Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego chrześcijanie Biblię nazywają Słowem Bożym?
#30
(2016-11-21, 10:35 PM)Gerald napisał(a): Tak tylko wtrącę, nim się zacznie, albo i nie, że, jak mi się zdaje, to chyba nie jest wątek o kanonachWink
I z tego co rozumiem, jeśli dobrze rozumiem, @MBS chodzi o to, czy każde słowo z Biblii chrześcijanie powinni traktować jako słowo Boga i jeśli tak, to na jakiej podstawie?

Dlaczego zatem chrześcijanie Biblię nazywają "Słowem Bożym", skoro wiemy, że nie wszystkie słowa w Biblii wypowiada Bóg?

No cóż pomimo słusznej Twojej uwagi, wątek nadal zbacza. Zadałem kilka konkretnych pytań na początku tej strony, ale zapewne są zbyt trudne, bo moi rozmówcy milczą. W takim układzie spróbuję odpowiedzieć na twoje pytanie.



Moim zdaniem fakt iż w Biblii rzeczywiście znajdują się różne wypowiedzi, nie powinien przekreślać Bożego autorstwa. Powodem jest powszechnie przyjęty niepisany zwyczaj autorów wszelkiej maści, to znaczy że bardzo często zamieszczają cudze myśli, lecz nie sprawia to że jakaś książka nie jest już dziełem autora tytułowego. Taki autor stosuje to w celu uszczegółowienia swojego punktu widzenia. Praktyka taka jest zrozumiała i nikt nie podważa czyjegoś autorstwa. Dlaczego więc w przypadku Boga robi się ten wyjątek ?


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego chrześcijanie Biblię nazywają Słowem Bożym? - przez krecik - 2016-11-22, 08:16 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości