Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$no_voting_permission - Line: 634 - File: showthread.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php 634 errorHandler->error_callback




Ankieta: Czy wierzysz, że zwierzęta mają duszę ?
tak
100.00%
1 100.00%
nie
0%
0 0%
Razem 1 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy zwierzęta mają duszę ?
#1
Tak mnie naszło z tym tematem, bo mi chomik umarł 2 dni temu i coraz bliżej dnia Wszystkich Świętych...

Jestem ciekawa jak to wygląda w Biblii : czy zwierzęta mają duszę ? Czy jeśli mają duszę to dusza ta jest śmiertelna czy nieśmiertelna ?

Coraz częściej, jak gadam z katolikami, spotykam się ze stwierdzeniem, że zwierzęta mają tzw. tchnienie życia od Stwórcy.

Przyznam się szczerze, że wierzę, że zwierzaki mają duszę i po śmierci wracają do Boga. Skoro żyły w ziemskim raju to czemu nie miałyby być też w niebiańskim ? Wink
#2
"A wszelkiemu lądowemu zwierzowi, wszelkiemu ptactwu nieba i wszystkiemu, co się porusza na ziemi oraz jest w nim dusza (hebr. nefesz) żyjąca daję na pokarm wszelką zieloną roślinę. Więc tak się stało." (Rdz 1:30)
"Jednak nie będziecie jeść mięsa z jego duszą (hebr. nefesz), z krwią jego." (Rdz 9:4)
I to by było tyle.
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości