Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakrywanie głowy podczas modlitwy (komentarz katolicki)
#29
Dziękuję DanielqWink

W Tysiąclatce też możemy przeczytać
Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową3 każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa3 - Bóg. 1 List do Koryntian 11

Cytat:Młodszy Brat Szefa
Dlatego moim zdaniem zbyt łatwo wyciągasz wnioski.

Masz prawo tak myśleć, a ja mam prawo powiedzieć Ci, że się mylisz
Cytat:Młodszy Brat Szefa
Pisałeś nie raz, że masz córkę, więc mam do Ciebie pytanie: Co jest Twoim celem jako ojca - żeby była Ci posłuszna czy żeby samodzielnie podejmowała dobre decyzje? Mam nadzieję, że to drugie.

Poniekąd, Twoja nadzieja płonna okazuje się być. Można mieć różne cele, a jeden nie wyklucza drugiego

Cytat:Młodszy Brat Szefa
Inny przykład. Z jakiego pracownika szef ma więcej pożytku? Z takiego, który rozumie, co i dlaczego robi, czy z takiego, który nie ma pojęcia, o co chodzi szefowi, ale żeby z nim nie zadzierać, robi, co mu kazali?

Dlaczego Bóg miałby chcieć od swoich dzieci i pracowników czegoś innego?

Z niezrozumiałych dla mnie względów wielu ludziom się wydaje, że Bóg pragnie ludzkiego posłuszeństwa dla samego posłuszeństwa. Jakoś chyba nie dostrzegają możliwości, że to jest tylko środek pomagający na drodze prowadzenia ku dojrzałości. Trzeba tu sobie zadać pytanie: czy każde posłuszeństwo prowadzi do dojrzałości? Moim zdaniem nie. Bezmyślne/bezrozumne posłuszeństwo w żaden sposób nie przynosi pożytku w tym procesie. Tylko wtedy, gdy osoba wykonująca polecenia rozumie, czemu one służą, coś jej to daje.
Z jakiego pracownika jest większy pożytek? Z takiego, który, nawet, jak ma swoje zdanie na jakiś temat, ale słucha poleceń, czy z takiego, który ich nie słucha?
Bóg mówi zrozumiale, tyle, że nie każdy chce zrozumieć bo mu się to zrozumienie nie podoba i do jego wizji nie pasuje. Tak bywa z ludźmi.
Posłuszeństwo prowadzi do zrozumienia
Wracając do mojej córy.

Dobrze mówisz. Posłuszeństwo to środek prowadzący do dojrzałości.

Pod warunkiem, że jest się posłusznym, a nie krnąbrnym. Na początku posłuszeństwo ma być ślepe, bo dziecko nie rozumie czemu krzyczę "rozglądaj się na ulicy", albo krzyczę "stój"
Nie musi rozumieć bo ja wiem czemu krzyczę.
Potem powolutku tłumaczę dlaczego krzyczę, a dziecko i tak jeszcze nie rozumie, bo nie widziało tego co ja, czyli czarnych worków przy ulicach, czarnych worków ze zwłokami dzieci.
Ona nie rozumie, a ja tak. Zrozumienie przychodzi z wiekiem, ale wynika między innymi z posłuszeństwa bo własne doświadczenia w takich przypadkach mogą skończyć się tragicznie.

Bóg mówi to samo.
Bóg mówi: słuchaj mnie człowieku bo ja wiem lepiej
A ludzie mówią:
Co ty gadasz, my wiemy lepiej bo my ludzie som i my wiemy najlepiej

Ślepe posłuszeństwo w wieku niemowlęcym jest jak najbardziej wskazane
A jak zrozumienie przyjdzie to i posłuszeństwo będzie wynikało ze zrozumienia i będzie naturalne, jak się wierzy w to, że Bóg wie lepiej i ludziom krzywdy swoimi nakazami nie chce zrobić, a jedynie chce ich uchronić, przed ich własną głupotą, pychą i zarozumiałością.


Wiadomości w tym wątku
RE: Nakrywanie głowy podczas modlitwy (komentarz katolicki) - przez Gerald - 2016-04-21, 04:11 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości