Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ewangelia wg św. Mateusza" rozdział I
#4
Jeśli chodzi o Jechoniasza to polecam ten film szczegółowo omawiający problem: https://www.youtube.com/watch?v=p4v1UEZb3Z0
Chociaż na początku może się wydawać, że mają zamiar kręcić, to naprawdę trzeba obejrzeć w całości - pod koniec powinno już być dosyć jasne.

Jeśli chodzi o tę całą zmianę imion to zastanawiam się czy nie ma może nawet prostszego wytłumaczenia. Dlaczego Eliahu napisałeś, że Jechoniasz to po hebrajski Jechojahim? Tak jest? Bo wg. tego testu http://scripture4all.org/OnlineInterline.../jer22.pdf (i pójdę tu na łatwiznę i użyję transliteracji) ten przeklęty koleś nazywał się KNIEU (tłumaczone poniżej jako Coniah) co nie przypomina ani Jechoniasza ani "Jechojahim" natomiast jego ojciec wymieniony zaraz dalej (i jednocześnie syn - wymienionego przez Mateusza - Jozjasz) nazywa się w transliteracji IEUIQUIM co poniżej zostaje przetłumaczone jako Jechojahim. Jechojahim w sumie brzmi dość podobnie do Jechoniasz, więc jeśli ty mówisz, że Jechoniasz to po hebrajsku Jechojahim, to w ogóle nie mówimy o tym przeklętym facecie tylko o jego ojcu, który jest synem Jozjasz, o którym Mateusz pisze, że jest ojcem Jechoniasza.
I tego już nie sprawdzałem, ale jeśli wierzyć podanemu filmowi, to dalsza genealogia Jechoniasza (od Mateusza) nie zgadza się z genealogią tego przeklętego KNIEU.

Inna sprawa to proroctwo o Immanuelu. Też nie rozumiem jak ono może być zapowiedzią narodzin Jezusa. Może Martin wie? Powiedział, że to proste do obalenia.

Nie wiem czy będę brał udział w tej dyskusji, bo jak widzę, że post będący odpowiedzią na dość-zerową wypowiedź Martina, zajmuje 2 ekrany, to strach mnie ogarnia na myśl jakiż to esej otrzymam w odpowiedzi na mojego posta Big Grin


Wiadomości w tym wątku
"Ewangelia wg św. Mateusza" rozdział I - przez Eliahu - 2015-04-20, 02:39 PM
RE: "Ewangelia wg św. Mateusza" rozdział I - przez Grabix - 2015-04-22, 07:51 PM
RE: "Ewangelia wg św. Mateusza" rozdział I - przez mci - 2015-05-11, 09:50 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości