Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego chrześcijanie Biblię nazywają Słowem Bożym?
#94
(2016-12-18, 09:01 PM)mateusz napisał(a): Okej, to załóżmy na razie, że faktycznie jesteś nieomylny w sprawach wiary. Normalnie w tym miejscu należałoby przerwać rozmowę (bo przy takich założeniach dyskusja nie ma sensu), ale ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz...

Przyznasz, że jest wielu szczerych chrześcijan, którzy też czytają Biblię, ale mają na pewne sprawy inne poglądy od Ciebie. Ponieważ masz gwarancję prawidłowości zrozumienia, to oni wszyscy automatycznie muszą jej nie mieć i się mylić.

I teraz pytanie: jak to tłumaczysz? Dlaczego Bóg dał tylko Tobie prawidłowe poznanie, a im nie dał? Chyba nie powiesz, że wszyscy, którzy się z Tobą nie zgadzają nie są prawdziwymi chrześcijanami?

I skąd wiesz, że nie jest na odwrót: może to oni mają gwarancję nieomylności, a Tobie się tylko wydaje, że ją masz?

Nie traktuj tego jako atak, po prostu interesuje mnie odpowiedź.

Spodziewałem się takiego pytania, bo jest logiczne i konsekwentne. Faktycznie dyskusja się najczęściej (choć nie zawsze) kończy nawet w realu gdy mówię w ten sposób. Jest taki zapis w Ewangelii Mateusza w 7 rozdziale 13 i 14 wierszu :

Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują.
Słowa te i cały ten rozdział mówi o dwóch kategoriach ludzi wierzących, to znaczy „oni i ja”. Jedynym sprawdzianem prawdziwości naszego chrześcijaństwa są owoce codziennego życia, to jak reagujemy w konfliktowych i radosnych chwilach...
Osobiście widzę w swoim życiu pozytywne rzeczy opisane w Ga 5;22-23. Dlatego mam prawo tak mówić jak napisałem. Jeśli ktoś z tych jak to określiłeś „oni” w domyśle ludzie z dominującej religii, mogą uczciwie złożyć takie świadectwo (zgodnie z Ga 5) to okej. W tej kwestii to tak naprawdę tylko Stwórca zna prawdziwą odpowiedz, aczkolwiek dla ludzi jedynym miarodajnym wskazaniem są czyny.


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego chrześcijanie Biblię nazywają Słowem Bożym? - przez krecik - 2016-12-19, 09:42 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości