Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eliahu mówi
#1


No właśnie, postanowiłem coś ponagrywać.
Nie wiem jeszcze co z tego wyjdzie ani jak się za to dalej zabrać, więc potrzebuję trochę porad, takich jak:
-gdzie najlepoej upychać filmiki aby ich nie stracić,
-czy lepiej zalożyć strone czy blog, czy może ludzie wolą po prostu kanał na YT,
-jaki jest dobry i prosty program do edycji video na androida?

Proszę komentujcie tu, podzielcie się ze znajomymi itd itp.
I proszę koniecznie powiedzieć co się nie podoba to będę się starał poprawić. Smile I jak jest coś co was ciekawi to też piszcze.

Tu albo na ten mail eliahukugielkopf@gmail.com
#2
Jak Żydzi traktują karę śmierci współcześnie?
Czy zabijacie czarownice, nieposłusznych synów, homoseksualistów i cudzołożników ?

Ustaw sobie filmik na publiczny bo jak na razie można na niego wejść tylko przez link z forum.
Poza tym fajnie opowiadasz i nagrywaj, chętnie posłucham o judaizmie Smile
#3
Pomysł mi się podoba. Do większej liczby odbiorców raczej w ten sposób trafisz niż długimi wpisami na forum, tego to pewnie za wiele osób nie czyta. Spytaj może Martina czy by nie wrzucał tego na stronie odwyku wśród innych serii odcinków.
#4
Ten program powinien być wyróżniony na stronie głównej Odwyku!

Dołączam się do pytania Hunter2321 i pozdrawiam Cię Eliahu Smile
#5
Osobiście wolę czytać niż słuchać ale jeżeli będziesz nagrywał, to na pewno włączę, posłucham i skomentuję.

Rad żadnych nie udzielę bo nie mam doświadczeń w nagrywaniu/udostępnianiu.
#6
Ooooo super!
Chociaż ja bym wolał formę podcastu. Wolę posłuchać, a filmików i tak nie oglądam.
#7
Pomysl swietny, chetnie poslucham/pogladam co masz do powiedzenie. Czekam na kolejny odcinek Smile
#8
@Eliahu

Ożesz... twoje wypowiedzi to idealne dopełnienie dla Odwyku. A do tego jeszcze forma wideo, no super. Już leci subskrypcja. Jako że na każdą sprawę należy spojrzeć z różnych punktów widzenia, to chętnie posłuchałbym o tematach, które często poruszałeś na forum, czyli o tym, co według ciebie różni żydów i chrześcijan, coby obie strony mogły wyciągnąć z tego lekcję.
#9
Dzięki za wsparcie!
Wasze pytania będę zbierał i w końcu coś o nich ponagrywam, ale po kolei.
Nadal mam problemy z obróbką filmów na tablecie i myślę o blogu np. na wordpressie. Wersje w mp3 też może uda mi się potem zrobić.
Nie mam ostatnio czasu i ledwo się wyrobiłem aby to nagrać.

Aha, z jakiegoś powidu nie mogę zrobić dłuższych filmików, to będzie w dwóch częściach.



#10
I to może być całkiem ciekawe! Chętnie posłucham o tym, jak wygląda podejście do różnych spraw z punktu widzenia Żydów.

Dorzucę też kilka pytań od siebie:
1. Co z systemem ofiarnym? Jak wiadomo świątyni obecnie "niet", kapłanów również "niet"... Jak rozwiązują ten problem Żydzi? Jak by nie było przebłaganie za grzechy i ich odpuszczenie to raczej istotna kwestia...
2. Czytając Stary Testament widzimy Boga który stale poświęca uwagę swojemu ludowi, dba o niego, uczestniczy w jego życiu, przemawia przez proroków, napomina ludzi, dokonuje wielkich znaków itp... Tylko...Co dalej? Czy wśród Żydów wciąż pojawiają się prorocy, czy od czasów opisanych w biblii hebrajskiej są odnotowane jakieś "oficjalnie" uznane wystąpienia ludzi posłanych przez Boga do swojego ludu itd.? Czy mamy do czynienia z przedłużającym się od paru tysięcy lat milczeniem Boga?
3. Fragment Ewangelii Jana (J 7:27), który zwrócił moją uwagę:
"Przecież my wiemy, skąd On pochodzi, natomiast gdy Mesjasz przyjdzie, nikt nie będzie wiedział, skąd jest" (ludzie o Jezusie).
I tu moje pytanie - skąd te przekonanie wśród ludu? I może tak bardziej ogólnie - czego Żydzi oczekują po Mesjaszu? Jak go poznają? I czy w ogóle go oczekują?
4. No właśnie co z samym Jezusem? Istniał, ale nie był Mesjaszem? Nigdy takiego gościa nie było? Co o Nim myślą Żydzi? Zapewne co człowiek to opinia, jednak jakie jest generalne nauczanie i "uznana" odpowiedź na pytanie o to kim był/czy był Jezus?
5. Kabała - dla kogoś postronnego (np. dla mnie) rzecz, która śmierdzi na kilometr i zbyt wiele z wiarą w jednego Boga nie ma wspólnego. Tymczasem taka np. wikipedia zdaje się przekonywać, że wśród Żydów jest traktowana jako coś zupełnie ok - ot taki Judaizm na sterydach, w wersji dla zaawansowanych. Tfu! Bardziej wtajemniczonych. Jak natomiast wygląda fatyczne podejście do tego tematu wśród wierzących Żydów? Akceptowane/tolerowane/odrzucone i ile w tym wszystkim niesprawdzonych plotek i błędnych przekonań, a ile prawdy?
6. Podziały! Na ile Judaizm jest jednomyślnym monolitem, a na ile podzielił się na różne frakcje/mniejszości/większości itd.? A jeśli są podziały - to o co poszło?
7. Na koniec coś prostszegoWink Święta żydowskie - jak wygląda ich obchodzenie, na ile istotne są w życiu. Może opis tego, jak wygląda przebieg Paschy (z wyjaśnieniem pochodzenia pewnych zwyczajów/tradycji)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości