Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego chrześcijanie Biblię nazywają Słowem Bożym?
#21
(2016-11-21, 05:22 PM)Eliahu napisał(a): No chyba ma jakieś znaczenie to, które słowo jest boże, czy nie?
Muzułmanin nazwałby słowom bożym Koran na tej samej zasadzie co chrześcijanin Biblię, czyli na zasadzie "Bo Tak!!!".

 Należy patrzeć na całość Biblii, tylko w ten sposób. Widzę tam taką spójność która przekonuje mnie iż to co jest tam zawarte, jest wolą Bożą, bo pisana była w ciągu 15 stuleci przez ludzi z różnych warstw społecznych, wykształconych i prostych.

Poza tym tylko w tej Księdze jest napisane w jakim imieniu jest zbawienie człowieka. Zaś w Koranie tego nie ma.

(2016-11-21, 05:23 PM)Młodszy brat Szefa napisał(a): @krecik
Absolutnie się zgadzam, że nieważne, co skryba miał na myśli! Ale dlaczego zakładasz, że Bóg miał na myśli to samo co Ty? Skąd wiesz, że "Słowo Boże" w Hbr 4 nie odnosi się wyłącznie do słów wypowiedzianych bezpośrednio przez Boga? Zanim odpowiesz, przeczytaj cały rozdział.

Coś chyba komuś się miesza ! Kto twierdzi że tekst z Heb 4;12 NIE ODNOSI SIĘ do twierdzenia Boga ????



Przeczytałem ten rozdział, i wiesz co mi utkwiło ? To :
Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych.
Oraz to :
Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze.
Wielce pouczające ostrzeżenie ! Czy zależy Ci na otrzymaniu Bożej Łaski ?


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego chrześcijanie Biblię nazywają Słowem Bożym? - przez krecik - 2016-11-21, 07:15 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości