Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$postbit_attachment_filename - Line: 2 - File: inc/functions_post.php(1030) : eval()'d code PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php(1030) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 1030 eval
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit




Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eliahu mówi
#41
@akte
Nie mam ulubionego zespołu muzycznego i nie mam pojècia o co pytasz.

O, proszę...
#42
(2015-07-31, 12:48 AM)Eliahu napisał(a): @Młodszy brat Szefa

Nie tylko kolejność, ale cały sposób uczenia o tym "o czym jest Biblia?".
Biblia Hebrajska, to cały kanon którego kulminacyjnym punktem jest ustanowienie II Świątyni i defacto powołanie tzw. "klasycznego judaizmu". Finalne księgi jak np. Ezrasza, Nechemiasza, Kronik są u chrześcijan czytane gdzieś pomiędzy czasami dawida a wygnaniem do babilonu. Podsumowując, nie spotkałem wielu chrześcijan którzy wiedzieli by skąd się wogóle wziął Takak.

A co do filmu, to ja proszę aby chrześcijanie go obejrzeli i powiedzieli, czy to się mija z chrześcijaństwem czy nie.
Jak ja czytałem NT to odniosłem bardao negatywne wraźenie na temat chrześcijaństwa, ale wiadomo - jestem uprzedzony. Ten pan z kolei wyznaje dokładnie takie chrześcijaństwo jak z moich negatywnych wyobrażeń....

A konkretnie co do twoich pytań, to filmu całego nie widziałem, ale zawierał fragmenty wykładu który widziałem i powiem tak: ten film to kwintesencja manipulacji.
Zauwarz, że on tam rozmawia z nie-wiadomo-kim. Właściwie jest to kompletna manipulacja informacjami. I to bardzo kunsztowna, ciężko się odnieść w kilku zdaniach. Powiem tak: robiąc wywiad z kilkoma 'naukowcami', wycinając fragmenty wypowiedzi i dodając swój własny komentarz, potrafiłbym wytworzyć dowolny obraz dowolnej religii.

Fajnie, że odpowiedziałeś. Thx. Wydaje mi się jednak, że warto by rozwinąć temat, bo nadal nie za bardzo wiem, co ta inna kolejność ksiąg zmienia. Nagrasz coś o tym?

Z nie-wiadomo-kim? Co masz na myśli? Każdy jest podpisany pomiędzy 6:00 a 8:00...
A mógłbyś obejrzeć od 17:00 do 23:00 i skomentować?
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#43
@Młodszy brat Szefa

Tak, nagram coś o tym i wogóle postaram się nagrywać coś co tydzień i nie przestawać, więc do każedego tematu wkońcu dotrę. Wierz mi nie jest mi łatwo gadać do kamery, denerwuję się itd, więc zanim poruszę bardziej skomplikowane tematy muszę się najpierw chociaż ze sprzętem oswoić.

Jak mówiłem nie chodzi o samą kolejność ksiąg.
TaNaK, to Tora , Newiim, Ksuwim - TRZY kanony i istnieją konkretne powody dlaczego trzy i dlaczego akurat takie. Chrześcijaństwo stara się to zatrzeć.
Gdyby zapytać: "O czym jest Tanak?", ja bym odpowiedział (i ta odpowiedź wynika z analizy całości) - Tanak jest informacją na temat tego jak dotarliśmy do powstania klasycznego judaizmu, czyli do drógiej świątyni.
Chrześcijanin z kolei najczęściej zna jedynie księgę Rodzaju, czasem k.Wyjścia, oprucz tego trochę Psalmów i parę wersów wyrwanych z kontekstu Izajasza, Ezekiela, Daniela itd.
Właściwie to nawet nie cnodzi o to, które księgi chrześcijanin zna, chodzi o to na czym zbudowana jest cała doktryna. Chrześcijaństwo w odróżnieniu od judaizmu, nie saanuje Biblii Hebrajskiej jako najwyższego autorytetu.


Co do nie-wiadomo-kogo, to chodzi mi o to, że nikt z tych ludzi nie jest nikim znaczącym dla judaizmu. 80% z nich to skrajnie lewicowe odłamy, które rzeczywiście w nic nie wierzą. Oprucz tego jako ekspert od kabały występuje specjalista od youtubowych teoryj spiskowych, plus paru pastorów - 'southern-baptists', of couse.

Wśrd chrześcijan znajdziesz (np. w reformowanych wspólnotach luterańskich w norwegii) ludzi którzy są pastorami, teologami, ale nie wierzą, że Jezus kiedykolwiek istniał, znajdziesz gnostyków ( np.rórzokrzyżowcy w polsce) którzy uważają, że Jezus istniał jako byt duchowy a ewangelie to metafora. Pomyśl też co to znaczy humanistyczny leader?
Traz wyobraź sobie, że robię wywiad z takimi ludźmi, po czym wyrywam z kontekstu wypowiedzi, oprawiam komentarzem specjalisów od reptilian, NWO, Rotszyldów itd, po czym na tej podstawie udowadniam, że chrześcijanie to kłamcy którzy nawet nie wierzą w Jezusa, za to uprawiają magię rodem z misterium rozenkranza. (jak różokrzyżowcy).

Pastor a. jest patologicznym kłamcą i manipulatorem, co do 17:00 - 23:00 to same bzdury. W Israelu istnieje praktyczne tylko judaizm ortodoksynjy który wierzy we wszystko co jest w Torze. To czy większość tego przestrzega to inna sprawa. Tak czy inaczej ludzie którzy należą do tych sekt które widzisz w tym filmie nie są uznawani za żydów nawet przez tak świecką instytucję jak państwo Israela.

Status żyda w Israelu i w całym judaiźmie ma ten którego matka była ortodoksyjną żydówką. Prawo do ubiegania się o obywatelstwo ma ten którego jeden z dziadków lub babć, bylo ortodoksyjnym żydem/żydówką. Jedyna uznawana konwersja jest ortodoksyjna która jest daisiaj praktycznie niemożliwa dla większości ludzi i wymaga przestrzegania Tory w 100% łącznie z obrzezaniem dorosłego człowieka.

Ten pastor powinien kopa w jaja dostać za ten film.
#44
Kościół katolicki tak mówi o innej kolejności ksiąg (ze wstępu do ST).
Szkoda że my korzystamy z tłumaczenia greckiego (bo podobno taka była używana w czasach Jezusa czy jakoś tak)

Ale Eliahu,
ok, macie ustalone doktryny itp.
Co jest autentyczne a co wymyślone dla wytłumaczenia różnych zjawisk? co jest natchnione?

Początek (no, właśnie czytam ST od niedawna) księgi rodzaju to większość wzięta z mitów babilońskich tylko pozamieniane tak żeby był Jeden Bóg.
Ale to nie tak że troszeczkę się wzorował... to jest tam wszędzie. Noe, stworzenie świata i nawet przy Adamie i nawet przy ruah unosił sie nad wodami. Twoja wieża Babel to też bajka. DLACZEGOOOOOOOOO, jak tak można! To jest Pismo od Boga?? Czyli rozumiem że nie wierzysz ani w Adama ani w wieżę Babel ani nic innego tego rodzaju?
Coś przeczytałam że księga rodzaju była napisana w okresie niewoli Babilońskiej. Czyli te historie pochodzą po prostu od człowieka i nie ma tam nic świętego? Po prostu ludzkie wytłumaczenie zjawisk i podtrzymywanie ziomków na duchu żeby wytrwali w wierze? 
Faktem jest że jest od razu wspomniane o zwierzętach nieczystych, o ofiarach.. a o tym jest szerzej napisane dopiero w księdze wyjścia. Kain i Abel już o wszystkim wiedzieli, though.
Ja pierdziele chyba wolę już nic więcej nie wiedzieć...

Przeczytam więcej to może zmienię zdanie ale jak na razie to nie wygląda fajnie...

co do muzyki, instrumentów, niezalecane w islamie. Ale odwrotnie : mięso wielbłądzie jest haram w judaizmie a oni wpierdzielają halal
Tak więc są różnice w prawie, nie da się ukryć. Cóż, just discovering the truths


Załączone pliki Miniatury
   
#45
Teraz, to już na prawdę nie rozumiem o co ci chodzi...

Po pierwsze nie wiem dokładnie co jedzą oraz co i dlaczego robią mahometanie. Najpewniej robią to, co kazał Mahomet i dlarego, że tak kazał Mahomet.
Moje zdanie jest takie: Mahomet podróżował po b.Wschodzie w czasach kiedy istniała tam mieszanina różnych religii a on i Arabowie byli ostatnimi politeistami w regionie. Na pewno miał kontakty z Żydami którzy byli już wtedy rozsiani po całym świecie. Miał też napewno kontakty z chrześcijanami, bo Arabia to droga handlowa między Bizancium i Persją itp.
Tak więc, myślę, że wpadł on na pomysł aby Arabowie też przyjęli monoteizm, ale ponieważ honor im nie pozwalał przyjąć obcej wiary, to postanowił wymyślić swoją. Pozlepiał w jedno to co usłyszał od Żydów, chrześcijan, gnostyków itp. i tak powstali mahometanie.
W Koranie są opowieści ewidentnie oparte na Torze, "NT" i na Misznie, wszystko poprzekręcane, źle zrozumiane, czasem w sposób trochę komiczny. Mahomet chciał być jakby bardziej żydowski od Żydów - my się modlimy 3 razy dziennie, to oni 5, my pościmy przez 1 dzień, to oni przez 28, Miszna podaje sposób ubioru kobiety, czyli co ma być zakryte a co nie, Mahomet postanowił zakryć jeszce więcej.
Jak mówiłem, czasem to trochę dziwne, bo np. zakryta twarz to wg. Talmudu strój prostytutki... Talmud zabrania się upijać, ale zabrania też abstynencji - mahometanie nie używają niczego co zawiera alkohol bo "nieczyste'. Sama pisałaś, że boją się dotknąć psa itd.

Co do reszty to nie wiem zupełnie o co chodzi, kto powiedział, że nie wierzymy w Torę??? Faktem jest, że fundamentalistyczne chrześcijaństwo rozumie ją w sposób absurdalny a właściwie to prymitywny. Powiem więcej Tora taka jak ją rozumieją chrześcijanie byłaby warta dokładnie tyle co Islam - puste rytuały pozbawione sensu i wyjaśnienia.

Ale to tylko moja skromna (no dobra nieskromna) opinia.

Sprecyzuj lepiej swoje pytania to postaram się odpowiedzieć.
#46
#47
Hej, Eli! Keep it coming! Świetnie się ciebie słucha.

Mam podobne obserwacje co ty. Czytając Biblię każdy widzi to co chce widzieć. Ja za pierwszym razem czytając Nowy Testament (przyznaję, że ze Starym zawsze byłem na bakier) doszedłem do całej kupy wniosków, które mi się po prostu podobały. Nawet później, starając się czytać uczciwie, co rusz łapałem się na tym, że kiedy widzę kilka możliwych interpretacji to wybierałem tę która mi bardziej podchodzi Tongue Taka ludzka natura.

Mógłbyś poświęcić jeden odcinek mesjaszowi z punktu widzenia judaizmu. Jestem szalenie ciekaw szczególnie tego, że spodziewacie się dwóch i dlaczego to jest tak interpretowane.
#48
Eli, z odcinka na odcinek wydajesz się coraz lepiej przygotowany Smile, a może to po prostu trema mija?
Tak czy inaczej - dobra robota.
#49
Hej, dzięki wam za wsparcie!

Nadal mam straszną tremę jak nagrywam ale zauważyłem, że im mniej planuję co powiedzieć tym lepiej mi to wychodzi.
Pierwsze odcinki mi się nie podobają, bo zamiast gadać, patrzyłem na kartkę i zastanawiałem się co powiedzieć po kolei i mam wrażenie, że to wyszło niezrozumiałe trochę. Potem chyba nagram jeszczw raz. :-\

No i zrezygnowałem z montowania tego z części i chyba wychodzi jakoś bardziej naturalnie. Ogólnie myślę, że jak będę kontynuował nagrywanie to się nauczę. Nigdy nie myślałem, że to takie trudne, bo wiecie gadać to ja umiem, ale do kamery to nie to samo....

Co do odcinka o Mesjaszu i innych bardziej kontrowersyjnych tematach to muszę się jeszcze oswoić trochę bardziej zanim te tematy podejmę i zastanowć się jak to zrobić aby nie były to za długie odcinki.

Jeszcze raz dzięki, ale proszę dawajcie też jakąś krytykę. Co poprawić?
#50
Dzieki za filmowe wypowiedzi - widac ze zyjesz tym tematem i dlatego fajnie sie Ciebie slucha, masz logiczny i jasny sposob wypowiadania sie - juz teraz jest swietnie. A co ciekawe - jest ogromna roznica pommiedzy Twoimi wypowiedzami na forum i na zywo w YT. na forum brzmisz czasami bardzo napastliwie i nieprzyjemnie - a na zywo wrecz delikatnie zwazywszy jak trudne poruszasz tematy i jak bardzo starasz sie byc w nich uczciwy. Wygladasz na sympatycznego goscia z ktorym mozna by pogadac przy herbacie .. Smile Z punktu widzenia ortodoksji Judaizm i Chrzescijanstwo sa fundamentalnie sobie przeciwne - Zydzi uznaja chrzescijan za pogan i balwochwalcow ( to najadelikatniej) a Chrzescijanie za Janem - uznaja kazdego kto nie uznaje Jezusa za Mesjasza jako Klamce i Antychrysta. Zydzi uwazaja siebie za narod wybrany - Chrzescijanie uznaja wspolczesnych Zydow za pogubionych i pyszalkowatych slepcow ktorzy nie rozumieja ze obrzezanie dotyczy serca i ze wszyscy Chrystianie sa narodem wybrany .... etc . Znasz to lepiej ode mnie ... Wielkie dzieki za odcinki i rowniez czekam wraz z innymi na nastepne . Czesc !


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości