Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ewangelia wg św. Mateusza" rozdział I
#11
Ja nie wiem o co chodzi z tym 14-14-14. Autor musiał to ustawiać według jakichś dziwacznych zasad, że mu tak wyszło. Nie wiem jakich. Tyle wiem, że robienie rodowodów może być nieźle skomplikowane, bo w życiu bywa dziwnie. A co dopiero jak się wprowadza pokręcone zasady typu prawo lewiratu. Albo odziedziczenie "według obietnicy" jak w przypadku synów Awrahama.

Nie podejrzewam, żeby autor chciał bezczelnie oszukać wszystkich, żeby mu pasowało, bo przecież to jest tak łatwe do wykrycia, że krytyka by go zjadła. Taką minę by sobie podkładał? No bez przesady. Już widzę jak by przekonywali nowych potencjalnych wierzących do chrześcijaństwa, kiedy całe przekonywanie zaczynałoby się od ujawnionego bezczelnego kłamstwa. Bardziej prawdopodobne, że użył do montowania tego drzewka jakichś przedziwnych zasad. Może nawet idiotycznych.

A kij z nim. Prawdę mówiąc guzik mnie to obchodzi. Nic to nie zmienia.

No mogłoby to zmienić tyle, że nie można już wierzyć, że Nowy Testament nie zawiera ewidentnie nieprawdziwych kawałków. Ale jak mówię nie widzę tu dowodu, że gość sfałszował rodowód, zwłaszcza, że duża część się przecież zgadza. Tylko, że cholera wie jak ten jego rodowód należy rozumieć.

A że są w Piśmie rzeczy, które cholera wie jak należy rozumieć, to akurat żadne odkrycie. Nie pierwsze to i nie ostatnie. Ale między niezrozumiałym podejściem, a pisaniem nieprawdy jest za duża przepaść, żeby sobie wyrzucić całość do kosza, bo ktoś rozminął się z naszym rozumieniem tematu.

Kibicuję tym, którzy chcą zbadać tą sprawę, ale jak mówię mało mnie sprawy rodowodów obchodzą.

Może dlatego, że nie jestem Żydem.

A przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, żebym był...
#12
(2015-06-02, 03:33 PM)Genealogia antychrysta napisał(a): [Obrazek: image001-pl.jpg]
Amerykanie wraz z Koroną Brytyjską stworzyli państwo Izrael w oparciu o siłę, powtórzę wyłącznie o siłę, tylko po to, by mógł objawić się człowiek zatracenia . Czy ktoś na świecie jest w stanie podskoczyć teraz tym Trzem wielkim?. W zasadzie tak. Już to się stało w słowie proroczym.
Księga Daniela 2.31-35 "Ty, królu, miałeś widzenie: Oto olbrzymi posąg stał przed tobą; wielki był ów posąg, potężny jego blask, a straszny jego wygląd. Głowa tego posągu była ze szczerego złota, jego pierś i jego ramiona ze srebra, jego brzuch i jego biodra z miedzi, jego golenie z żelaza, jego nogi po części z żelaza, po części z gliny. Patrzyłeś, a wtem bez udziału rąk oderwał się od góry kamień, uderzył ten posąg w nogi z żelaza i gliny, i skruszył je. Wtedy rozsypało się w kawałki żelazo, glina, miedź, srebro i złoto, i było to wszystko jak plewa na klepisku w lecie; i rozniósł to wiatr, tak że nie było po nich śladu. Kamień zaś, który uderzył w posąg, stał się wielką górą i wypełnił całą ziemię."
Tak, Królestwo Boże powstaje buduje się wyłącznie o miłość w sprawiedliwości. Jeżeli chcesz tam, wejść musisz przejść przez pierwszą bramę, którą zwą  Droga, a jest nią Pan Jezus, właśnie ten kamień który spadł z Nieba. Powiadają, że historia kołem się toczy. To będzie już ostatni raz.
#13
@Martin

A ja myślę, że prubujesz uczynić skomplikowanym to co jest tak na prawdę proste. Nie ma na to wpływu żaden lewirat ani inne kombinacje. Dużo się ostatnio mòwi na odwyku o "brzytwie okhmana" i ta zasada mi mówi, że paru ludzi pominął bo chciał 3x14.
I nie, jeszcze raz napiszę - to nie było łatwe do wykrycia dla pogan 2000 lat temu którzy ani nie mieli dostępu do tekstu, ani nie znali języka. W dodatku jedyna grupa która miała cały Tanak - Faryzeusze została tym poganom przez chrześcijan przedstawiona od samego początku jako wrogowie mesjasza. Krytyka właśnie zjadla NT a uwierzyli masowo ci co nawet nie wiedzieli co to Tanak.

Proszę urzyj wyobraźni. Poganin z odlegległego kraju był zdany w 100% na apostołów którzy w dodatku przestrzegali go by nie wierzyl faryzwuszowi. Jak on to miał sprawdzić i gdzie?
A kiedy trochę później rabini zaczęli z chrześcijanami debatować (poczytaj te dialogi z pierwszych wieków) to jakie argumenty mieli chrześcianie?
Zabronili czytać Biblię i rozpoczęli prześladowania i przymusowe nawracanie. A argumentów nie mają do dzisiaj.

A co do granicy między prawdąa kłamstwem, to ja myślę, że ona jest cienka i została przekroczona.
Tam NIE było w całości 14.

Mam wrażenie, że stosujesz w ocenianiu różnych opinii podwójne standardy - w życiu byś tego nie łyknął gdyby jakiś rabin w ten sposób coś udowadniał.


@fresh

Przyjacielu, staraj się pisać na temat, albo zakładaj nowe wątki, git?

Aha, i przestań bredzić. W wojnie o niepodległość Israela w 1948 USA i UK opowiedziały się przeciwko nam i nałożyły embarga na broń i amunicję. Anglia oddelegowała nawet oficerów by dowodzili Legionem Arabskim który wtedy zaatakował Israel z terenu Jordanii. Mój dziadek w Erec Israel walczył praktycznie tylko z Anglikami.

Dla mnie ludzie którzy wierzą w takie brednie są bodobni do tych jihadistów, tylko jichadi mają więcej jaj i nie są takimi hipokrytami, bo kiedy marzą o zniszczeniu Isrela to nie wycierają sobie gęby tekstami o miłości.

Wszystkie narody mają swoje państwa, ale oczywiście to żydowskie, to istnieje tylko po to by sprowadzić antychrysta, to jest antysemityzm podlany religijnym sosem i tyle. Wynika to z prostej przyczyny - Esaw i Iszmail nie mogą się pogodzić z tym, że Bóg wybrał Israela, więc obaj wymyślili swoje jedynie słuszne religie i obaj mają swoje "teologie zastąpienia".

Jeszcze niedawno takie rzeczy budziły w Żydach strach. Ba, budzą nadal - moja babcia do dzisiaj płacze kiedy słyszy takie i czyta podobne teksty ludzi, którzy nie mogą się doczekać naszego końca.(a kożysta z internetu) Wtedy ja i moi kózyni jej tłumaczymu by się nie bała bo ci ludzie to jedynie karły i pigmeje. I tak samo nauczymy nasze dzieci.

Dzisiaj takich karłów i pigmeii możemy mieć gdzieś, a wiesz dlaczego fresz?
W oparciu o siłę, powtórzę, wyłącznie o siłę.
#14
(2015-06-10, 09:46 AM)Eliahu napisał(a): Wszystkie narody mają swoje państwa, ale oczywiście to żydowskie, to istnieje tylko po to by sprowadzić antychrysta, to jest antysemityzm podlany religijnym sosem i tyle. Wynika to z prostej przyczyny - Esaw i Iszmail nie mogą się pogodzić z tym, że Bóg wybrał Israela, więc obaj wymyślili swoje jedynie słuszne religie i obaj mają swoje "teologie zastąpienia".

Ezaw znaczy kto?

@fresh
A skąd wiadomo, że Manasses to USA, a nie Chiny? I że Efraim to UK, a nie Indie? Chyba nawet lepiej pasują do kryteriów w drzewku...
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#15
(2015-06-12, 09:11 PM)Młodszy brat Szefa napisał(a): @fresh
A skąd wiadomo, że Manasses to USA, a nie Chiny? I że Efraim to UK, a nie Indie? Chyba nawet lepiej pasują do kryteriów w drzewku...

Bo City of London i Wall Street leżą tam gdzie leżą, a Rothschildowie i Rockefellerowie pracują w owych miejscach.

@Eliahu
Aha, i przestań bredzić. W wojnie o niepodległość Israela w 1948 USA i UK opowiedziały się przeciwko nam i nałożyły embarga na broń i amunicję. Anglia oddelegowała nawet oficerów by dowodzili Legionem Arabskim który wtedy zaatakował Israel z terenu Jordanii. Mój dziadek w Erec Israel walczył praktycznie tylko z Anglikami.

Gdyby nie to, że Rodzina Rothschildów wspomagała powstanie państwa IzraelEdmond James de Rothschild jest patronem pierwszego osiedla w Palestynie w Riszon le-Cijjon, m.in. w 1887 zakładając tam winnicę, były by to brednie

@Eliahu
Wynika to z prostej przyczyny - Esaw i Iszmail nie mogą się pogodzić z tym, że Bóg wybrał Israela

A Żydzi nie mogą pogodzić się z faktem że Najwyższy wybrał Jezusa na Mesjasza, I stąd te całe fatum nad tym narodem, oczywiście jest wśród nich resztka w każdym pokoleniu, która nie dała się ogłupić.


#16
Czy naprawdę nie da się rozmawiać bez "bredzenia", "karłów", "ogłupionych", tych ciągłych oskarżeń i agresji?
Sposób rozmowy człowieka najlepiej świadczy o jakości jego poglądów.

Może są i tacy, których przekonują poglądy człowieka, który jest odpychający, ale większość ludzi wyciąga może mało logiczne, ale całkiem zdrowe wnioski: jaki człowiek, takie i jego poglądy.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości