Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego chrześcijanie Biblię nazywają Słowem Bożym?
#64
@Mateusz
"Ale widzisz logiczny wniosek z tego? Skoro mamy oryginału, i we wszystkich naszych wersjach są "rypnięcia" i "namieszania", to tak naprawdę nasza Biblia nie jest nieomylnym Słowem Bożym, tylko jego błędną, skażoną i niepewną kopią."

Wniosek mam taki, że podczas czytania Biblii nie można wyłączać myślenia i warto posłuchać jak to przez innych jest tłumaczone. Dlatego z zaciekawieniem czytam też co piszesz o Biblii, choć nie z wszystkim się zgadzam.
Co do nieomylności to uważam, że można ją przypisać tylko Bogu. Skoro Bóg jest wszechmocny - w to wierzę - a mimo to ograniczył się do spisania "własnoręcznie" tylko dwóch kamiennych tablic - które i tak chyba zaginęły - a resztę polecił spisać niedoskonałym ludziom to miało to jakiś cel. Ewangelie podają informacje, że nawet prorocy, apostołowie nie wszystko rozumieli, a mimo to skrupulatnie przykładali się by dokładne natchnione informacje o tym znalazły się w Piśmie Świętym. Nasze przekłady Biblii mogą zawierać pewne niejasności, albo nawet pozorne sprzeczności które "pomagają rozeznać myśli i zamiary serca".
Kopiowali to kolejni niedoskonali ludzie i pewne zanieczyszczenia tekstu oryginalnego się zdarzały. Nie ma dziś nadal pewności co do autentyczności niewielkich fragmentów, ale dotyczą one najczęściej spraw mało ważnych.
Możliwe, że zostaną znalezione jakieś rękopisy bliższe oryginałowi, dzięki czemu ten fragment też może doczeka się wyjaśnienia. A może tak nie będzie. Nie mam pojęcia.
Dla mnie to że kilkudziesięciu nieznających się najczęściej pisarzy pochodzących z bardzo różnych środowisk i żyjących na przestrzeni wielu wieków stworzyło coś co w spójny sposób mówi o zamierzeniu Boga Jehowy co do ludzi i Ziemi świadczy najlepiej o tym że mam do czynienia ze Słowem Bożym i o tym, że kierował tym Bóg. Mnie to przekonuje.


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego chrześcijanie Biblię nazywają Słowem Bożym? - przez danielq - 2016-11-25, 02:31 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości