią nawet z pobocznych postaci niesamowitych bohaterów.

AMC zapowiedziało już nakręcenie drugiego sezonu, gdzie zapewne poznamy zakręconą "rodzinkę" głównego bohatera. Nie mogę się doczekać Smile
#63
Jak już jesteśmy na serialach...
to osobiście polecam serial który jest już zakończony a jest nim.

Deadwood (2004-2006)


Krotki opis znaleziony na filmwebie:

"Deadwood to legendarna, wyjęta spod prawa osada na Dzikim Zachodzie. Ten pionierski przyczółek przyciąga nie tylko poszukiwaczy złota, ale i rzeszę barwnych postaci, które toczą okrutną walkę o władzę i majątek. Losy autentycznych postaci splatają się z historiami fikcyjnych bohaterów, tworząc epicki moralitet. W leżącym na ziemiach Siuksów Deadwood króluje przemoc i bezprawie.
Bohaterami serialu są przestępcy, byli żołnierze i najemnicy, przedsiębiorcy, chińscy robotnicy, kobiety lekkich obyczajów i rewolwerowcy. W miasteczku osiedlają się: były prawnik Seth Bullock (Timothy Olyphant), legendarny rewolwerowiec i zwiadowca Wild Bill Hickok (Keith Carradine) oraz machiaweliczny właściciel salonu Al Swearengen (Ian McShane). Poruszając poważne tematy wplecione w zaskakujące wątki, serial "Deadwood" w przewrotny sposób bawi się konwencją westernu."

I to właśnie Al Swearengen jest najmocniejszą stroną tego serialu...
Mimo że jest "tyranem" to przez mieszkańców jest uważany za autorytet
a i w bardzo krótki czas widz ma do niego więcej "respektu" niż do jakiego tam stróża prawa
[Obrazek: Al-Swearengen-deadwood-20807784-1692-2560.jpg]
Ps. Produkcja HBO więc wiadomo co można się spodziewać... i nie chodzi o poziom tylko o ograniczenie wiekowe!


 
#64
Ostatnio się natknąłem
Bardzo dobry film, mogę polecić z czystym sumnieniem
Dobry film o fantastycznym ojcu i fantastycznych dzieciach
#65
(2016-03-25, 07:07 PM)Młodszy brat Szefa napisał(a): PATROL z Costnerem i Kutcherem - czyli jakie podejście powinien mieć chrześcijanin
TAM I Z POWROTEM z Gajosem i Fryczem
MONEYBALL z Pittem

Cześć! trochę apropos TAM I Z POWROTEM jest taka książka:                                                                                                              
 http://lubimyczytac.pl/ksiazka/39786/mil...niecznosci 

jest ona taką jakby 1 częścią TAM I Z POWROTEM, czytałam ją bardzo dawno...

ale podobała mi się i byłam nawet zła, że wiele osób ją ominie, bo była babskim dodatkiem do jakiegoś pisemka.
Wtedy nie dawano jeszcze tak wartościowszych tytułów w taniej wersji, jak to bywa teraz...
Może nie jest to super arcydzieło, ale można się zainteresować i nie zaszkodzi umysłowi.
Pozdrawiam  Wink  

Cześć!

https://www.youtube.com/watch?v=6QtncM5b4gg

JABŁKA ADAMA

Jeden z najlepszych filmów o wierze, wymaga myślenia i wiele przekazuje. Trudny dla niektórych.

Polecam Heart
#66
Chcę Wam dziś polecić obraz "Ukryte Piękno".
Główny bohater Howard, traci 6 letnią córkę... Mimo upływu czasu nie potrafi wrócić do normalności. Wtedy przyjaciele z pracy postanawiają mu pomóc...
Wiele jest takich filmów w stylu amerykańskich opowieści z morałem. Nie każdemu się to spodoba, ale do mnie ten film przemówił. Nie skupia się tylko na głównym bohaterze. Pokazuje premedytacje reklamodawców i tzw. couchów w manipulowaniu naszym lękiem i uczuciami. W teorii wszystko można jakoś wykorzystać i opisać. Trudniej w realu stanąć na przeciw bólu. Opowieść ma też w sobie pewien znak zapytania? To lubię.
Temat trudny, ale nie jest to film psychologiczny z wywracaniem duszy na lewą stronę. To jest po prostu coś poważniejszego do obejrzenia, gdy mamy ochotę na jakąś refleksję a nie tylko na rozrywkę. Bardzo dobra obsada aktorska.

https://youtu.be/WT9D-l1tG8w?list=PLCeiI...Y62gcGLxZN
#67
A ja chciałem polecić film o tytule "Praktykant"
http://www.filmweb.pl/film/Praktykant-2015-704026

Świeża sprawa, opisywał nie będę, ale ogląda się gładko i nawet jakieś refleksje człowieka mogą najść
Mogą, jak ktoś się zetkną z bajzlem pracy na tym świecie
Ładny film, naprawdę ładny. Mnie podniósł na duchu. Czasami się zdarza, fakt, czasami, ale czasami się zdarza, że dobre ludzie som na tym świecie.
A dobra się przyciągają
I tak opiszę ten film....
ŁadnySmile
#68
(2017-08-01, 09:31 PM)Gerald napisał(a): A ja chciałem polecić film o tytule "Praktykant"
http://www.filmweb.pl/film/Praktykant-2015-704026

Też polecam. Dobre niedzielne, familijne kino.
#69
Jeśli chodzi o mnie, to chciałbym polecić dwuczęściowy film o fizyce kwantowej.


#70
(2018-12-22, 09:44 PM)Przemeks napisał(a): Jeśli chodzi o mnie, to chciałbym polecić dwuczęściowy film o fizyce kwantowej.

Ciekawe i lekko podane


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości