Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakrywanie głowy podczas modlitwy (komentarz katolicki)
#18
Cytat:Młodszy brat Szef
No właśnie to mnie u Pawła wkurza, że często bawił się w retorykę zamiast napisać wprost. Dla Koryntian wzmianka o ogolonej głowie musiała mieć charakter aluzji seksualnej.


No, być może miała charakter aluzji seksualnej, jak się doszukiwać.
Dla nas, nie znających zwyczajów Koryntian, po latach, przekaz jest dosyć wyraźny.
A, że może nam się wydawać przesadzony i zbędny w "dzisiejszych czasach".....no,może
Fakt, że Paweł czasami kluczył, ale moim zdaniem wynika to z jego przekonania, które wyraził:

Tak więc nie zależąc od nikogo, stałem się niewolnikiem wszystkich, aby tym liczniejsi byli ci, których pozyskam. 20 Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem. 21 Dla nie podlegających Prawu byłem jak nie podlegający Prawu - nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz podlegając prawu Chrystusowemu - by pozyskać tych, którzy nie są pod Prawem. 22 Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych. 23 Wszystko zaś czynię dla Ewangelii, by mieć w niej swój udział. 1 Koryntian


Niektórzy przez to zarzucają mu dwulicowość i to, że był zakłamany, chwiejny jak chorągiewka i fałszywy
Cóż, ludzie jak to ludzie, lubią dyskredytować innych, nawet czasem robią to pełni dobrych intencji, ale jak to mówią:
Dobrym chęciami .....


Wiadomości w tym wątku
RE: Nakrywanie głowy podczas modlitwy (komentarz katolicki) - przez Gerald - 2016-02-11, 07:50 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości