Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ewangelia wg św. Mateusza" rozdział I
#13
@Martin

A ja myślę, że prubujesz uczynić skomplikowanym to co jest tak na prawdę proste. Nie ma na to wpływu żaden lewirat ani inne kombinacje. Dużo się ostatnio mòwi na odwyku o "brzytwie okhmana" i ta zasada mi mówi, że paru ludzi pominął bo chciał 3x14.
I nie, jeszcze raz napiszę - to nie było łatwe do wykrycia dla pogan 2000 lat temu którzy ani nie mieli dostępu do tekstu, ani nie znali języka. W dodatku jedyna grupa która miała cały Tanak - Faryzeusze została tym poganom przez chrześcijan przedstawiona od samego początku jako wrogowie mesjasza. Krytyka właśnie zjadla NT a uwierzyli masowo ci co nawet nie wiedzieli co to Tanak.

Proszę urzyj wyobraźni. Poganin z odlegległego kraju był zdany w 100% na apostołów którzy w dodatku przestrzegali go by nie wierzyl faryzwuszowi. Jak on to miał sprawdzić i gdzie?
A kiedy trochę później rabini zaczęli z chrześcijanami debatować (poczytaj te dialogi z pierwszych wieków) to jakie argumenty mieli chrześcianie?
Zabronili czytać Biblię i rozpoczęli prześladowania i przymusowe nawracanie. A argumentów nie mają do dzisiaj.

A co do granicy między prawdąa kłamstwem, to ja myślę, że ona jest cienka i została przekroczona.
Tam NIE było w całości 14.

Mam wrażenie, że stosujesz w ocenianiu różnych opinii podwójne standardy - w życiu byś tego nie łyknął gdyby jakiś rabin w ten sposób coś udowadniał.


@fresh

Przyjacielu, staraj się pisać na temat, albo zakładaj nowe wątki, git?

Aha, i przestań bredzić. W wojnie o niepodległość Israela w 1948 USA i UK opowiedziały się przeciwko nam i nałożyły embarga na broń i amunicję. Anglia oddelegowała nawet oficerów by dowodzili Legionem Arabskim który wtedy zaatakował Israel z terenu Jordanii. Mój dziadek w Erec Israel walczył praktycznie tylko z Anglikami.

Dla mnie ludzie którzy wierzą w takie brednie są bodobni do tych jihadistów, tylko jichadi mają więcej jaj i nie są takimi hipokrytami, bo kiedy marzą o zniszczeniu Isrela to nie wycierają sobie gęby tekstami o miłości.

Wszystkie narody mają swoje państwa, ale oczywiście to żydowskie, to istnieje tylko po to by sprowadzić antychrysta, to jest antysemityzm podlany religijnym sosem i tyle. Wynika to z prostej przyczyny - Esaw i Iszmail nie mogą się pogodzić z tym, że Bóg wybrał Israela, więc obaj wymyślili swoje jedynie słuszne religie i obaj mają swoje "teologie zastąpienia".

Jeszcze niedawno takie rzeczy budziły w Żydach strach. Ba, budzą nadal - moja babcia do dzisiaj płacze kiedy słyszy takie i czyta podobne teksty ludzi, którzy nie mogą się doczekać naszego końca.(a kożysta z internetu) Wtedy ja i moi kózyni jej tłumaczymu by się nie bała bo ci ludzie to jedynie karły i pigmeje. I tak samo nauczymy nasze dzieci.

Dzisiaj takich karłów i pigmeii możemy mieć gdzieś, a wiesz dlaczego fresz?
W oparciu o siłę, powtórzę, wyłącznie o siłę.


Wiadomości w tym wątku
"Ewangelia wg św. Mateusza" rozdział I - przez Eliahu - 2015-04-20, 02:39 PM
RE: "Ewangelia wg św. Mateusza" rozdział I - przez mci - 2015-05-11, 09:50 PM
RE: "Ewangelia wg św. Mateusza" rozdział I - przez Eliahu - 2015-06-10, 09:46 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości