Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakrywanie głowy podczas modlitwy (komentarz katolicki)
#20
Cytat:Młodszy brat Szefa

A, zapomniałbym, ww. znajome są niezamężne. Podporządkowanie komu zatem okazują?

Bogu?

Prosta hierarchia:
Bóg- głowa Chrystusa- Chrystus- głowa mężczyzny - mężczyzna - głowa kobiety

Mężczyzna hańbiąc swą głowę hańbi w linii prostej - Boga
Kobieta hańbiąc swą głowę hańbi w linii prostej - Boga

Tak więc odpowiadając na Twoje pytanie, Twoje znajome nie hańbią Boga tylko Boga słuchają, może ortodoksyjnie, ale myślę, że czasami to dobrzeWink


Cytat:Młodszy brat Szefa

Mam znajome, które podeszły do tego fragmentu dosłownie i zakładają chustki na czas modlitwy (nawet indywidualnej). Twierdzą, że zwiększa to skuteczność modlitwy...

Nie wiem czy to może zwiększać skuteczność modlitwy
Posłuszeństwo jednak, jak myślę jest mile widziane co widzimy, jak czytamy Biblię i na pewno Bóg wysłuchuje częściej tych posłusznych niż tych nieposłusznychWink

Przypowieścią o dupce szynki możemy zdyskredytować większość, jeśli nie wszystkie nakazy NT.
Przypowieść, zdaje się dyskredytować tradycję, a Apostoł Paweł w tym fragmencie Ewangelii pochwala tradycję.
Fakt, nie chodzi mu pewnie o bezmyślne powtarzanie rytuałów, ale tradycję pochwala

Kogo mam słuchać?
Przypowieści o dupce szynki czy Pawła?Wink

Cytat:Młodszy brat Szefa
Wytyczne w oderwaniu od celu, któremu miały służyć, często prowadzą do bezsensownych działań

Te wytyczne mają cel:
posłuszeństwo
Albo się jest posłusznym, albo nie

Jak kto lubiWink
Cytat:Młodszy brat Szefa
Prosta logika wskazuje, że kobiety miały nakrywać głowy ze względu na swoich mężów i innych mężczyzn obecnych na zgromadzeniach.

I tu jest jak myślę clou problemu i naszych nieporozumień

Ja swoją logikę, prostej hierarchii wynikającej, moim zdaniem z tekstu, przedstawiłem wyżej i nijak nie mogę się zgodzić na Twoją logikę o seksualności jakoby wynikającą z tego fragmentu.

Cóż, musimy z tym żyćWink


Wiadomości w tym wątku
RE: Nakrywanie głowy podczas modlitwy (komentarz katolicki) - przez Gerald - 2016-02-11, 07:55 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości