Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Jezus stworzył łechtaczkę?
#4
Nie mogę się nie zgodzić. Oczywiście, że prorocy byli ludźmi swoich czasów i wierzyli w to w co wierzono wtedy.
Powiem więcej, w starorzytnym hebrajskim nie za bardzo da się wogóle opisać jakiekolwiek sprawy kosmologiczne i naukowe. To jest bardzo mały język i po prostu brakuje słów. Już w czasach "końcówki Biblii" język był tak wieloznaczny, że jedno słowo potrafiło miećn kilkadziesiąt znaczeń i tekst powoli przestawał być zrozumiały, albo raczej był tak wieloznaczny, że można było go rozumieć na wiele sposobów.

W moim filmiku mówiłem o tym, że "na początku Bóg stworzył niebo i ziemię" można równie dosłownie przetłumaczyć "dla tych którzy są władcami najwyższa siła stworzyła te miejsca i ten ląd".

Martin kiedyś mówił, że "nie widzi powodu dla którego apostołowie mieliby nie mówić po hebrajsku". A ja nie widzę takiej możliwości, bo albo brakowało by słów, albo nikt nie wiedziałby jakie znaczenie ten drógi ma na myśli. Dlatego mówili po żydo-aramejsku. Współczesny hebrajski ma może w sobie max 30% słów hebrajskich. Kolejne 30% aramejskich, z 10% arabskich, do tego, rosyjskie a nawet polskie, takie jak np. akademia, telewizja, autobus, manipulacja, sytuacja i wiele innych które nie mają hebrajskich odpowiedników. Biblia nie może opisać doboru naturalnego bo w hebrajskim nie ma słowa "przypadek" itd.

Takie dyskusje o biblijnej kosmologii to jest duży absurd i tyle. Wymaga to stawiania tłumaczenia wyżej niż oryginał i ignorowania celu w jakim to zostało spisane.

A co do zapadania się wszechświata, to nie wiem ale pewnie masz rację. Ale ja mam nową hipotezę.
Być może istnieje równolegle zbliżona do nieskończoności liczba wszechświatów. To również prowadzi do tego, że prawdopodobieństwo wszystkich zdarzeń zbliża się do 100% My po prostu rzyjemy w tym właściwym.

Można tak w nieskończoność, ale dogmatycy-doktrynerzy i tak to zignorują i będą nadal gadać, że to nieprawdopodobne.

Hej

A tak wogóle to makroewolucja mnie też nie przekonuje za bardzo jako mocna teoria naukowa bo jest niefalsyfikowalna. Nie da się doświadczalnie zbadać procesu który wg. teorii trwa miliardy lat. i tyle.

Bronię tego tylko tak jako "gimnastykę dla mózgu" Smile


Wiadomości w tym wątku
Czy Jezus stworzył łechtaczkę? - przez Wilkowsky - 2015-08-30, 11:59 AM
RE: Czy Jezus stworzył łechtaczkę? - przez Eliahu - 2015-08-30, 05:22 PM
RE: Czy Jezus stworzył łechtaczkę? - przez Wilkowsky - 2015-08-31, 02:29 PM
RE: Czy Jezus stworzył łechtaczkę? - przez Eliahu - 2015-08-31, 04:37 PM
RE: Czy Jezus stworzył łechtaczkę? - przez Konq - 2015-09-02, 02:59 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości